Düğün Dansı Planlama Rehberi

Düğün dansı, gelin ve damadın davetlilerin odağında olduğu en görkemli an. Bu anı unutulmaz kılmak istiyorsanız hemen kolları sıvayın.
dugundansi-6

Düğün tarihiniz yaklaşmaya başladı ve siz muhteşem düğününüze unutulmaz bir ilk dansla giriş yapmak istiyorsunuz. Ne de olsa tüm bakışların gelin ve damat üzerinde toplandığı bu sahne, uzun süre hafızalardan silinmemeli. Dans konusunda profesyonel değilseniz, müstakbel eşinizle pistte kusursuz bir uyum yakalamak için ders almanızı tavsiye ediyoruz. Artık hemen hemen her şehirde düğün dansı eğitimi veren kurslar mevcut. İşe hemen kurs araştırmakla başlayın. Zira film tadında bir düğüne imza atmak için her şey çok iyi kurgulanmalı. Ve tabii ki ilk dansınız da bu romantik filmin en mükemmel sahnesi olmalı.

Derslere Ne Zaman Başlamalı?

Çoğunlukla, Latin Amerika danslarından biri olan Rumba düğün dansı olarak öneriliyor. Hem kolaylıkla öğrenebileceğiniz hem de büyüleyici bir dans olan Rumba, birçok müzikle uyum sağlayabilmesi açısından son derece uygun. Rumbaya alternatif olarak Tango ve Vals de düğününüzde yapabileceğiniz diğer duygulu danslar arasında yer alıyor. Hangi dansı tercih edeceğiniz tamamen zevkinize kalmış. Ardından sıra geliyor derslere ne zaman başlayacağınıza… Mümkün olduğunca kısa bir süre içinde ders almanız kafanızın çok daha rahat olmasını sağlar. Malum, düğün yaklaştıkça yığınla iş gün yüzüne çıkacaktır. Strese girmemek için her şeyi vakitlice yapmanız içinizi rahatlatırken, düğününüzün de peri masalı gibi geçmesini sağlar.

dugun-dansi-7

Düğün Dansı için Tavsiyeler

Düğününüzde DJ’lik yapacak kişiyle düğünden önce mutlaka müzikli bir prova yapın. DJ ilk dansı anons ederken yalnızca gelin ve damadı sahneye çağırmalı. Aksi takdirde diğer çiftler sahneye akın edebilir ve muhtemelen size özel ilk dansınızın da tüm büyüsü uçup gider. Bununla birlikte, provada dans edeceğiniz yeri çok iyi bir şekilde belirlemelisiniz. Salondaki tüm misafirlerin rahatlıkla görebileceği bir konumda dans etmeniz herkesin odağında olmanızı sağlayacaktır. Dans provasında gelinliğinizi ve gelin ayakkabınızı giymeniz de akıllıca olur, takdir edersiniz ki gelinlikle yürümek bile bazen eziyete dönüşebiliyor, siz siz olun işinizi sağlama alın. Fotoğraf ve kamera çekimlerini yapacak kişilerle önceden konuşarak, boydan çekim yapmaları yönünde mutlaka uyarmalısınız. Yoksa düğün dansı performansınızı çekimlerde göremeyince küçük bir şok yaşamanız olası. Tabii aynı şey düğün fotoğraflarınız için de geçerli.

Son olarak, gülümseyin ve dansınıza gelen iltifatları kabul edin!

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!