Düğün Dansı Trendleri

Düğün salonuna giriş yaptınız. Tüm gözler sizin üzerinizde. En önemli dakikaların içine girdiyseniz, herkes düğün dansınızı bekliyor demektir. Bir önceki evreyi anında unutturacak bir heyecan ve önem taşıyan dakikalar çoktan başlamıştır o sırada. İlk dans büyülü bir kelimedir. Yeni ve değişen hayatınıza, evli olarak geçireceğiniz yıllarınıza girişin dansıdır. Son yıllarda moda olan düğün dansı trendleri ise çoğalan düğün dansı kurslarıyla artık daha da kolay. İlk dansınızı geçiştirmek için hiçbir sebep yok. Düğün temanıza karar verdikten sonra düğün müziği seçimine geçmeniz gerekiyor. Bunların tamamının hayati bir karar olması yetmiyormuş gibi bir de dans ekleniyor. Dans müziğinizin seçimi, seçtiğiniz dansa bağlı. 2013’te çok sık kullanılan ve 2014’te de devam edeceğe benzeyen dans trendleri hepimizin aşina olduğu melodiler.

Düğün Dansı Trendleri – Vals

Viyana’dan çıkma 3/4’lük ritimlerle oluşur Vals. Kibarlığın sembolüdür ve aynı zamanda romantizmle akıllarımıza yer etmiştir. Kuğuların süzülmeleri ve beyazı anlatır. Vals için seçeceğiniz birbirinden güzel çok fazla sayıda klasik bulunuyor. Tchaikovsky’nin Kuğu Göğü Balesi en çok tercih edilen müzik. Fakat daha modernize ve hareketli bir vals için Stranglers’ın Golden Brown şarkısını tercih edebilirsiniz. İşi daha kitabına uygun yapmak için ve daha ağır bir vals için de Dmitri Shostakovich’in The Second Waltz adlı eseri ilk sırada olmalıdır.

Golden Brown – Stranglers

Dmitri Shostakovich – The Second Waltz

Düğün Dansı Trendleri – Tango

Latin umarsızlığının ve tutkusunun birleştiği dansın adı Tango’dur. Hayattaki her hissi içinde barındırıyor. Aşk, tutku, arzu ve güven duygusu. Kemanları duyabilenlerin tercihleri kesinlikle tango olmalıdır. Akıllara zarar hikayelere ayak uydurabiliyor ve aşkınıza sonsuz bir güven besliyorsanız zaten Tango yapmayı becerebileceksinizdir. Tango’nun vurgularını en iyi yaşatacak olan seçim Roxanne olacaktır. Shakira’nın unutulmaz şarkısı Objection ve başındaki efsane tango performansını herkes bilir. Seçimi Objection’dan yana kullanarak bir dans potpurisi oluşturabilir ve tango ile giriş yapıp sonrasında kendinizi melodilere bırakabilirsiniz.

Tom Waits – Roxanne

Shakira – Objection

Düğün Dansı Trendleri – Salsa

Zamanında Küba’da müzisyenlere “salsa, salsa!” diye müdahale edilirmiş. Yani müziğe salsa sosu katmaktan bahsetmek. Bunun anlamı da “müziği hareketlendirmek” demek. O nedenle de dansın adına Salsa deniyor. Hareketli ve Latin yaramazlığını yansıtan Salsa için kurslar kolay çözümler üretiyorlar ve diğer danslar gibi Salsa’yı da kolayca öğrenebiliyorsunuz. En iyi salsa şarkısı ise Oscar D’ Laon’dan Melao De Cana.

Bachata

Fazla sıcak ve hareketli bir dans istiyorsanız ama Salsa’daki gibi hızlı hareket edemiyorsanız Bachata ilk tercihiniz olmalı. Yine Latin danslarından biri olan Bachata 2014 düğün danslarında en sık karşımıza çıkacak dans olarak görünüyor. Ayrıca dans kurslarında da kolayca öğrenebileceğiniz başka bir seçenek.

Düğün Dansı Trendleri – Sıra Dışı Adımlar

Fark yaratmak isteyen çiftlerin seçim süreçleri daha zorlu oluyor ama farklı ve romantik bir dans isteyebilirsiniz. Bunun için de klasik ilk dans müziklerini es geçmeniz ve bilinmeyene, az rağbet görene yönelmeniz gerekiyor. Aynı zamanda çılgın bir şeyler ortaya çıkarmanız da mümkün. Ağır ve yavaş bir şarkıyla dansa başlayıp, birden hareketlenen bir karışım hem sizin çok eğlenmenize hem de davetlileri şaşırtıp güldürmenize sebep olacaktır.  Müzik yarım kalmış veya şarkı bozuk çıkmış numarasının ardından çılgın bir dansa başlayabilirsiniz. Dilerseniz birkaç yakın arkadaşınız da bu koreografiye ayak uydurabilir.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!