Damatlık Ceketler için Stil Önerisi

Damat da gelin gibi düğününe özel olarak hazırlanır. Damatlığı gösteren en önemli parça ise cekettir. İşte size stil önerilerimiz.

Gelinler, gelinlik bakmaya yıllar önce başlamış olabilir. Düğüne aylar kala ise gelinlik çoktan dolaptaki yerini almış olur. Damatlar ise bu işi hep son dakikaya bırakır. Nasılsa fazla seçenek olmadığından iki üç model damatlık içerisinden kendilerine uygun olan birini seçebilecekleri, gibi yanlış bir düşünceye sahiptirler. Hâlbuki durum o kadar kolay değil. Damatlıklar da model, kumaş, renk bakımından farklı seçeneklere sahip. Bu yüzden de işi son dakikaya bırakmamanızı öneririz. Damatlıklarda en önemli seçimlerden biri cekettir. Hem şık hem de rahat olmalısınız ki geceyi en iyi şekilde tamamlayabilesiniz.

Damatlık ile rahat edebilmek için ceketinizin seçimi çok önemlidir. Ceketin bedene tam uygun olması şık bir görünüm sağlar. Özellikle smokinde buna dikkat edilmelidir. Ceket sizi çok sıkmamalı, çok da bol olmamalı. Omuzlar üzerinize tam oturmalı ve vatkasız olmalı. Ceketin kolları çok uzun olmamalı. Kollardan gömleğinizin 1-1,5 cm. kadar dışarı çıkmasına izin verebilirsiniz. Damatlık ceketlerde modeller; şal yaka, blazer, kruvaze, tek, çift, üçlü düğmeli olarak bulunur. Ceket ceplerinin ise nerede olduğuna göre model sayısı artar. Özellikle ceketi seçerken ip sarkıp sarkmadığına, sökük yerlerin olup olmadığına ve dikişten kaynaklı çekme yapıp yapmadığına dikkat etmek gerekir.

Damatlık ceketlerde özellikle smokin kumaşı satendendir; ancak o kadar fazla marka ve model bulunuyor ki mat modellere de sık sık rastlanmaya başladı. Klasik bir görünüm istiyorsanız ceket düğmelerinin rengini, ceket kumaşı ile aynı renkte ve dokuda seçiniz; ancak farklı ve sıradışı bir görünüm istiyorsanız parlak ya da fantezi model düğmeli olan damatlık ceketlerden seçebilirsiniz.

Damatlık ceketlerde pantolon ile aynı rengi kullanmak zorunda da değilsiniz. Beyaz ya da krem pantolon üzerine siyah bir ceket ya da siyah pantolon üzerine beyaz ya da krem bir ceket tercih edebilirsiniz.

damatlik-modeli4

Özellikle bu sene hemen her renkte damatlık takımlar ve damatlık ceketler bulabilmek mümkün. Gece mavisi tonları, beyaz, lacivert, mor ve kırmızı renklerde damatlık seçeneklerinden istediğinizi seçebilirsiniz.

damatlik-modeli5

Ayrıca son dönemde moda olan bir tarz da ceketlerin üzerindeki işlemeler. Cesur bir tercih yaparak klasik damatlıklardan uzaklaşmak istiyorsanız damatlık ceketinizin üzerinize Swarovski taşlardan işlemeler yaptırabilirsiniz. Bunların hazır olanları da birçok markanın koleksiyonunda bulunabiliyor.

Ceket seçiminden sonra kemer, ayakkabı ve kol düğmesi gibi aksesuarları seçerek şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. Unutamayacağınız bir düğününüz olması dileğiyle…

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!