Damatlık Nasıl Seçilir?

 

Düğün tarihi yaklaştığında, tek konuşulan gelinlik olur. Gelin adayı ve çevresindekiler, en ideal gelinliği bulabilmek için oradan oraya koşturmaktadır. Oysa kimse, damatlık seçiminin de oldukça meşakatli bir süreç olduğunu aklına getirmez. Halbuki damat adayının, damatlık nasıl seçilir diye kara kara düşüneceği uzun geceleri ve içlerinden tercih yapması gereken farklı türde sayısız damatlık türü vardır.

Smokin mi giyeceksiniz, yoksa takım elbise mi? Siyah bir damatlık mı yoksa beyaz mı? Kravat mı takacaksınız, papyon mu? Onlarca ihtimal karşısında kararınızı verip, size, giyim zevkiniz ve karakterinize en uygun damatlığı seçebilmek için ince eleyip sık dokumakta fayda var.

Her şey bir yana, gelin itiraf edelim; oyunu kuralına göre oynayıp, damatlara en yakışan kıyafet olan smokinde karar kılmak belki de en doğru ve risksiz tercih olacaktır. Bembeyaz gelinin yanında, jilet gibi simsiyah smokiniyle gülümseyen bir damattan etkileyicisi olabilir mi ki? Siyah papyon, şık bir mendil ya da aşırıya kaçmayan kol düğmeleri, ek olarak da klas bir kol saati. ‘’Damat dediğin böyle  olur!’’ dedirtecek türden bir kombinasyon…

Fakat elbette ki herkesin böyle klasik kalıplara uymasına gerek yok. Daha spor giyinmek istiyorsanız, çizginize uygun şık bir takım elbise ve kravat da yine sizin için harika bir damatlık olabilir. Hatta içinizden öyle geliyorsa, yakası açık bir takım elbise bile giyebilirsiniz. Ya da tam tersini yapıp, smokinden de klasik bir damatlık seçimi yaparak frak giymeyi de tercih edebilirsiniz. Bu noktada unutmamanız gereken başlıca şey, tüm düğünün gelin üzerine kurulu olduğu! Yani gelinliğe uymayacak bir damatlık seçerseniz, uyumsuz bir çift izlenimini daha düğün gününden yaratmış olursunuz. Upuzun etekli, klasik bir gelinliğin yanına bağrı açık spor bir takım elbise koyduğunuzda ya da beyaz mini bir elbise giyip beyaz, Avrupai bir şapka takan gelinin koluna fraklı bir damadın girdiğini hayal ettiğinizde ne demek istediğimizi daha iyi anlarsınız herhalde! Uzun lafın kısası, kıyafet konusunda gelin gibi burnunun dikine gitme ve tamamıyla kendi istediğiniz tür bir damatlık seçme şansınız ne yazık ki yok. Öncelikle gelinliğe ve düğünün konseptine uyabilecek bir damatlık tercihi yapmanız gerek. Yine de bu kısıtlamalar sizi üzmesin ve gözünüzü korkutmasın. Çünkü damatlık seçiminde, en ufak detaylar bile damatlığı farklı ve özel kılmaya yeter.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!