Doğru Nişan Elbisesi Seçimi

En az düğün günü kadar özel olan ve birlikteliğe giden yolda ilk adımınızı attığınız nişan gününüzü elbise seçiminizle unutulmaz kılın.

Düğün günü yaşayacağınız telaşın provası niteliğinde olan nişan gününüz için, haftalar öncesinden hazırlıklara başladınız. Stres altında yanlış bir karar vermemek ve nişan fotoğraflarına bakarken pişman olmamak için derin bir nefes alın, sakinleşin ve aşağıdaki minik tüyolara bir göz atın. Nişan elbisesi seçiminde karar vermenizi kolaylaştıracak birkaç ufak bilgi sayesinde nişan hazırlığını en az stresle atlatmış olacaksınız.

Vücudunuza Göre

Nişan elbisenizi vücudunuza göre seçebilmek için vücut şeklinizi bilmeniz gerekir. Dört çeşit vücut şekli vardır; Elma, Armut, Muz (Dikdörtgen) ve Kum Saati.

Elma vücut şeklindeki kadınlar yuvarlak hatlara sahiptir. Geniş omuzlar, geniş göğüs kafesi ve ince sayılmayan bir beli vardır. İnce el bilekleri ve ince bacakları ortaya çıkaran kolsuz, dizin üstünde biten elbiseler tercih edebilirler. Dümdüz inen uzun elbiselerden ise, bele oturan, belden sonra A form şeklinde genişleyip, dizin üzerinde biten elbiseler uygun olacaktır.

lasposa_abiye_2015_1

Armut vücut şeklinde sahip kadınların kiloları vücudun alt bölgesinde toplanmıştır. Dar omuzlar, küçük göğüs kafesi, ince bir bele sahiptirler. İnce beli ortaya çıkaran dar elbiseler ve kalçanın en dar noktasından dümdüz aşağıya doğru inen uzun elbiseler tercih edebilirler. Elbisenin üst bölgesi alt bölgesine daha iddialı olabilir; parlak taşları ve işlemeleri elbisenin üst bölgesinde kullanabilirsiniz.

Muz (Dikdörtgen) vücut şekline sahip kadınlar dar omuzlar, dar kalçalar ve kavissiz bir bele sahiptir. Mini etekleri ve kalın kumaşları tercih edebilirsiniz. Göğüs kısmını büyük ve omuzları geniş göstermek için, hareketli modeller ve vatkalar kullanabilirsiniz.

Kum saati vücut şekli ideal vücut şeklidir. Omuzlar ve kalçalar orantılı ve ince bir bele sahiptirler. Belinizi ortaya çıkaran, uzun elbiseler tercih edebilirsiniz. Srtaplez elbiseler kullanabilirsiniz.

gece_elbiseleri_2014_24

Ten Renginize Göre

Nişan elbisenizi seçerken ten renginize göre seçerseniz daha şık, ışıltılı ve sağlıklı görünürsünüz. Buğday tenliyseniz, yani cildinizin tonu sarı ve sarıya yakın tonlardaysa bakır, krem, çimen yeşili, mercan, şeftali ve toprak tonları, karamel, kahve ve bronz renkler size çok yakışacaktır. Eğer ten renginiz beyaz ve pembe tonlarındaysa, bordo, fuşya, zümrüt yeşili, saks mavisi, ve pembenin tonlarını tercih edebilirsiniz.

en_sik_nisan_elbiseleri_2014_23

Konsepte Göre

Nişanınızın nerede olacağı elbise seçiminizde önemli bir rol oynuyor. Evde sade bir törenle nişanlanacaksanız, hareketinizi kısıtlamayan ve gösterişten uzan bir model tercih edebilirsiniz. Açık havada yapılan nişan törenlerinde etekleri uçuş uçuş modeller tercih edebilirsiniz. Eğer nişanınız kırlarda olacaksa, topukların çim zemine batma ihtimaline karşı kalın topuklu bir ayakkabı veya zarif bir babet giyebilirsiniz. Şaşalı bir törenle nişanlanacaksanız elbiseniz de mekanın ruhuna uygun, gösterişli bir model olabilir.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!