Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Zaman hızla daralırken düğün fotoğrafçısı arıyor, ama ne kadar bütçe ayırmanız gerektiğini bilemiyorsanız bu yazı sizin için! İşte düğün fotoğrafçısı fiyatları!

Düğün hazırlığı sürecinin ne kadar telaşlı ve yorucu geçtiğini biliyoruz. Biz de yüzlerce karar vermesi gereken çiftlere yardımcı olabilmek adına, düğünün her bir karesini ölümsüzleştirecek olan düğün fotoğrafçısı fiyatlarını araştırdık.

Öncelikle çiftlerin en çok tercih ettiği çekimleri ele alalım. Kapalı alanlarda gerçekleşen stüdyo çekimleri eskilerde kaldı. Artık çiftlerin en çok tercih ettikleri dış mekanda gerçekleşen gelin – damat çekimleri oluyor. Çiftler isterlerse bu çekimi düğün günü yapabiliyor ya da dilerlerse düğünden önceki veya sonraki bir tarihte de gerçekleştirebiliyor. Bu şekilde 2 saat süreyle ve dilediğiniz yerde yapılacak bir çekimde düğün fotoğrafçısı için yaklaşık olarak 1000 TL gibi bir meblağı gözden çıkarmanız gerekiyor. Bu tutarın içerisinde genellikle, belli sayıda photoshopla düzenlenmiş fotoğrafın yanı sıra geri kalan fotoğrafların tamamının ya da bir kısmının ham hallerinin de DVD formatında teslim edilmesi bulunuyor. Fakat bu elbette ortalama bir fiyat. Daha popüler olan bir düğün fotoğrafçısı ile bu çekimi gerçekleştirmek istemeniz durumunda fiyatın ucunun oldukça açık olduğunu belirtmekte fayda var.

Son günlerde popülerleşmiş ve çokça tercih edilen bir diğer çekim türü ise dış çekime ek olarak gelin ve damadın hazırlık aşamalarının da fotoğraflanması ile gerçekleştirilen düğün çekimleri. Bu seçenekte düğün fotoğrafçısı çekime çiftlerin kuafördeki hazırlık aşamalarının görüntülenmesiyle başlıyor. Hemen arkasından dış mekanda da bir fotoğraf çekimi gerçekleştirerek çekimi tamamlıyorlar. Albümleriyle birlikte böyle bir fotoğrafçılık hizmeti için 1750 TL’den 3000 TL’ye kadar alternatifler mevcut.

Şayet fotoğraf çekimlerine ek olarak video çekimi de istiyorsanız bir kameraman tüm düğün günü boyunca size eşlik ederek video çekimini gerçekleştiriyor. Bu video ile dilerseniz birkaç dakikalık müzikli bir düğün klibi de hazırlanabiliyor, 5-6 dakikalık kısa bir düğün filmi de ya da daha uzun süreli bir düğün belgeseli deDüğün fotoğrafçılarının hazırlanan filmin uzunluğuna göre fiyatlandırdığı düğün klibi yaklaşık olarak 500 TL ile 2500 TL arasında bir fiyata teslim ediliyor.

Fotoğrafçılık bir sanat işi olduğundan kesin ve net bir piyasası olduğunu düşünmek yanlış olur. Bu süreçte sizin için en makul fiyatı bulabilmek adına hizmet almayı düşündüğünüz farklı birkaç düğün fotoğrafçısından teklif almayı tercih etmeniz daha yerinde olacaktır.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!