Damat saati seçiminde kararsızlık yaşıyorsanız ve bu konuda zamanınız daralmışsa öneriler ile dolu bu yazımız tam size göre! Birbirinden şık markalara ait modelleri sizler için derledik.

Kız isteme, söz ve nişan töreni sonrasında da düğün hazırlıkları derken genç çiftler tatlı telaşlar arasında fazlaca yorulup sıkılıyorlar. Onca hazırlık arasında bir de kıyafet ve aksesuar seçimi yapmak hem gelin hem de damat adayı açısından işin içinden çıkılmaz bir hale gelebiliyor. Gelin adaylarına uygun olabilecek pek çok elbise ve takı çeşidi bulunabilirken, damat adayları için bu süreç biraz daha zorlu geçiyor. Hem erkekler için aksesuar olarak saatten başka bir seçeneğinin olmaması hem de sadece tek bir aksesuar ile tarzlarını yansıtabilecek olmaları, birbirinden farklı damat saatleri arasından seçim yapmayı zorlaştırıyor. Sizlere bu konuda fikir verebilecek ve yardımcı olabilecek damat saati modellerini yazımızda bir araya getirdik.

Öncelikle nasıl bir tarz istediğinize karar verip bu konuda bir arayışa girmenizi tavsiye ederiz. Örneğin, “Saatin kasası ve kordonu altın kaplama mı olmalı yoksa titanyum vs. kaplama mı?, “Göz alıcı taşlar ile süslü, gösterişli bir modeli mi tercih edersiniz yoksa oldukça sade bir modeli mi?” ilk adım olarak bu gibi sorulara kafanızda karar vermelisiniz. Eğer ki damat adayı saati kendisi seçmiyorsa ve kız tarafı saati damada hediye olarak takdim edecekse erkeğin tarzına ve zevkine uyabilecek modeller üzerinde durulmalı.

Popüler ve güvenilir olan İsviçre, Japon, İtalya kökenli markalara ait saatleri seçmenizde yarar var. Özellikleri, tasarımları ve kaliteleri ile öne çıkan markalarda ileride çıkabilecek teknik sorunlar kolaylıkla çözülebilir ve damat saatleri bu sayede çok uzun yıllar kullanılabilir.

$IMG_0214

Hem uygun fiyatlı hem de göz dolduran modeller arayışındaysanız özellikle Casio’nun Standart serisine göz atmanızı öneririz. Japon teknolojisi ile üretilmiş klasik modeller, damat adayların şıklığını tamamlamaya yetecektir.

guess_guw0170g2_-erkek-kol-saati_111918

Estetik görünümlü saatleri ile bilinen Guess markasının klasik serisine de mutlaka bakmalısınız. Klasik çizgiye sahip altın, rose gold kaplama ve çelik kordonlu saatleri gerçekten birbirinden şık modellere sahip. Fiyat olarak ortalamanın biraz üstünde olsa da kalite ve tasarım bakımından buna değeceğini düşünüyoruz.

diesel-shifter

Yuvarlak kasalı damat saatleri yerine alışılmışın dışındaki dikdörtgen formluları da tercih edebilirsiniz. Diesel’in klasik modelleri arasında bu formdaki saatlere rastlamanız mümkün. Damat adayları için güzel bir alternatif olabilecek bu modeller ile sade ve şık bir görünüme kavuşulabilir.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!