Doğal Bir Gelin Makyajı Trendi: Nude

nude-kapak

Hollywood ünlülerinin başlattığı akımla hayatımıza giren ‘no make up’ trendi gelin makyajlarına da yansıyınca hem kusursuz hem de göz alıcı gelinlerle sık sık karşılaşır olduk. Özellikle Kim Kardashian’ın düğün gününde bile yüzünde doğal olmayan hiçbir şey yokmuş gibi görünen nude makyajından sonra gelin adayları bu trendin peşine düşmeye başladı. Hazır yazın son demlerini yaşarken ve hala ciltler bronzken güzelliği doğallıkta arayan genç kızlar için nude makyaj trendinin sırlarını bir de biz araştırdık. Düğün günü hem doğal hem de ışıl ışıl olmak istiyorsanız bu tüyoları kaçırmayın!

nude-makyaj-1

İlk Şart: Düzenli Cilt Bakımı

Yüzünüzde hiç makyaj yokmuş gibi görüneceğiniz nude makyajın ilk kuralı, düğün öncesi cilt bakımlarınızı düzenli yaptırmış olmanız. Aksi halde yüzünüzdeki küçük pürüzler yüzünden fazlaca makyaj oyunlarına ihtiyaç duyabilir ve işin püf noktası doğallıkken hedefinizden tamamen uzaklaşabilirsiniz. Gelin makyajı için kullanılan nude renkler her ne kadar makyajın bir parçası olsa da çoğunlukla transparan ürünler kullanıldığı için cildinizin olabildiğince pürüzsüz olması son derece mühim.

nude-makyaj-2

Çarpıcı Bakışlar İçin Derin Makyaj Oyunları

Gelin makyajının olmazsa olmazı çarpıcı bakışlara sahip olmak için nude makyaj oldukça ideal bir seçenek. Çünkü cildiniz yeterince doğalken gözlerinizi ön plana çıkarmanız daha kolay olacak. Mesela siyah ve mavinin harika uyumunu kullanabileceğiniz ışıldayan gözler, makyajınızdan bir adım daha ileride olacaktır. Ancak aynı şey dudaklarınız için geçerli değil. Nude makyajı uyarlarken yapılan en büyük hatalardan biri de renkli rujları kullanmak oluyor çünkü. Transparan rujlar kullanarak gelin makyajınızın kurallarını bozmadan doğallığınıza doğallık katan bir gelin olabilirsiniz. Düğünden önce dudak renginize birebir uyan bir ruj almayı da ihmal etmeyin. Gün boyu rujunuzu tazelemek için makyözünüzü yanınızda taşımanıza imkan yok çünkü.

nude-makyaj-3

Aydınlık Hatlar, Doğal Dudaklar

Neredeyse tüm gelin adaylarının hem masum hem de etkileyici görünmek istediğine eminiz. Nude bir makyajla tam olarak istediğiniz etkiyi yaratmanız mümkün. Yeter ki kaliteli ürünler kullanıp profesyonel bir makyözle çalışın. Nude makyaj için sihirli fırça dokunuşlarına ihtiyacınız olduğu bir gerçek. Ancak makyözünüz ne kadar başarılı olursa olsun, cildinizi gelin makjayınız için haftalar öncesinden sizin hazırlamanız gerekiyor. Bunun için işe cilt tipinize uygun kaliteli temizleme ürünleri alarak başlayabilirsiniz. Düğün öncesi düzenli olarak cildinizi temizleyip cilt bakımınızı da yaptırırsanız nude makyajın muhteşem ışıltısını dilediğinizce kullanabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!