Damatlar İçin Evde Spa Keyfi

Düğün günü için geri sayım başladı ama siz kendinizi hazırlık telaşından ruhsal ve fiziksel olarak yorgun hissediyorsunuz. Sizi kendinize getirecek bir yöntem var; Spa! Spa keyfini yaşamak için soluğu spa merkezlerinde almanıza gerek yok. Kendinizi rahat ve daha iyi hissedebileceğiniz evinizde de kendinizi şımartabilir ve gerekli motivasyonu sağlayabilirsiniz. Yaşadığınız stresi ve yorgunluğu atmak için spa, sizi kısa sürede hem fiziksel hem de ruhsal olarak toplarlayacaktır.

Evinizde yaşayacağınız spa keyfi için önce kendinizi iyi hissedebileceğiniz rahat ve biraz da meditatif bir ortam hazırlayın. Mumlar ve taze çiçekler size iyi gelecek ortamı sağlayacaktır. Ayrıca, deniz tuzu, karbonat, lavanta yağı ve papatya yağı gibi size spa’da gerekli olabilecek unsurları da banyonuzda bulundurun. Gerekli her şey hazırlandıktan sonra, sıcak su ile dolu olan küvetinize bir miktar deniz tuzu ekleyin ve kendinizi suya bırakın. Su ile gelen şifa; kan dolaşımınızı hızlandırarak kaybettiğiniz enerjiyi geri getirecektir. Ayrıca, stresten sertleşmiş kaslarınızı da gevşetecektir.

Sıcak taşları unutmayın

Taşların spa’daki etkisi gözardı edilemez bir gerçek. Taşlar sayesinde enerji giriş- çıkışları meydana gelir. Taşları olabildiğince sıcak bir suyun içerisine atın ve henüz sıcakken vücudunuzun belirli bölgelerine yerleştirin. Papatya yağı ve lavanta yağı ile kollarınıza bacaklarınıza masaj yaparken bırakın o esnada taşlar da sizi rahatlatsın. Bu esnada sadece siz, tek başınıza olacağınızdan sessizlik de ruhunuza iyi gelecektir. Diğer şeyler fiziksel açıdan sizi rahatlatırken ruhsal açıdan da dinlenmenize ve rahatlamanıza olanak sağlayan şeyler ortaya çıkacaktır. Ortamın sessizliği bunun için en güzel başlangıç. Banyo seansı bittikten sonra bornozunuzu giyin ve kendinizi rahat bir köşede dinlendirmeye bırakın. Bu esnada kendinize limonlu bir bitki çayı ya da kant yapabilirsiniz. Bu sayede toksinlerden de kurtulabilirsiniz.

Sıra yüze geldi

Bedeni dinlendirdikten sonra sıra geldi yüz için gerekli bakıma. Pratik bir uygulama ile ölü hücrelerden yüzünü arındırabilir ve canlılık kazandırabilirsiniz. Bir kaba su koyup kaynatın ve yüzünüzü çok yakın mesafeden yapmamak şartı ile sıcak su buharına tutun. 3- 4 dakika yüzünüzü bu şekilde buhara doğru tutmaya devam edin. Bu uygulama ile kirden kapanmış tüm gözenekleriniz açılacaktır. Daha sonra pamuğa döktüğünüz tonik ile yüzünüzü güzelce silin ve son olarak nemlendiricinizi sürün. İşte size tazelenmiş ve arınmış bir cilt!

Dinlenmek için kendinize sadece düğün öncesi değil, her zaman için vakit ayırmalısınız. Vaktim yok ya da buna bütçe ayıramam gibi baheneleri elinizin tersiyle şöyle bir itin; sağlığınız için özellikle vakit ayırmanız gerekirken, bütçeye ihtiyaç duymadan evde hazırlayacağınız spa keyfi ile de hem ruhunuzu hem de bedeninizi dinlendirebilirsiniz. Umarız bu konuda size yardımcı olabilmişizdir.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!