Damat Bohçası İçin Çamaşır Seçimi

Her an güzeldir ve özeldir. Önemli olan ise yapılana verilen değer ve emektir. Eski geleneklerin de tekrar canlanmasıyla bunu ifade etmenin en saf yollarından bir tanesi için heyecan yaşamaya hazır mısınız?

Özen, ayrıntılarda gizlidir diye düşünüyorsanız damat bohçası için alınacaklar listesindekilerle birlikte çamaşır seçimini de atlamamalısınız. İşte size damat bohçasına konulacak eşyalar hakkında birbirinden farklı öneri.

Birbirini çok seven çiftlerin, düğün sürecinin her aşamasının rüya gibi geçmesini beklemeleri ve istemeleri tabii ki en doğal hakları. Aceleyle geçiştirilmiş bir nişan veya düğün töreni artık çiftlere de ailelere de yeterli gelmiyor. Çünkü böyle günler herkes için özel ve unutulmaz anları ifade ediyor. Her aşamada ayrı bir özen ve seremoni, sürece tatlı bir heyecan katıyor. Bunun için yorucu olan koşturmacalar yaşansa da “aman canım böyle zamanların tuzu biberi” denilerek tadı çıkartılıyor.

Aileler de çocuklarının evlilik hazırlıklarına katkıda bulunmaktan büyük keyif alıyor. Çünkü bu onlar için de hayatlarının unutulmaz anılarından bir tanesi. Bir dönem unutulmaya yüz tutan güzel gelenekler ve adetler günümüzde tekrar hatırlanmaya başlamış durumda. Modern çiftler, eskinin hoşlukları ile yeninin konforunu birleştirmeyi başarıyorlar. Böylelikle de çok daha farklı ve heyecan verici konseptler ortaya çıkabiliyor, zaten istenilen de bu değil mi? Farklılık ve unutulmaz heyecanların bir araya getirildiği anlar.

Siz de nişan ve düğün sürecinde bu güzel adetleri yaşatmaktan yanaysanız, gümüş tepsideki çikolatanın, kırmızı güllerin, damat bohçası ve gelin bohçasının anlamını bilirsiniz. Bu küçücük detaylar her iki tarafın birbirlerine verdikleri önemi ve ilişkiye gösterdikleri özeni en açık biçimde ortaya koyuyor… Özenle hazırlanan her şey kıymetlidir ve hissettirdiklerinin tadını çıkartın.

Damat Bohçasına Konulacak Eşyalar

Gelin bohçası hazırlandı, size en güzel ve şık şekilde sunuldu, çok beğendiniz. Damatların gelinler kadar fazla alternatifi bulunmuyor maalesef ama telaşa kapılmayın her şeyin bir çaresi var. Bu durumu da serin kanlı bir şekilde ve sakin halledeceksiniz. Ve artık top sizde. Şimdi damat bohçası hazırlama telaşına düştünüz. “Her şey çok güzel olmalı, kusursuz ve şık bir damat bohçası hazırlamalıyım!” diye düşünüyorsanız hemen damat bohçası nasıl olur diye araştırmaya başlamalısınız. Bu esnada eğer tek başıma altından kalkamam diye biz izlenime kapıldıysanız destek almakta fayda var. Bu kişi anneniz olabilir ya da onu hiç bu koşturmacaya dahil etmeyin, o zaman en iyi tercih yakın ve samimi olduğunuz bir arkadaşınız olacaktır. Böyle zamanlarda en yakın arkadaşlar ilk yardım düğmesi gibidirler. Sıkıştığınız an hızır gibi yetişirler. Bunu da hallettiğimize göre, öncelikle damat bohça listesi oluşturabilirsiniz, sonrasında da işe alacağınız eşyaların seçimlerini yapmakla başlayabilirsiniz. İlk olarak çamaşır seçiminden başlamalısınız bunu takip edecek eşyalar ise; havlu, damat terliği, parfüm, damat bohçası pijama takımı, robdöşambr, tıraş takımı ve tıraş seti, kemer, cüzdan, çorap, gömlek, kravat olabilir. Böylelikle liste tamamlanmış oluyor ama yine de aklınıza takılan detaylar var ise, işte size bir kaç öneri…

Sevdiğiniz adamın ne gibi şeylerden hoşlandığını, ne tarz giyindiğini, ona hangi renklerin yakışacağını en iyi siz bilirsiniz. Bu birinci adım olarak başarıyla tamamlandığına göre sıra diğer adımda. İkinci adım ise alacağınız çamaşır modelinin kesiminin spor mu yoksa klasik mi olması gerektiğine karar vermek. Damadın giyim zevkini de bileceğinize göre bunu da karar vermeniz zor olmasa gerek. En son olarak ise bedenini doğru tahmin etmeniz ya da bir vesileyle bunu damadın kendisinden ya da ailede yakın olduğu birilerinden öğrenmeniz! Öğrenemezseniz eğer, kilosu ve boyunu biliyorsanız mağazadaki satış uzmanı da size yardımcı olmak için elinden geleni yapacaktır. Bu da tamam olduğuna göre kumaş, model seçimi ve kombinasyonlarla devam edebiliriz.

Eğer diğer malzemeleri ya da eşyaları önceden aldıysanız, mesela pijamaları ipekli bir kumaştan seçtiyseniz veya terlikleri önü kapalı klasik deri olarak aldıysanız, çamaşırı da beyaz ve ince pamuklu kumaştan, zarif dar kesimli olan kibar dikişli ürünlerden tercih etmelisiniz. Atlet ve slip pamuk fanila kumaşından, boxer ise poplin veya ipekli kumaştan olabilir. Tabii ki bunlar öneriler, eğer ki damadın hangi türden özellikte kumaşa sahip iç çamaşırı kullandığını biliyorsanız ya da öğrenebiliyorsanız ona göre de seçim yapılabilir.

Damat bohçasına koyduğunuz gömlek beyaz ise kırık beyaz bir çamaşır seti eklemeyi ihmal etmemelisiniz. Eğer gömlek spor bir model ise atleti de sporcu atletlerinden seçmeniz esprili olabilir. Yine gömleğe uygun kravat seçimi de önemlidir, spor bir gömleğe klasik bir kravat almak istemezsiniz değil mi? Bunların yanında alınacak olacak kemer ve cüzdan seçimi de gerçek deriden, birbiriyle aynı renkte set olarak seçilebilir. Çorap ise klasik olan siyah renkte alınarak en doğru seçim yapılabilir, böylelikle bütün giyecek ve aksesuarlarla uyum sorunu ortadan kalkmış olur.

Aslında bir çok kişi pek önemsemiyor olsa da erkekler artık kişisel bakımına da oldukça özen gösteriyor. Bu yüzden seçilecek olan tıraş bakımı ve tıraş seti damadın cilt tipine uygun özellikte seçilmeli ve alınmalı. Artık çok fazla alternatifi var erkek bakım ürünlerinin. Eğer hassas bir cildi var ise, set ona göre oluşturulmalı ki bu da ne kadar özenli davranıldığının ve ona ne kadar değer verildiğinin bir göstergesi olacaktır. Parfüm seçimi için kesinlikle zorlanmayacaksınızdır, çünkü damadın sizi etkileyen bir kokuya sahip parfümünün adını muhakkak biliyorsunuzdur. Bir de havlu koyulmalı diye listeye eklemiştik. Eski zamanlardaki gibi dantelli havlular tercih edilmiyor tabii ki ama modern tarzda, düz renkte hem yüz hem de el havlusu konulması farklı bir detay olacaktır.

Serin bir kentte yaşıyorsanız veya kışın en soğuk zamanlarında giymesini istiyorsanız damat bohçası hazırlarken sıcacık tutan termal atletlerden de eklemelisiniz. Ayrıca çoraplar da yün olarak seçilebilir. Bunun ekstra düşünceli bir davranış olacağını unutmayın!

Zorunlu olmamakla birlikte ufak bir detay daha eklenebilir isterseniz damat bohçası içerisine. Merak ettiniz değil mi? Peki söylüyoruz, kol düğmesi ve kravat iğnesinden oluşan minik bir set konulabilir. Çok ekstra bir şey belki ama damat ofis içerisinde sürekli takım elbise giyerek çalışmak zorunda olan biriyse sizi hatırlatacak bir aksesuar olacaktır. Söylemeden geçmeyelim istedik.

Damat Bohçası İçin Nerelerden Alışveriş Yapmalı?

Bu arada tüm bunları sıralarken işin ekonomik boyutuna ya da damat bohçası için alınacakların nereden bulunacağına hiç değinmedik. Tabii ki endişeye gerek yok ama madem önerilerde bulunuyoruz bunlara da değinmekte fayda var. Öncelikle en doğru adres Eminönü olacaktır. Çünkü bu semtte gelinler ve damatlar için hem çeşidi bol hem de ekonomik alternatifler bulmak mümkün. Pijama takımlarından terliklere, cüzdan ve kemer setlerine kadar bir çok çeşitle karşılaşabilirsiniz. Tabii ki bu bir tercih ama derseniz ki ben bütçe ayırdım bu sorun değil o zaman dilediğiniz yerden alışverişinizi yapabilirsiniz. Alışveriş merkezlerinde mağazaları bulunan markalar da setler oluşturarak işleri kolaylaştırıyor, hem kıyafet hem de aksesuar olarak bu setlerden seçebilirsiniz. Ekonomik marka alışverişinden bahsetmek gerekirse de outlet mağazalar tercih edilebilir, yani markalardan yapılan alışverişlerde de bütçe düşünülerek hareket edilebilir.

Biz aklımıza gelenleri listeleyip, önerilerimizi de paylaştık. Peki sizin bizimle paylaşmak isteyeceğiniz fikirleriniz var mı? Sizce daha neler eklenmeli damat bohçası alınacaklar listesine?

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!