İki bireyin yepyeni bir hayata başlamak için hayatları boyunca attığı adımlardan belkide en önemlisi olan evliliğin, gelenek ve göreneklerimiz bakımından yeri çok farklıdır.

Kız istemeler, söz kesmeler, nişan yapmalar derken bir bakmışsınız ki düğün günü gelmiş de geçiyor.

Öncelikle şunu söylemekten asla çekinmeyiz, bizim gelinlerimiz damatlarımızdan daha farklı ve daha ayrıcalıklıdır. Bunu kimseler inkar etmemeli. Zaten olması gereken de odur, öyleki kolay değil, kız veriyoruz.Gelinimizin çeyiziydi, eviydi, hamamıydı, kınasıydı derken eee bu gelinimizle hayatını birleştirecek olan bir de damadımız var dimi ama.Maalesef damat adaylarımız gelinlerimize nazaran daha arka planda yer alıyor. Nitekim damatlara eziyet daha evliliğin ilk adımı olan kız isteme merasiminde kendini gösteriyor. ”Kız istemenin neresi eziyet canım ?” diye soranlar varsa, sanırım bu yazımızı okuyan bayandır. Damat adayları o günün onlar için ne kadar zor geçiceğini bilirler. Çekinirler, hafifte korkarlar o günden. Çünkü o gün evlilik sürecinin başladığı gün olarak bilinir ve bundan sonra gelen süreçler ise bir nevi düğün hazırlıklarıdır. Tabii bir de acı kahve var..Gelelim düğün alışverişine. Genellikle damat adayının ve gelinin ailesiyle çıkılan bu alışveriş damat adayları için maalesf bir başka zorlu süreçtir. Eşyalarmı dersin, hediyelermi dersin neredeyse her şey bu alışverişte yapılır. Ayrıca düğün alışverişinde alınacak olan eşyaların ve hediyelerin en güzellerini ve en kalitesini aldırmaya bakar müstakbel gelinimizin ailesi. Kız tarafı ise müstakbel damatlarına ne hediye vereceklerine pek karar veremeselerde bu hediye genellikle saat olur. Gelinlerimize bilezikler, kolyeler, yüzükler takılırken, hediye edilirken maalesef damat adayımıza bunlardan hiç birisi takılmaz. Çünkü damatların ve damat adaylarının tek bir takısı vardır ki o da saat tir. Bu saate ise damat saaati denir.

Damat saati alırken bir çok ayrıntıya dikkat etmeniz gerekmeli. Bu ayrıntılardan en çok dikkat etmemiz gerekenlerden en önemlisi ise saatin görünümü ve damatlıkla olan uyumu. Nitekim damadın tek takısı olan damat saati, altın veya gümüş gibi ışıltılı olmasından ziyade metal yada deri kordona sahip sade ve şık görünüme sahip olmalıdır. Damatlığı ile kendini ön plana çıkaracak olan damat adayı, sadece tek bir takı takarak şık görünümüne karizma da ekleyerek düğün gecesinin gelinle birlikte en vazgeçilmez bireyi olarak göze çarpar. İki çiftin de kendilerine en çok özeni ve kıymeti gösterdiği gün olarak kabul edilen düğün günü, böylece kusursuz bir şekilde tamamlanılabilir.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!