Damatlık Ayakkabı Seçiminde Püf Noktalar

Erkekler, konu giyim-kuşam olduğunda kadınlara göre biraz daha ilgisizdir. Biz de bu yazıda, düğün gibi önemli organizasyonlarda erkekleri bu algının dışına çıkarmayı, erkeğin tarzını gösterecek, ayağını rahat ettirecek ve giydiği damatlığa yakışacak en doğru damatlık ayakkabıyı seçmesinde yardımcı olmayı hedefledik…

Gelinin olduğu kadar damadın da seçtiği ayakkabı önemli. Her ne kadar erkekler konu moda ya da alışveriş olduğu zaman uzun bir “Ooof” çekseler de, hayatlarını birleştirecekleri kadını bulup evliliğe karar verdikten sonra, o muhteşem günde her şeyin dört dörtlük olmasını isterler. Tabii ki buna ayakkabılar da dahil.

Düğün günü bol koşuşturmalı geçer. Heyecandan terlersiniz. Dans edilecek, tebrikler kabul edilecek derken neredeyse bütün gün ayakta geçer. Tüm bunları göz önüne aldığımızda sizi rahat ettirecek bir ayakkabı tercih etmenizin birinci önceliğiniz olması gerektiğini düşünüyoruz. Tabii ki şık durması ve tarzınızı yansıtması da önemli. Ayakkabı üreticileri, tüm bunların farkında olarak sizlere hem rahat hem de tarzınızı yansıtacak çeşitlikte damatlık ayakkabı üretimi yapıyor. Tek yapmanız gereken, sizin için en mükemmel olanını seçip yapılacaklar listesine bir çizik daha atmanız. Peki bunu yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

Ayakkabı tabanı önemli

Çoğumuz pek dikkat etmesek de, ayakkabı tabanının hangi malzemeden yapıldığı ve nasıl dikildiği, rahatlığın ve esnekliğin en önemli göstergesidir. Piyasaya göz atarsak, kalitesiz ayakkabıların taban ve gövdesinin birbirine dikilmeden, direk olarak yapıştırıldığını ya da macunla kaynatıldığını görebilirsiniz. Bu tür ayakkabılar ayağınızı terletir, koku yapar ve ayak sağlığınızı bozar. Hatta uzun vadede ayakta kireçlenmeye ve mantar oluşumuna bile neden olabilir.

8_723_5941new-oliver256pair

Düğün gününüzde uzun süre ayakta olacağınızı tekrar hatırlatıyor ve bu özel gün için aldığınız ayakkabınızı düğün sonrası da giyebilmek adına seçim yaparken dikkat etmenizi öneriyoruz.

Yüzde 100 deri = Kalite

Damatlık ayakkabı alırken deri olmayan bir ayakkabıya harcadığınız para kesinlikle ve kesinlikle boşa harcanmış demektir. Plastik, plastik deri veya polimerden üretilmiş ayakkabılardan kesinlikle uzak durmanızı ve tamamen deri olan ürünlere göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Bunun sebebi yüzde 100 deriden üretilen ayakkabıların son derece kaliteli ve dayanıklı olmasıdır.

Renk seçimi ve çoraplar

Çoğu renge uyum sağladıkları için siyah ve kahverengi tonlarının listenin başında olduğunu söyleyebiliriz. Son yıllarda ortaya çıkan ve düğünde Converse giyme modasına kapılmak istemediğiniz ya da gelinin isteği üzerine farklı renkte bir ayakkabı giymek zorunda kalmadığınız sürece, bu iki renk neredeyse bütün damatlıklarla uyumludur.

damat-ayakkabisi-modelleri-9

Ayakkabı ve çorap uyumu düğün günleri alışılmışın dışında bir hal alabilir. “Siyah çorap çok standart, biraz farklı olsun” derseniz gelinin ayakkabısıyla uyumlu bir renk seçmenizin çok şık bir hava yaratacağını hatırlatmak isteriz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!