Düğün Davetiyesi Püf Noktaları

 

“Biz Evleniyoruz” Demenin Yolları : Her düğün mevsiminde en orijinal davetiye fikrini bulma yarışı, birden fazla galiple nihayet buluyor. İster tasarımı ister içeriği ile olsun, her düğün davetiyesiyle birlikte zihnimizde yeni ufuklar açılıyor. Gelin ve damat için özel bir anlam ifade eden konseptler, üç boyutlular, hareketliler, açıldıkça büyüyüp poster haline gelenler vs. derken her geçen gün çiftler için seçim yapmak, fikir bulmak biraz daha zor hale geliyor. Tasarımlardaki bu gelişim ve ilerlemeye karşın davetiye metinlerinde genellikle sade ve net bir ifadeye sahip cümleler tercih ediliyor. Her ne kadar 90’larda davetiyelerde mani biçiminde dörtlükler karşımıza çıktıysa da “Az, daha çok!” mottosuna kesin ve keskin bir dönüş yapıldığını müjdeleyebiliriz.Düğün davetiyesi yazılarında amaç, “Sizleri de düğünümüzde görmek istiyoruz.” demektir. Birkaç güzel söz ile bu mesajı oldukça sade ve yalın bir şekilde ifade etmek mümkün. İşte size davetiye yazınız için birkaç öneri:

– Yaşam boyu sürmesini dilediğimiz beraberliğimizin bu ilk gününde, biz “Evet” derken sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

– Ömür boyu mutluluğa imzalarımızı atarken sizlerin de yanımızda olmasından büyük mutluluk duyacağız.

– Mutluluk paylaştıkça büyür. Mutluluğumuzu paylaşmaya sizleri de bekliyoruz.

– Birlikteliğimizin sonsuza kadar sürmesi dileğiyle ortak yaşama adım attığımız bu günde, sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyacağız.

– Sevgi, saygı, anlayış temelini attığımız beraberliğimizin başlangıcı olan düğün törenimizde sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyarız.

– İyi günümüzde mutlulukları, kötü günümüzde üzüntüleri bir ömür boyu paylaşmaya söz veriyoruz. Sizleri de bu anlamlı günümüzde yanımızda olmaya davet ediyoruz.

– Yüreğimizin ve sevgimizin götürdüğü yerdeyiz. Sizleri de düğün törenimizde görmekten mutluluk duyacağız.

– Yıllardır süren birlikteliğimizi taçlandırdığımız bu özel günümüzde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Bu metinler her zaman hayat kurtarır. Eğer aklınızdan çok özel bir şey geçmiyorsa geleneksellikten şaşmayın. Tabii davetiye yazısının nasıl olması gerektiği ile ilgili bir kural ya da kanun olmadığını da unutmayın. İsterseniz yalnızca “Biz evleniyoruz, siz de gelin!” de diyebilirsiniz. Sizin için özel bir anlamı olan şiirin dizelerinden de yardım alabilirsiniz. Davetiyenizin metnini, Cemal Süreya, Atilla İlhan, Edip Cansever, Can Yücel ya da sevdiğiniz herhangi bir şairin dizeleri süsleyebilir. Sizi tam olarak ifade eden cümleyi biraz üzerinde düşünerek kolaylıkla bulabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!