Damatlığınıza Uygun ve Rahat Damatlık Ayakkabısı Seçimi

Düğününüzde gözler üzerinizde olacak. Hafızalarda yer edinmek için damatlığınızı uygun aksesuarlarla tamamlamalısınız. Bu aksesuarlarından başında gelenlerden biri de ayakkabılarınız.

Damatlığınızı tamamlayacak olan ayakkabılarınızı seçerken dikkatli davranmalısınız ki, hüsrana uğramayasınız. Bütün gece hareket halinde olacaksınız acı veren bir ayakkabıyla kendi düğününüzden zevk alamazsınız. Damatlığınıza uygun ve rahat damatlık ayakkabısı seçimi için önemli olan birkaç nokta var.

İlk olarak rahat ayakkabılar seçmelisiniz. Bütün gün üzerinde duracaksınız bu nedenle rahat olmalısınız. Ayakkabınız ayağınızı sıkmamalı. Siz bu düğünün başrolündesiniz. Ayakkabınızı alırken iki ayağınıza da denemeyi ihmal etmeyin. Şık ve rahat gözükmek istemez misiniz?

Damatlığınıza uygun bir ayakkabı tercih edin. Tercih ettiğniz damatlık smokin türündeyse rugan ayakkabılar şıklığınızı tamamlayacaktır. Ama spor bir damatlık tercih ettiyseniz daha mat bir ayakkabı tercih etmenizi öneririz. Eğer kır düğünü yapacaksanız keten ayakkabı tercih edebilirsiniz. Sportif bir tarzınız varsa spor ayakkabı bile giyebilirsiniz.

damat-ayakkabisi-modelleri-9

Damatlığınızın rengini göz önünde bulundurarak ayakkabılarınızı seçmelisiniz. Siyah damatlığınızın altına siyah ayakkabı giyebilirsiniz fakat günümüzde farklı renklerde damatlıklar da tercih ediliyor bu durumlarda siyah ayakkabılar hoş olmayabilir. Örneğin açık maviler tercih ediyorsanız açık renk ayakkabılar seçmelisiniz.

Damat ayakkabınızın düğün mekanına uygunluğu da önemlidir. Kapalı mekanda olacak düğünler için klasik ayakkabılar uygun olacaktır ama kır düğünü ya da plaj düğünü yapacaksanız işler biraz değişebilir. Eğer kır ya da plaj için keten damatlık tercih ettiyseniz ayakkabınızı da keten ya da ince deri tercih etmelisiniz.

Düğünde yaşanan önemli bir sorun var. Gelinin damattan uzun görünmesi. Bunun önüne geçebilmek için de ayakkabı seçimi oldukça önemli. Rugan ayakkabı seçen beyler bu konuda biraz daha şanslı. Çünkü bu ayakkabılar diğer ayakkabılara göre daha yüksek hazırlanır. Tercihini rugan dışında bir ayakkabıdan kullanacak olan beyler ise özel ayakkabı yaptırma yoluna giderek gizli bir yükseklik oluşturabilirler.

Damat ayakkabısını tamamlamak için çorap seçimi de oldukça önemli. Çoraplarınız ayağınızı terletmeyecek malzemeden yapılmış olmalı. Ayakkabınızdan çorabınızın gözükme ihtimalini göz önünde bulundurarak uygun seçimi yapmalısın. Rahat etmek istiyorsanız pamuklu çorapları tercih edebilirsiniz.

.

Damat adayları ayakkabılarınızı seçerken düğün mekanınızı göz önünde bulundurun. Öncelikle ayakkabınızı değil damatlığınızı alın. Tarzınıza ve kişiliğinize uygun parçaları biraraya getirin. Bütün gün ayakta olacaksınız ve çok yorulacaksınız ayağınızın en rahat ettiği ayakkabıyı seçin. Ayakkabınızı almak için ayaklarınızın iyice yorulmasını bekleyin. Bütün gün ayaklarınız ayakkabının içinde şişecek bunu göz önünde bulundurun. Rahatsızlıkla geçirdiğiniz bir düğününüz olsun istemezsiniz herhalde.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!