Düğün Anı Defteri Tavsiyeleri

Hayatınızın bu en mutlu, en önemli gününde aileniz, arkadaşlarınız, dostlarınız yanınızdadır. Sevdiğiniz ve sizi seven tüm insanlar hayatınızın bu önemli dönüm noktasını kutlamak ve mutluluğunuzu paylaşmak için sizinle olurlar. Tabii bu yoğun ve koşturmacalı günde her bir konuğunuzla tek tek ilgilenerek onun iyi dileklerini almanız çok mümkün olmaz. İşte düğün anı defteri ya da düğün hatıra defteri olarak adlandırdığımız defterler, düğün konuklarının sizinle ilgili iyi dileklerini, sevgi dolu temennilerini hatta kimi zaman komik anılarını yazdığı, uzun yıllar boyunca saklayabileceğiniz mükemmel bir çözümdür. Günümüzde düğün anı defteri kullanılmayan bir düğün neredeyse yoktur.

Düğününüzde kullanacağız anı defterini giriş / çıkış kapısına yakın bir noktaya yerleştirmeye özen gösterin. Tüm konukların göreceği bir yerde olmalı bu önemli defter. Bir masa ve mümkünse rahat bir sandalyede acele etmeden yazabilmeli tüm konuklar. Defterinizin nasıl olması gerektiğine gelince; düğünün plaj, retro, disko gibi belli bir teması varsa anı defteriniz de bu tema çerçevesinde süslenmeli. Bütünlüğü bozmamalı. Örneğin plaj ya da deniz temalı bir düğün yapıyorsanız mavi kaplı bir anı defteri seçip sayfaları da deniz kabukları ile süsleyebilirsiniz. Daha farklı ve size özel bir defter istiyorsanız, müstakbel eşinizle birlikte çektirdiğiniz fotoğraflarla kaplatabilirsiniz defterinizi. Herhangi bir ozalitçi bunu rahatlıkla yapacaktır.

Düğününüz klasik bir temaya sahipse, gelinlik, damatlık ya da dekorasyonda klasik zevkler üzerinden gidip herhangi bir uçarılığa yer vermediyseniz beyaz saten kaplı bir anı defteri sizin için ideal olacaktır. Bu tür defterler gelinlik mağazalarında rahatlıkla bulunabilir.

Misafirlerinizin iyi dileklerini somutlaştırmak istiyor ama anı defterinden daha yaratıcı bir çözüm arıyorsanız, ufak bir bütçe ayırarak bir video kabini oluşturabilirsiniz. Bu konuda düğün kameramanız ile görüşebilirsiniz. Düğün alanının sakin bir köşesinde bildiğimiz vesikalık kabinleri büyüklüğünde kapalı bir kabin ya da arkada düğün mekanının da gözükeceği açık bir video köşesi yaratabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan şey bir el kamerası ve bu kameranın başında durup kayıt ve stop tuşlarına basacak olan bir kişi.  Size iyi dileklerini iletmek isteyen konuklarınız bunu kamera karşısında yaptığında, emin olun çok daha duygulu ve bir o kadar da komik anlar yaşanacaktır.

Bu arada bir de not: Düğün hatıra defterinizi ya da video kayıtlarınızı yıllar sonra eşinizle birlikte açıp dostlarınızın sizin için söyledikleri sözlere baktığınızda duygu dolu anlar yaşayabilirsiniz, hatta gözleriniz dolabilir; buna hazırlıklı olun. Bizden uyarması!

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!