Dizilerde Bizi Kıskandıran 5 Efsane Evlilik Teklifi

Yazımızda yerli ve yabancı dizilerde karşımıza çıkan, romantizmi ve sürprizi bol evlilik teklifi sahnelerine kısaca göz atıyoruz.

Robin ve Barney (How I Met Your Mother):

evlillik-teklifi-3

Sanıyoruz ki dizinin bu sahnesi, Barney’nin bir kadını elde etmek için hayata geçirdiği taktiklerin en sonuncusu ve en güzeliydi: Yanıtı “evet” olan ve gerçekten de “efsanevi” olan bir evlilik teklifi! Barney, Robin’den evet yanıtını alabilmek için epey uğraşıyor. Robin’in görebileceği yerlere minik ipuçları yerleştirerek, onun evlilik teklifi için önceden planlamış olduğu mekana gelmesini sağlıyor. Normal şartlarda Barney’nin oldukça çapkın bir adam olduğunu bildiğimiz için, böylesine detaylı bir plan yaparak Robin’in karşısına yüzükle dikilmesi herkesi derinden etkiliyor tabii ki.

Eda ve Emrah (Kardeş Payı):

Metin ve Emrah, aynı kıza, yani Eda’ya sırılsıklam aşık olan iki karakterdir. Metin ve Eda deniz kıyısında platonik platonik oturmaktayken, yanlarına koşa koşa gelen Emrah, sonunda Eda’ya aşkını ilan eder. Bu sahne son zamanların en romantik, en yaratıcı ve belki de en absürt evlilik teklifi sahnelerinden biridir. Zira teklifte büyük rol oynayan bunca kuşu, satın alıp beslemek, eğitmek, koreografi öğretmek hiç de kolay değildir. Bir anda yüzlerce kuş, “Eda.. Eda.. “ nidalarıyla birleşerek gökyüzünde kocaman bir kalp şekli oluştururlar. Metin’in bütün engellemelerine rağmen, Emrah yüzük eşliğinde teklifini yapar: “Eda yetmezliği varmış bende. Eğer uygun Eda bulunmazsa, hayata elveda diyecekmişim.”

Hanım ve Ali Haydar (İkinci Bahar):

Hanım ile Ali Haydar’ın sevdası, adları Adem ve Havva olan iki muhabbet kuşunun ağzından dilleniyor ve birlikte unutulmaz bir sahneye imza atıyorlar.

Havva : Ne olacak benim bu halim böyle?

Adem : Bak ben burada yanındayım. Hiçbir şeyi dert etmene gerek yok. Ben sana kol kanat gererim. Ben varken kimse seni üzemez. Birlikte her şeye meydan okuruz. Kimse bileğimizi bükemez. Sana sevdalıyım, yüreğim yanıyor, içim tutuşuyor. Benimle evlenir misin?

Havva : Evet.

Zeynep ve Kerem (Güneşi Beklerken):

“Artık bu şekilde devam edemeyiz” ve benzeri ifadelerle ayrılık konuşması gibi başlayıp, evlilik teklifi ile biten diyaloglara sahip olan böyle bir sahneyi, eminiz ki gerçek yaşamda deneyimlemek isteyebilecek kişi sayısı pek azdır ama yine de şaşırtıcı ve insanı duygu karmaşasına sürükleyen bir teklif olduğu gerçek. Neyse ki sonu mutlu bitiyor.

Elvan ve Şahin (Seksenler):

Ve gelelim bize göre en romantik ve en gerçekçi evlilik teklifine. Dizide Elvan ve Şahin adında iki sevgiliyi canlandıran Begüm Öner ve Ceyhun Fersoy, gerçek hayatta da sevgililer. Yapımcı ve senarist tarafından, evlilik teklifi sahnesinin sürpriz bir şekilde senaryoya eklenmesi ile aslında gerçekte var olan durum dizi gibi çekilmiş ve teklif tamamen gerçeğe dönmüş durumda. Yanıt mı? Tabii ki evet!

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!