Damatlık Çeşitleri

En az gelinlerin gelinlik modelleri kadar damatların da damatlık modelleri seçeneği oldukça fazla. Damatlık türlerini oluşturan kriterler, düğünün yapılacağı mekan ve organizasyonun türü ile belirlenir. Sade bir nikah, kır düğünü, salon düğünü, kumsal düğünü ya da resmi bir düğün damadın damatlığını seçerken, seçimini belirleyen en önemli kriterlerdir. “Damat siyah smokin giyer!” düşüncesinin bir kanun olmadığını unutmayın ve düğününüzün konseptine göre bir damatlık seçin. İşte damatların aralarından tercih yapabileceği damatlık çeşitleri…

1-  Siyah Smokin- Damatlık Çeşitleri

Geleneksel bir damatlık olan siyah smokin, elit düğünler için tercih edilen bir numaralı damatlık çeşididir.  Büyük ve şık salonlarda ve otellerin balo salonlarında düzenlenen düğünlerde kullanabileceğiniz siyah smokinin, fit bir kalıpta olması çok önemli. Bu yüzden düğünlerinde smokini tercih eden damat adaylarının özel dikim tercih etmesini öneririz.

2- Kumsal Düğünleri İçin Keten Kumaş – Damatlık Çeşitleri

Oldukça romantik ve sıra dışı bir düğün organizasyonu olan kumsal düğünlerinde hem gelinler hem de damatlar mekana uygun kıyafetler tercih etmelidirler. Bir kumsal düğününde siyah smokin giymek yerine keten kumaştan bir ceket ve şort çok daha uygun olacaktır. Keten ceketinizin içine beyaz bir gömlek ve ceketinizin yakasına gelin çiçeğiyle uyumlu bir çiçek takarsanız tamamsınız. Boynunuza papyon ya da kravat gibi bir aksesuar takmanıza gerek yok. Eğer isterseniz kahve tonlarında bir pantolon askısı tercih edebilirsiniz.

3- Takım Elbise – Damatlık Çeşitleri

Smokin katı kuralları olan bir giyim biçimidir. Eğer isterseniz bunun yerine, üzerinde çeşitli oynamalar yapabileceğiniz, kendinize göre farklılaştırabileceğiniz şık bir takım elbise de tercih edebilirsiniz. Damatlık olarak bir takım elbise tercih ettiğinizde ayakkabınızdan kemerinize, kol düğmelerinize kadar bir çok detayda özgür kalacaksınızdır.

4- Frak – Damatlık Çeşitleri

Resmi davetlerde tercih edilen bir damatlık türü olan frak,  smokin yerine tercih edilebilecek farklı bir damatlık alternatifi olabilir. Eğer çılgın bir düğün konsepti düşünüyorsanız da frak tercih edebilirsiniz. Amacınız tezat oluşturmak, ilgiyi tamamıyla üzerinize çekmekse hemen kendinize yakışacak frak takımını bulmak için harekete geçin.

Damatlığınızı seçerken renk ve kumaş konusunda özgür olabilirsiniz. Takım elbisenizin içine farklı renkte bir yelek giyebilir ya da isterseniz şortunuzun üzerine bıraktığınız beyaz gömleğinizin yakasına açık bırakılmış bir papyon takabilirsiniz. Smokin giydiğinizde yakanıza papyon takmak yerine sadece yakanıza çiçek de takabilirsiniz. Eğer gelinler ayakkabılarının rengi konusunda özgür olabiliyorsa siz de özgür olabilirsiniz. Damatlık çeşitlerinde sınırlar sizin hayal gücünüze göre değişir. Düğün sizin düğününüz, kuralları da siz belirleyin.

Frak Damatlık

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!