Damat Geldikten Sonra Çalınacak Kına Gecesi Şarkıları

Damat geldikten sonra çalınacak kına gecesi şarkılarını seçerken tavsiyelerimize kulak verin. Dolu dolu geçen bir kına geceniz olsun.
Neredeyse, düğününüz ile ilgili bir çok hazırlık bitti. Sıra küçük ama bir o kadar önemli ayrıntıları gözden geçirmeye geldi. Damat geldikten sonra kına gecesi şarkılarını ayarlamak gibi. Düğününüzden hemen önce kına gecenizi yapıyorsunuz. Bütün kızlar toplandınız. Anne kınayı getirdi, parmağını batırdı. Naz yapasınız vardı, avucunuzu açmadınız. Altını kaptınız. Daha sonra, yüksek yüksek tepelere ev kurmaya geldi sıra. Annenizden ayrılma fikri size kendinizi kötü hissettirdi. Etrafınızda dönenlerin baskısı da eklenince, ağladınız bir güzel. Kırmızı örtünüzün altında, duygudan duyguya sürüklendiniz. E ama bu kadar yeter! Bu sizin en mutlu gününüz ve az sonra damat bey gelecek. Sizinle yapmak istediği, karşılıklı ağlamak değil elbette, eğlenmek. Damat geldikten sonra çalınacak kına gecesi şarkıları seçimini yapmadan önce tavsiyelerimize kulak verin. Dolu dolu geçen bir kına geceniz olsun.O kadar zengin bir halk müziği kültürümüz var ki, seçenekler sizi yorabilir. Damat geldikten sonra çalınacak kına gecesi şarkıları için seçim yaparken birkaç şeye dikkat etmeniz gerekecek. Ilk kriteriniz şu olsun; damatla güzel bir açılış. En güzel açılış, hoş bir slow müzik eşliğinde dans etmektir aslında. Ancak ellerinizde kına olacağı için, dans edemezsiniz. Bunun için size en uygun müzik ” Zeybek” olacak. Hem birbirinizle doya doya bakışabilirsiniz, hem de damat bey sahnede hünerini sergilemiş olur.Şimdi sırada, hareketli müzikler var. Başlangıç olarak size “Fidayda” parçasını öneriyoruz. Bizce, harmandalının arkasında tamamlayıcı olur

Temponuzu hiç düşürmeden “Kesik çayır biçilir mi, seven yardan geçilir mi” diyerek devam edin. Hareketin dozu iyice artmış olur.

Daha yorulmadınız. Müzik seçiminde, İç Anadolu Yöremizden devam edelim. ‘Konyalım ‘ harika gider.

Belki de ” Cemilemin gezdiği dağlar meşeli” türküsünü düşünebilirsiniz. Daha yöresel bir seçim olur.

Galiba bu kadar eğlenceli müzik yeter. Eğer geceyi daha uzatmak istiyorsanız, benzer müziklere göz atabilirsiniz. Bize kalırsa enerjiniz hepsini bugün harcamayın. Yarın da aynı tempo ile devam edeceksiniz. Ben yorulmam diyorsanız, “Kasap Havası’na” girmeden önce, listenize başka şarkılarda ekleyebilirsiniz. Mesela bunlardan birisi, son dönemin popüler düğün müziklerinden birisi olan, “Ankara’nın Bağları”olabilir. Biz, kına gecesi şarkıları ile ilgili tavsiyelerimizi sunduk. Benzer müzikleri seçmek size kaldı. Eğlenceli bir kına dileriz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!