Deniz Kenarında Yapılabilecek 11 Farklı Evlilik Teklifi Önerisi

Evlilik teklifinde bulunmak oldukça ciddi bir iştir. Kimi zaman, teklifte bulunacak kişiler aylarca planlamak, uygun zaman ve yer belirlemek gibi oldukça yorucu faaliyetler içinde yıpranabilirler. Üstelik, gerçekten etkileyici bir teklif için fikir bulmak oldukça zordur. Peki, ya deniz kenarında, romantik bir teklif planlamak istiyorsanız? İşte size deniz kenarında yapılabilecek 11 farklı evlilik teklifi önerisi.

1- Sade, Basit ve Güzel: Sahil Kenarında Balıkçı Lokantası

weh

Şaşaalı masalar, orkestralar, yıllanmış ithal şaraplar olmadan da evlilik teklifi yapılabilir. Yeter ki denizden dalga sesleri ulaşsın, gençlerden bir çocuk keman çalsın, mum yansın, karşı karşıya oturun… Yeterli değil mi? Bazıları için olması gereken tam olarak bu. Salaş bir balıkçı lokantasında boyası denizin nemi ve tuzuyla yer yer kalkmış bir masada karşılıklı rakı yudumlarken evlilik teklifi almak herkesin olmasa da bazı kadınların hayalleri arasında. Elbette, böyle bir yerde yapacaksanız öncelikle teklif edeceğiniz kişinin bu tarz yerlerden hoşlandığından emin olmanız gerekmekte. Hepsinden önemlisi, bu teklif alelade bir yerde yapılamaz değil mi? Gitmeyi alışkanlık haline getirdiğiniz bir balıkçı lokantasını seçmeniz çok daha iyi olacaktır. Eğer böyle bir mekanda evlilik teklifi etmek istiyorsanız ve düzenli olarak gittiğiniz bir lokantanız yoksa, hadi, şimdi bir tanesine gitmenin tam zamanı!

2- Deniz Kenarında Niye Durasınız? Yatta Evlilik Teklifi

Yat ile denize açılmışken, bir anda içeri müzisyen takımı giriyor ve bunun şaşkınlığında olan o çok değerli şahsın önünde diz çöküp yüzük çıkarıyorsunuz… Bunu yapmak için yatınızın olmasına gerek yok, sanırım işin en güzel tarafı da bu değil mi? Şu sıralar bu tarz organizasyonlar için yat kiralayan pek çok servis var ve bunlardan birini o önemli gün için kullanmanız hiç de zor değil. Denizde olmak varken niçin kenarıyla yetinesiniz? Üstelik yatlar müzik ekibini ve diğer pek çok organizasyon detayını gizlemek açısından oldukça uygun yerlerdir. Kim sürprize gölge düşürmek ister ki? Gece şehrin ışıkları denizin kenarında dalgalanıyorken bu anı biraz daha kişiselleştirmekten daha güzeli olamaz.

3- Hem Denizde, Hem Değil: Kumsalda Yemek Masası

28-candle-lit-beach-dinner-by-the-lagoon

Restoranlara, servis elemanlarına, müzisyenlere… Hiçbirine ihtiyacınız yok. Tek ihtiyacınız olan dalgalar, kum ve gün batımı. Elbette, bir de sevdiğiniz kişi. O olmadan çok anlamsız olurdu. Kumsalda yemek masası hazırlatmanın bir artısı daha var, bu temayı sağlamak için pek çok otel sizlere yardımcı olacaktır. Size de başbaşa bir tatil süsü verdiğiniz unutulmaz bir kaçamak yaratma fırsatı doğacaktır. Evet, sürpriz kısmı oldukça önemli. Ama sürpriz kendini belli edene kadar niçin romantizmden feragat edesiniz ki?

4- Hiç Mauritius’da Bulundunuz Mu?

one-and-only-le-saint-geran-weddings-wedding-pavilion

Hint okyanusunda bir cennet adası… Dizinizi geçmeden içinde metrelerce yürüyebileceğiniz denizi, görebileceğiniz en açık renk kumları ile büyülü bir Afrika ülkesi. Afrika ülkesi olmakla beraber, en yakın büyük kara parçası olan Madagaskar’a 900 km mesafede bulunduğunu hatırlatmakta fayda var. Altın renkli kumlara inşa edilmiş bambu bungalovlardan birinde kalabilir, hayatınızın dönüm noktası olan bu günü sadece birbirinize ayırıp, herkesten uzaklaşabilirsiniz.

5- Bazen Bir Bank Yeterlidir

istanbul-resmi

Sevdiğiniz kişinin ellerinden daha uzak yerlere gitmeye hiç gerek yoktur belki de. Martı sesleri ve yosun kokusu kendinizi ona ifade etmeniz için yeterli olmaz mıydı? Niye olmasın? Çiçekçi kızdan alınan yaprakları kıvrılmış bir gül, huzursuzca kıpırdanan birkaç kayık… Yengeçlerden başka kimse duyamasın sizi, bu defalık. Ne güzel olurdu… Bir Orhan Veli şiiri gelirdi belki hepsinden önce, termosta getirdiğiniz kahveye ceketinizin cebinden biraz kanyak koyardınız, içiniz ısınsın diye. Gerçekten, başka bir yerde olmaya, müzisyenlere, garsonlara, yemek masalarına ve denizle aranıza konmuş o camdan duvarlara ihtiyacınız var mı, sevdiğiniz yanınızda olduktan sonra?

6- Deniz Kenarında, Sadece Biraz Yukarıda

dinner-in-the-sky-istanbul

Dinner in the sky, bir vinç yardımı ile yükseltilen havadar bir restoran tipidir. Denizi, şehrin ışıklarını, vapurları ve martıları izleyecekseniz, niye martılar gibi izlemeyesiniz? Sevdiği kadının ayaklarını -ve bu esnada kendi ayaklarını da- yerden kesmeyi kim istemez ki? Yüzüğü düşürmek gibi trajik hatalara gebe olması dışında belki de tek problem müzisyenleri uygun zamanda çağırabilmek. Ancak hiç şüphesiz her geçen gün ilerleyen jetpack teknolojisi birkaç yıl içerisinde bu konudaki boşluğu dolduracaktır. Üstelik, dürüst olalım, kim kendini göklere çıkaran bir erkeğe hayır diyebilir ki? Özellikle de o kadar yukarıdayken. Evlilik teklifi cevabı olarak hayır demek için daha kötü bir yer olamazdı, değil mi?

7- De-deniz Ga-gayet Ilı-ık… İzlanda? Bir Şans Verin

3a6285e1a5f1a96b53cf6b53b4043e5e

Çok doğru bir fikir gibi gelmeyebilir ancak İzlanda’da da insanlar evlendiğine göre, bir şans vermekte fayda var. İzlanda’yı bu konuda aday hale getiren özelliği ise kumsalları. Volkanik hareketler yüzünden İzlanda’da pek çok plajın kumları siyah! Nordic Black Metal ile gayet uyum sağlayan bu eşsiz plajlar etrafındaki doğal bazalt sütunları ile görsel anlamda bir şölen. Evlilik teklifi yapmak isteyenler ve Minecraft severler açısından bulunmaz bir yer olan İzlanda’yı bir düşünmenizde fayda var. (Sıkı giyinin ama)

8- Kayık? Tamam, Biliyorum… Ama Kayık!

e7610cb8f836cd1c1d10beb661662cd7

Evlilik teklifi organizasyonu ile uğraşan firmaların evlilik teklifi paketleri arasına pek dahil etmediği başka bir seçenek daha… Kürekleri çeke çeke boğazın ortasına kadar gelinmiş, gün batıyor, sevgili şahsın gözlerinde bir merak var. Sadece ikinizsiniz, denizin yalnızlığında ve belki birkaç kuru yük gemisi, petrol tankeri daha… Evlilik teklifi stresini her an ticari bir gemi tarafından alabora edilme ihtimalinin stresi ile yenebilir, siz de başarabilirsiniz. Hem, sadece güvenli(!) karaya geri dönmek için bile evet diyebilir. Denemekte fayda var. Ekonomik ve sonuca yönelik bir çalışma. Neredeyse askeri seviyede taktik. Sizin zekanıza kim karşı koyabilir?

9- Deniz Altında!

al-mahara

Tabi, denizaltında değil, o biraz iç karartıcı olur. Ancak pek çok gerçek anlamda denizin altına inşa edilmiş restoranlardan birini seçebilirsiniz. Müzisyenleri, çatal bıçak seslerini, heyecanla atan kalpleri dinlemek hep martıların işi olacak değil ya? Biraz da balıklar istifade etsin. Siz de balıklardan istifade edin. Evet, balık manzarasına karşı balık yemek biraz zalimce gözükebilir, ancak balıkların bu manzarayı uzun süre hatırlayacağını pek düşünmüyoruz. Öte yandan siz, eminiz hiç unutmayacaksınız. Yani, evlilik teklifini, balık yemekten bahsetmiyorum. Onu unutabilirsiniz.

10- Çaylar Tavşan Kanı!

Kim demiş lokanta olacak diye? Birlikte birer bardak çay yudumlarken de teklif edebilirsiniz. Elinizde bir demet papatya olsun, daha ne? Papatyalardan daha çok yaprak vardır belki de, onun ellerinde. Hem çok acıkırsanız da birer karışık tost bastırır, sucuk kokusu için de birer karanfil çiğnediniz mi, oldu bitti. Eve giderken birer lahmacun yaptırın ama, boş gidilmez.

Son olarak…:

11- Vapur Gibisi Var Mı?

vapur

Vapurda martılara simit atarken ve kimselere çaktırmadan bir dal sigarayı paylaşırken evlilik teklifi edin. Sizinle bir ömür olacak insan, her gün, her zaman yapacağı şeyleri sadece sizinle yapmak istediği için evlenmeli değil mi? Hem güzel yurdumun işinden çıkıp evine giden onlarca insanı şahit olur bu güzel arzunuza…

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!