Anıların En Samimi Hali: Doğal Düğün Fotoğrafları

 

Düğün fotoğrafları; hayatınızın yönünü değiştirdiğiniz günü ölümsüz yaparak yıllar sonra bile o günü hatırlamanızı sağlayacak özel anılardır. Bu özel günü, yıllar sonra bile gülümseyerek hatırlamak için doğal düğün fotoğrafları çekimi gerçekleştirebilirsiniz.

Düğünün hemen ardından, evinizin her köşesinde çerçeveli olarak yer alacak fotoğrafların kaliteli ve profesyonel çekime sahip olması elbette ki önem taşıyor. Önceleri yalnızca stüdyolarda çekilerek bastırılan fotoğraflar için artık birçok alternatif sunuluyor. Gelişen teknoloji sayesinde fotoğraflarınızı her ortamda kolayca çektirebilmek mümkün oluyor. Günümüzde düğün fotoğraflarınızı çektirebileceğiniz çok fazla mekân bulunuyor. Stüdyolar, klasik düğün arabaları, düğününüzün yapılacağı mekân ve elbette ki son zamanların en büyük modası olan doğal ortamlar. Fotoğraf makinelerinin hatta ışık sistemlerinin dahi taşınabilir özellik sergilemesi açık hava fotoğraflarının ön plana çıkmasına olanak veriyor.


Doğal düğün fotoğrafları çektirebilmek için birbirinden harika ortam alternatifleri bulunuyor. Fotoğraf çekimlerinizde harika kombin ve ortamlar oluşturabilecek doğal güzelliklerden dilediğinizi tercih etmek ise zevkinize kalıyor. Eski yapılar, parklar, korular, bahçeler, sahiller ve benzeri mekânları araştırıp sizin için en uygun olanını bulmanız gerekiyor. Mekân seçimi yaparken, o gün çekilen fotoğrafların bir ömür boyunca hatıra olarak sizinle kalacağını ve tekrarı olmayan anların fotoğraflanacağını unutmayın. Bu nedenle tekrarıyla telafi edemeyeceğiniz bu çekim esnasında size etkileyecek rüzgâr, hava durumu ve ışık gibi faktörlerin sizin için büyük önem taşıdığını ihmal etmeyin. Birlikte çalışacağınız profesyonel fotoğrafçı ile bu detayları mutlaka konuşmanız ve hava durumunu kontrol ederek, gerekli önlemleri almanız gereken noktaları belirlemeniz gerekiyor.

En Doğal Düğün Fotoğrafları için Doğadan Yardım Alın
Yıllar sonra bile gülümseyerek bakacağınız bu fotoğraflar için yeşilin sıcaklığını ve dostluğunu albümünüzde görmek istemeniz oldukça güzel. Böylece doğanın kendi güzelliği sayesinde fotoğraflarınız fazla montaja gereksinim duymayarak, doğallığından ödün vermeyebilir. Yeşil; güveniyle sizi sarabilir, ağaçlar geleceğinizin, mutluluğunuzun yanında göğe yükselebilir ve yapraklarla dolu bir fonda her şey oldukça huzurlu bir görüntü sağlayabilir. Doğanın her bakışınızda içinizi ısıtacak samimiyeti, gökyüzünün fotoğrafa yansıyacak sonsuzluğu ve iki hayatı tek bir hayata dönüştürdüğünüz o gün… Bugünü ölümsüzleştirmek için doğanın güzelliğini kullanmaktan daha güzel bir seçim olamazdı. Düğün gününüz için aylardır uğraştığınız her şey, belki içine girebilmek için kilo verdiğiniz, belki kendinize özel diktirdiğiniz, belki de çocukluğunuzdan beri hayalini kurduğunuz gelinlik; birçok farklı kombinden kendinize en çok yakıştırdığınız damatlık ve elbette hayalleriniz… Artık, yüzünüzdeki gülümseme, içinizdeki mutluluk ve hayalleriniz; hiç vakit kaybetmeden doğanın kucaklayıcı ev sahipliğiyle buluşabilir. Doğal düğün fotoğrafları için İstanbul’da pek çok alternatife sahipsiniz. Tarihi, hikâyesi, gölünde yüzen kuğularıyla Yıldız Parkı; yeşilin her tonunu fotoğraf albümlerinize taşıyacak Fenerbahçe Parkı, Fethi Paşa Korusu, Emirgan Korusu, Atatürk Arboretumu gibi özel mekânları tercih edebilirsiniz.

Doğal Ortam Düğün Fotoğrafları ile Düğün Gününüzü Özelleştirin
Yeşilin samimiyetini, mavinin özgürlüğüyle buluşturmak da düğün fotoğraflarınıza başka bir bakış açısı getirecektir. Denizin özgürlüğü ve maviliğinde, harika görüntüler vermek için İstanbul Boğazı elde edebileceğiniz en muhteşem doğal düğün fotoğrafları sağlayacaktır. Yeşille mavinin mükemmel uyumunu, âşıkları kucaklayan şehir olarak bilinen İstanbul ile buluşturmak, bu özel gününüze anlam katacaktır. Aşkınızın sonsuzluğa kavuştuğu güne ait fotoğrafların fonunda sonsuz bir deniz görüntüsü, üstelik İstanbul’un dillere destan denizinin görüntüsü hiç de fena olmayacaktır. Deniz fotoğrafları tercih edilirken de farklı seçenekleri tercih edebilirsiniz. İstanbul’da pek çok deniz perspektifi bulunması, sizin için büyük bir avantaj olacaktır. Kuruçeşme’de köprüyle bir bütün olarak pozlar verebilir veya fonunuzu sadece muhteşem boğazın süslemesini tercih edebilirsiniz. Kız Kulesi’ni karşınıza aldığınız, Galata Kulesi’ni arkanıza aldığınız, Rumeli Hisarı’nı izlemeye daldığınız fotoğraflar; her bakışınızda içinizi ısıtacaktır. İstanbul’un tarihî bütün olaylarına tanıklık eden bu mekânlarda en özel gününüzü ölümsüzleştirme şansına sahip olmak, mutluluğunuzu ikiye katlayacak, anılarınıza anlam katacaktır. Aşkınızın ve bu mutlu gününüzün en yakın tanığı İstanbul olabilir.

Varsayalım ki, hayallerinizdeki düğün bir kır düğünü ve bu hayalinizi gerçeğe dönüştürüyorsunuz. Bir kır düğünü için, kırda çekilmiş fotoğraf albümü istediğinizi biliyoruz. Yeşilin hâkim olduğu kırda birbirinize “evet!” dediğiniz bu özel günde, fotoğraflarınızın da kırlarda çekilmesini istemeniz en doğal hakkınız. Endişelenmeyin. Kır düğünü yapabiliyorsanız zaten mevsim yaz demektir. Bu doğrultuda dilediğiniz mekânda, dilediğiniz pozu kullanarak, hayallerinizdeki fotoğraflara kavuşabilirsiniz. Düğün fotoğraflarınızda kırların uçsuz bucaksız ve yeşil görüntüsünü kullanmaktan çekinmeyin. Ayakkabılarınızı çıkarıp atın ve düğün kıyafetlerinizin kırların üzerinde nasıl da tamamlandığını izleyin. Yeşilin ve kırların görüntüsünü papatya gibi çiçeklerle tamamlamayı da ihmal etmeyin. Güneşin yüzünüze vurarak mutluluğunuza tanık olduğu bu özel anları kırlar üzerinde ölümsüzleştirin. Pırıl pırıl mutluluk taşıdığınız düğün gününüzü bir de çimlere yatarak verilen poz ile tamamlayın. Bırakın, saçlarınız kırlarda uçuşsun, ayaklarınız çimlerle buluşsun. Ne o günü, ne de o ânı bir daha yaşayacaksınız. Her şeyin hayalinizdeki gibi olmasına izin verin. Kır düğününüz için seçtiğiniz daha hafif ve efil efil gelinlik ve damatlığınız ile kendinizi kırlara bırakın. Her şey daha da ışıldasın.


Doğal Çekim Düğün Fotoğrafları

Yeditepe’siyle dillere destan olmuş İstanbul’da seçtiğiniz tepelerden birini kullanarak da çekici bir çekimin kapılarını aralayabilirsiniz. Yeşilin ve boğaz manzarasının birleştiği huzur dolu bir ortamda da çekim yaparak, her fotoğrafınızda Yeditepe İstanbul’un güzelliğini sergileyebilirsiniz.

Eğer, eskiye dayalı ve belli bir konsept akabinde ilerleyen vintage bir düğün temasına sahipseniz tarihi binalar ve bahçeleri oldukça çarpıcı görüntüler ortaya çıkaracaktır. İstanbul’da tarihi açıdan tema olarak kullanacağınız farklı birçok mekân bulunmaktadır. Özellikle Fatih-Balat gibi semtler; tarihi bina ve evlerin en çok bulunduğu mekânlar arasında yer alır. Çekimlerinizi bu tür mekânlarda gerçekleştirerek alışılagelmişin dışına çıkabilir, kendinize özgü, farklı konseptler geliştirebilirsiniz.

Vintage veya retro gibi eskiye dayanan düğün konseptlerinde doğal düğün fotoğrafları için tercih edilebilecek en güzel örneklerden biri de hiç şüphesiz Haydarpaşa Garı. Denizin de desteğiyle zamanında birçok aşkın buluşma ve ayrılma noktası olmuş, vagonlarında birçok âşığı taşımış bu büyülü mekânda, tarihi de arkanıza alarak birçok farklı perspektif ve konsepti uygulayabilirsiniz. Garın içerisinde, vagon, istasyon temalarıyla bavul gibi aksesuarları destekleyerek yaratıcı kombinler oluşturabilirken; garın dışarısında sizi bekleyen uçsuz bucaksız deniz manzarasını da kullanabilirsiniz. Garın görkemli bina ve camlarına yansıyan deniz manzarası oldukça güzel ve doğal bir düğün fotoğraf albümünüz olmasını sağlayacaktır.

Geliştirdiğiniz konseptler dışında, son zamanların trendi olan düğün fotoğrafları aksesuarları kullanarak da çok farklı düğün fotoğrafları albümlerine sahip olabilirsiniz. Kalpli ve rengârenk balonlar, yine kalp şeklinde süslü şemsiyeler, üzerlerinde değişik ve esprili yazılara sahip minik pankartlar, uçan dilek fenerleri, gül yaprakları, konfeti gibi değişik düğün fotoğrafları aksesuarları; bir hikâyesi olan fotoğraf koleksiyonlarına imza atabilirsiniz.

Unutmayın, düğün fotoğraf albümünüz, tekrarlanmayacak anıları barındıran bir albüm olacak. Bundan sonraki senelerde bu fotoğraflara bakarak geri gelmeyecek o günü hatırlayacak, çevrenize, çocuklarınıza ve hatta belki torunlarınıza bu fotoğrafları göstereceksiniz. Her aşk ve her düğün ayrı bir hikâye… Bu hikâyenin kurgusu ise tamamen size ait. Başrolünü oynadığınız bu hikâyeye dilediğiniz şekli ve kurguyu verebilirsiniz. Tüm tavsiyeler haricinde, en önemli olan ise sizin hayaliniz. Bir daha geri gelmeyecek olan bu özel günde, hayalini kurduğunuz düğün fotoğrafı çekimini gerçekleştirmekten ve hayallerinizden asla ödün vermeyin.

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!