Damatlığınıza Uygun Sakal Modeli Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Düğün, kadınların olduğu kadar hiç şüphesiz erkeklerin de en önemli günü. Bu özel güne dair önemli konulardan biri de, gelin ve damadın kendi düğünlerinde mükemmel görünmek için neler yapması gerektiği. Peki damatlar bu konuda neler yapmalı? Saç modelleri, sakal modelleri ve damatlıklar derken gelinler kadar iş düşüyor damatlara…

Düğünlerin en az bayanlar kadar erkeklerin de en önemli günü olduğunu biliyoruz. Damatlık, saç modelleri ve sakal modelleri derken en az gelinler kadar onlar da, hayatlarının en önemli süreci olan evlilik yolunda oldukça yorulup ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar.

damat-sakali

Damatlık nasıl olmalı, saçlar nasıl bir modelle taçlandırılmalı derken sakalların nasıl olması gerektiği kafalarda soru işareti bırakıyor…

Klasik yöntem olarak bilinen damat tıraşı eskisi kadar tercih edilmiyor. Erkeklerin kızları etkilemek adına kullandıkları en güçlü silahlardan biri olan sakal artık düğünlerde de kullanılmak isteniyor.

damat-sakali2

Kadınlar için erkeksi bir görünüme sahip olmanın olmazsa olmazı haline gelen sakallar, erkekler için de kendine has yaratılan bir tarzın en önemli yansıtıcısı, maskülen tarzın da vazgeçilmezi. Bu bakımdan sakallı bir erkeğin kadınlar tarafından daha çekici olduğu ise artık su götürmez bir gerçek.

Bu yüzden gelinler, damat tıraşını tarihe gömerek, damatların sakallarıyla düğünde kendilerine eşlik etmelerini istiyor… Peki damatlığınıza uygun sakal modeli seçimi nasıl olmalıdır?

Her işte olduğu gibi sakal modeli seçmenin de bazı püf noktaları var. Mesela yüz şeklinize uygun olan bir sakal modeli seçebilirsiniz.

HAFİF SAKAL MODELLERİ

damat-sakali2

Hafif sakal modelleri, spor veya klasik tarza sahip olan kişiler tarafından tercih edilir. Ve oldukça iyi bir görünüme davetiye çıkarır. Buna karşılık bu modeli seçen erkekler fazla olgun bir görüntü sergilemezler.

KİRLİ SAKAL MODELLERİ

damat-sakali3

Bu model kızlar tarafından en çok sevilen model olması dolayısıyla erkekler tarafından da en çok tercih edilen sakal modeli. Eğer bu modeli seçerseniz, bu modelde daha iyi bir görüntü çıkarmak için boyun altındaki sakalları kesip, sadece yüzünüzde sakal bırakmalısınız. Ve kirli sakalın oluşması için en az dört günün geçmesini beklemelisiniz.

TOP SAKAL MODELLERİ

Pek belirgin yüz hatlarına sahip olmayan beyler tarafından tercih edilen bir modeldir top sakal modelleri. Doğru kullanıldığında oldukça hoş bir görüntü sağlayan bu model, yüzünüzü olduğundan daha uzun ve biçimli göstererek daha yakışıklı olmanızı sağlayabilir.

Sizin için kullanabileceğiniz sakal modellerini derledik. Artık siz de, bu en özel gününüzde size yakışan sakal modelini seçerek, daha mükemmel görünebilirsiniz…

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!