Evlilik Öncesi Son Viraj: Damat Bohçası İçin Pijama Seçimi

Sizin bohçanız erkek tarafından çok güzel hazırlanmış şekilde geldi. Şimdi sıra sizde; Damat bohçası için pijama takımı ne alınır? Nereden alınır? Nasıl alınır? Hepsini sizler için derledik.

Sevgiliniz ve ailesiyle alışverişe çıktınız, “bayanlar önden” misali önce sizin bohçanız hazırlandı, şimdi sıra damat bohçası hazırlığında!

Öyle hoş bir sunumla göndermişler ki gelin bohçanızı, görünce bayıldınız. Aileniz de hem içine konulan eşyaları hem de süslü püslü ambalajı pek beğendi. Ama şimdi sizi ailecek aldı bir telaş! “Bunun altında kalmamalıyız, en zarif ve şık bir şekilde damat bohçası hazırlamalıyız.” diye konuştunuz. Peki ama listenizi yaptınız mı? Araştırdınız mı damat bohçası içeriğinde mutlaka bulunması gerekenleri?

Bu konuda size yardımcı olabilecek bir yazı okuyorsunuz şu anda! İlk olarak yakınlarınız veya arkadaşlarınızla bir beyin fırtınası yaparak aklınıza gelen tüm eşyaları listeye yazabilirsiniz. Sonra bunların en önemli olanlarından başlayarak düzenli bir sıraya sokabilirsiniz. Artık rahatsınız. Sıra alışverişte! Ama nasıl bir şey almalıyız, neyi beğenir, neyi beğenmez gibi sorular da düşünmeniz gereken bir başka sorundur.

Her gelin adayının damat bohçası hazırlarken öncelikle pijama, çamaşır gibi şeyleri listenin en başına yazdığı tahmin edilebilir. Bu çok eskiden beri süregelen bir gelenektir. Eğer pijama seçiminde zorlanıyorsanız bu satırlardan faydalanacağınızı umuyoruz.

Sevdiğinizin, yani damat adayının zevkinden tam emin değilseniz, onunla birlikte alışverişe çıkabilirsiniz. Erkekler, mağaza mağaza dolaşmayı pek sevmezler. Hiç değilse internet üzerinde gezinerek onun sevdiği modelleri not edebilir ve sonra alabilirsiniz. Eğer, “O benim zevkime güvenir. Ben ne seçersem onu giyer.” diyorsanız; o zaman damat bohçası için belirlediğiniz bir konsepte göre hazırlık yapabilirsiniz.

Damat Adayının Tarzını İyi Bilin

Her erkeğin giyim tarzı farklıdır. Bu doğrultuda damat bohçası için seçeceğiniz pijamada müstakbel eşinizin tarzına uygun olmalıdır. Eğer partnerinize tarzı dışında bir damat bohçası hazırlarsanız bu durum damat tarafının size bakışını olumsuz yönde etkileyebilir. Aman dikkat!

Damadımız romantik bir erkekse pijama seçimi için konseptiniz aşk olabilir mesela. Pijamaları siyah-beyaz ve kırmızıdan oluşan renklerde, ipekli bir kumaştan seçebilirsiniz. Huzur ve dinginlik temasını işlemeyi tercih ederseniz, poplin kumaş ve pastel renkli takımlar alabilirsiniz. Unutmayın, sabah uyandığında üzerine alacağı bir sabahlık da eklemelisiniz bu takıma. Bazen hepsi bir arada set olarak da bulunabiliyor.

İsterseniz içine düz renk bir pijama, üzerine şal desen bir sabahlık düşünebilirsiniz. Ama sportif ve pratik şeylerden hoşlanıyor ise pijamaları yer yer desenli veya resim baskılı daha kalın bir kumaştan seçip, tek renk triko veya kalın penye sabahlıkla kombin edebilirsiniz. Onun size nasıl bir gecelik sabahlık aldığına bakıp, siz de bunu tamamlayacak bir erkek pijama – sabahlık seti alabilirsiniz. Böylece uyurken bile uyumlu bir çift olarak hissedersiniz kendinizi.

Bütçe Aralığınızı Belirleyin

Her şeyde olduğu gibi damat bohçası için pijama secimi için de bütçe sınırınızı iyi belirlemeniz lazım. Yoksa, “daha iyisi olsun”, “bir kere alınacak”, “ama onlar bize en güzelini aldı” gibi klişeler size bir pijama takımına bütün bohça parasını verdirtebilir. Pijama takımı için ayırmanız gereken bütçeyi belirlerken en önemli kıstasınız karşı tarafın size aldığı pijama takımının ortalama değeri olmalı. Bu oranı iyi yakalarsanız hem karşı tarafın aldığından daha pahalı bir pijama takımı almazsınız hem de bütçenizi doğru ayarlamış olursunuz.

Fikir Alın

Boşuna bir bilene sor dememişler. Siz de hayatınızın en kararsız ve gelgitlerle dolu bu sürecinde çevrenizdeki yeni evlenmiş kişilerden fikir alabilir, seçtiğiniz pijama takımlarını onlara gösterebilirsiniz. Yalnız fikir alayım derken tüm ailelerde en az bir tane bulunan her konuyla ilgili bir fikri ve negatif anısı olan akrabanızı işin içine katmayın.

Röpteşambır Unutulmamalı

Gelecekteki eşinize tarzına göre damat bohçası için en uygun pijamayı seçtikten sonra unutulmaması gereken en önemli ayrıntı röpteşambırdır. Eski Türk filmlerinde sıklıkla rastladığımız her erkeğin bohçasında mutlaka bulunması gereken ve oldukça az kullanan bu ürün kimi zaman sabahlık olarak, kimi zaman kapı çaldığında kısa giysilerin üstünü örtmek için hayat kurtarıcı bir boşluğu doldurur.

En Çok Pijama Çeşidini Bulabileceğiniz Mekanlar

Günümüzde herhangi bir ürün alacaksanız ne alacağınızı bilmek kadar nereden alacağınızı bilmekte çok önemlidir. Hele ki bir daha hiç görülmeyecek akrabaların dahi söz sahibi olduğu bohça hazırlama ve düğün alışverişi döneminde en kolay bulunabilecek bir ürünün bile alımı her kafadan farklı seslerin çıkmasıyla bir kaosa dönüşebilir. Düğünde altın takma ihtimali olan akrabalarımızla damat bohçası için aramızı bozamayacağımıza göre yapmamız gereken damat bohçası için düşündüğümüz pijamayı nerede bulabileceğimizi iyi belirlemek olacaktır. İşte birkaç öneri;

Büyük AVM’ler

Artık AVM’ler hayatımızın tam ortasında. Özellikle büyük şehirlerde her ilçede bulunan birkaç AVM iğneden ipliğe aradığınız her şeyi içinde bulunduruyor.

Damat bohçası için pijama seçimini AVM’lerde bulunan zincir tekstil mağazalarında yapmayı planlıyorsanız  gideceğiniz AVM’de pijama ile ilgili birden çok mağaza olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Seçtiğiniz AVM pijama açısından ünlü markalara ev sahipliği yapmıyorsa kolay bitirmeyi planladığınız pijama seçimi sizin için günlerinizi alan bir eziyete dönüşebilir.

Tekstil Fuarları

Evlenmeye karar verip düğün tarihi belirledikten sonra yapmanız gereken en önemli şey yakın tarihlerde yaşadığınız ilde düğün ve alışverişle ilgili yapılacak tüm etkinlikleri araştırmak ve gitmek. Eğer bohça hazırlığında bir gelinseniz tekstil fuarları da katılmanız gereken en önemli etkinliklerinden biri. Eğer şansınız yaver gider ve bir tekstil fuarına bohça hazırlama sürecinde giderseniz hem damat bohçası için pijama seçiminizi birçok farklı çeşit arasından yapıp hem de beğendiğiniz pijamayı piyasaya göre daha ucuza alabilirsiniz.

Evlilik Hazırlıkları Fuarları

Son yıllarda hemen hemen her ilde düğün sezonunun başlamasıyla evlilik hazırlıkları fuarları organize ediliyor. Beyaz eşyadan gelinliğe kadar her şeyi bulabileceğiniz bu fuarlarda tabii ki en güzel pijama takımlarını bulabilirsiniz.

Eminönü

Yıllarla birlikte bohça alışverişi için bir marka olmuş Eminönü’nü söylememek elbette olmaz.  Eminönü Mercan Yokuşu ve Hasırcılar Çarşısı sevdiğiniz kişi için farklı pijama çeşitlerini bulabileceğiniz en uygun yerlerden biri. Yıllarca, evlenecek çiftlerin Eminönü sokaklarında tüm evlilik malzemelerini aldıklarını unutmayın ve buraya uğramadan evlilikle ilgili alışverişinizde son kararı vermeyin. Alışveriş yaparken göreceksiniz ki buralarda AVM’lere göre ünlü markaların fiyatları daha uygundur.

İnternet

En kolayı en sona sakladık. Hayatımızda girdiği günden bu yana her zaman her konuda kurtarıcımız olan internet damat bohçası için pijama seçiminde de bizi düştüğümüz kararsızlık çukurundan kurtarabilir. Binlerce farklı seçeneğin indirimlerle, bir alana bir bedavalarla, kampanyalarla bezendiği bu eşsiz deryada kaybolmadan istediğiniz pijamayı partneriniz için seçebilirseniz yükünüz oldukça hafiflemiş olacak ve damat bohçası alınacaklar listesinin en önemli kalemi sonuçlanacak. İnternetten alışverişin en büyük handikabı seçerken elle tutamadığınız bir ürünün size ulaştığında hayal ettiğiniz kadar kaliteli çıkmama ihtimali. Bu yüzden damadımız için pijamayı alırken yorumları okumayı, puanlamalara önem vermeyi unutmayın.

Gelinlerin en büyük sorunlarından biri olan damat bohçası için pijamanın nasıl ve nereden seçileceğine dair bizim fikirlerimiz bunlar. Bundan sonra top sizde. Verdiğimiz fikirler doğrultusunda yaşadığınız tecrübeleri bizimle yorum olarak paylaşıp yeni evlenecek kumrulara fikir verebileceğinizi unutmayın. Hepinize güzel alışverişler.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!