Düğün Dansı için Öneriler

Hepimizin hayali görkemli bir düğünün gelini ve damadı olmaktır. Güzel bir mekanda, iyi bir organizasyon şirketiyle anlaşmış olabiliriz; ancak davetliler en çok gelinlik ve ilk dansınızla ilgilenecektir.

Photography by Craig Mitchelldyerwww.craigmitchelldyer.com503.513.0550

Sevdiğiniz insanla bir karar aldınız ve ‘biz evlenelim’ dediniz. Bunu der demez içinizi bir telaş kapladı değil mi? Merak etmeyin yalnız değilsiniz! Aklınızı karıştıran birçok soru var, biliyoruz. Kınanız, düğününüz derken planlar ve kararsızlıklar da kalbinizden çıkan kelebeklerle aynı yerde. Korkmayın ve bu fikirleri bize bırakın.

Düğün dansı, bir düğünde ilk izlenimdir. Gelinle damadın yakışıp yakışmadığını, gelinliğin nasıl olduğunu ve düğün hakkındaki genel yorumlar siz ilk dansınızı yaparken gerçekleşmektedir. Sıkı durun! Siz öyle bir dans yapacaksınız ki kimse bu danstan başka bir şey düşünemeyecek.

dugunde_ilk_dans

Öncelikli olarak aklınızdan çıkarmamanız gereken ilk şey, gelinliğinizin modeline göre dans figürlerini belirlemeniz gerektiğidir. Gelinlik modeliniz kabarık ise damadımızın sizden biraz uzak durarak dans etmesi gereklidir ki figürler, davetliler tarafından hayranlıkla izlenebilsin değil mi?

Düğün dansının asıl starı damadımızdır. Neden mi? Siz gelinliğinizle bir peri kızını andırırken maalesef ayak figürlerinizi davetlilerle paylaşamazsınız. Bu nedenle damadımızın sizi yönlendirmesi ve üzerinize gelerek değil, aksine sizi kendi etrafında döndürerek dans etmesi gerekir. Gelinliğiniz dar kesime sahipse, siz de damatla birlikte parlamaya adaysınız.

İlk dans, ilk izledim dedik demeye ama bu büyülü dansı şahlandıracak ve davetlileri de etki altına alacak asıl şey, kulaklara hitap ederek dilleri bağlayacak olan müziktir. 1970’lerden kalma, bildiğimiz tango müziğiyle ilk dansını yapan yoktur artık sanırım…Dansınızın müziği, sizi ve aşkınızı anlatmalıdır. Müzik seçimi yaparken davetlilere göre değil, hikayenize ve zevkinize göre seçim yapmalısınız. Sakın ola ki popüler diye bir şarkıyı tercih etmeyin. Sizi veya hikayenizi anlatmayan bir şarkıyla nasıl içten ve güzel bir dans yapabilirsiniz ki?

Düğün dansı müziğine karar verirken figürlere uygun bir şarkı olmasına dikkat edin. Dans müziğinize karar verirken ne türde bir dans yapacağınıza karar vermeniz gerekmektedir.

ilk dans

Tango mu yapacaksınız yoksa başka bir dans türünü mü tercih edeceksiniz öncelikli olarak buna karar vermeniz gerekli. Biz size kesinlikle tutkunun ve aşkın dansı olan tangoyu tavsiye ediyoruz. ‘İyi ama ben hangi türde tango yapacağıma da karar veremem’ derseniz, bunun kararını siz gelinliğinizi seçerken verdiniz. Gelinliğiniz kabarık ise klasik tango, dar kesim ise Arjantin tango yapabilirsiniz. Arjantin tangosunun çok hareketli bir dans olduğunu bilin ve ona göre karar verin. Tango yapmak için 3 ders saati gibi kısa bir zamanınızı ayrıp der almanızda da fayda var. Düğün dansı için birçok ilde de kısa zamanlı kurslar verilmektedir.

Düğün dansınıza eşlik edebilecek birkaç şarkı ve albüm:

Yo Yo Ma – Soul Of The Tango albümünden Arjantin tangosu için şarkı seçebilirsiniz. Scent Of A Woman ise misafirleriniz de bilip eşlik edebileceği ve dansı doruklara çıkarabilecek bir şarkıdır; ancak siz, ‘ben tango yapmayacağım’ derseniz size başka bir alternatif olarak Bryan Adams’ ın Have You Ever Really Loved A Woman şarkısını tavsiye edebilriz. Dans için sahneye çıkarken eşinizin elini tutmayı unutmayın.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!