Düğün Fotoğrafı Çekimi Tavsiyeleri

Herkes, düğün gününde çekilen fotoğrafların mükemmel olmasını ve onlara baktıkça mutlu olmayı ister. Sizin için hazırladığımız düğün fotoğrafı çekimi tavsiyeleri sayesinde hayalini kurduğunuz fotoğraflara kavuşmanız kolaylaşacak.

Düğün hazırlıkları, yeni evinizin eksikleri, balayı organizasyonu derken, sizin de düğün fotoğrafı çekimi öncesinde ayıracak çok vaktiniz kalmayabilir. Yine de düğüne dair her konuda olduğu gibi, o mutlu günü unutulmaz kılan fotoğraf çekimi için de ön hazırlık gerektiğini unutmayın. Düğün fotoğrafı çekimi tavsiyeleri almak ve o güne iyi hazırlanmak size hem zaman zamandırır, hem de sizi “keşke böyle poz vermeseydik, keşke o mekanı seçmeseydik” gibi geri dönülmez pişmanlıklardan korur.

O zaman gelelim, iyi bir fotoğraf için ilk şarta: Mutlaka iyi görünün ve gülümseyin. Laf aramızda gelin adayları biraz da düğün fotoğrafları için kusursuz görünmek ister. O gün her günden daha iyi görüneceğiniz malum, ama yine de bunu fotoğraflara yansıtmak için bazı detaylara dikkat etmelisiniz. Örneğin, saçınızın ve makyajınızın bozulmaması için neme ve güneşe çok maruz kalmayın. Küçük düzeltmeler için yanınızda makyaj malzemeleri bulundurun. Fotoğrafçı ve ekibi sizi uyaracaktır, ama siz de kıyafetlerinizin düzgün durmasına dikkat edin. O gün enerjiniz düşükse, hem vitamin alın hem de size enerji veren çikolata, kahve gibi yiyecek ve içecekleri tüketin. Güzel bir şarkı ya da keyfinizi yerine getirecek size özel ne varsa, çekimden önce bunu hatırlayın. O an, ne kadar güzel gülümserseniz o kadar iyi görünürsünüz, unutmayın.

İyi poz vermek için, düğün fotoğrafı çekiminden önce kendi kendinize çalışmaya başlayın. Günlük hayatınızda fotoğraf çektirmeyi sevmiyor olabilirsiniz. Ya da kendinizi fotojenik bulmuyor olabilirsiniz. Ama herkesin kendi fiziksel özelliklerine göre en iyi göründüğü bir açısı ve duruşu vardır. Boş vakitlerinizde kendi fotoğraflarınızı çekerek size en yakışan duruşu ve gülümsemeyi bulun. Böylece fotoğrafçı karşısında gerilmez, daha rahat ve güzel pozlar verebilirsiniz.

Düğünden geriye kalan en güzel hatıraların başında, fotoğraf çektirirken yaşanan eğlenceli anlar gelir. Düğün fotoğrafı çektirirken, çok eğlenmenin yanı sıra aslında çok da romantik dakikalar yaşanır. Başrollerinde olduğunuz bu romantik çekimin tadını çıkarın ve beklenmeyen durumların gününüzü gölgelemesine izin vermeyin.

Yıllarca en güzel hatıralarınızı sevdiklerinize göstereceksiniz, her baktığınızda yüzünüzde gülücükler açacak, nasıl eğlenceli olmasın o fotoğrafların çekimi. Günlerce anlatacaksınız düğün fotoğrafı çektirirken yaşadığınız keyifli anları. Bu nedenle fotoğraf ekibinin ve kendinizin moralini hep yüksek tutmaya çalışın.

Son zamanlarda gördüğünüz tüm düğün fotoğrafları birbirine benziyor. Çizginin biraz dışına çıkmak için düğün fotoğrafı çektirirken nasıl kompozisyonlar oluşturabilirsiniz, sizin için toparlamaya çalıştık. İşte en güzel düğün fotoğrafları için birkaç fikir:

1-Düğün fotoğrafı çekimi tavsiyeleri Düğün fotoğrafı çektirirken biraz da kendinizden bir şeyler katın. Örneğin sizin ilişkinizin baskın tarafı gelin ise, bunu yıllar sonra mutlulukla bakacağınız düğün fotoğraflarına da yansıtın. Biraz sıra dışı ama kesinlikle etkileyici bir tarz olduğunu söyleyebiliriz. Tabi mizahın her alanında olduğu gibi bu konuda da, ölçüyü iyi ayarlamanız çok önemli. Maksadını aşmayan ve sizi yeni tanıyan kişilere de gösterebileceğiniz pozlar yaratın.

İlişkinize ve size özel mekanlar, uğurlar, objeler de arka planda yer alarak, fotoğraflarınızın benzersiz olmasını sağlayabilir. Buna çift olarak karar verdikten sonra fotoğrafçınızla konuşup hazırlık yapmanız avantajınıza olacaktır.

Baş başa poz vereceğiniz fotoğrafların dışında, düğün için şık giyinen arkadaş grubunuzun da dahil olduğu eğlenceli kurgular yapabilirsiniz. Fotoğraflarınızda küçük gelin ya da damatlara yer verebilirsiniz. Bu fotoğrafınıza hem aile duygusu hem de sevimlilik katar.

2-Düğün fotoğrafı çekimi tavsiyeleri  Çekimler için hava şartları her zaman açık alanlar için uygun olmayabilir. Böyle durumlarda fotoğraf stüdyosu için hoş nesneler kullanabilirsiniz. Dantel bir hamakta romantik anlarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz. Bu fotoğrafın dev bir baskısı yatak odanızın duvarını süsleyebilir. Ya da fotoğrafçınızın bilgisayar desteği sayesinde arka fona yerleştireceği manzaraya uygun bir kurgu oluşturabilir ve romantik pozlar verebilirsiniz.

3-Düğün fotoğrafı çekimi tavsiyeleri Düğün fotoğraflarınızı çektirirken hava yağmurlu olabilir. O halde kriz anlarını bile fırsata çevirin, romantik bir pozun en güzel parçası olun. Düğün arabasının camından en doğal halinizle fotoğrafçınızın anı yakalamasına izin verin. Eğer bir kış düğünü yapıyorsanız, kar manzarası ve yağan kar taneleri de fotoğrafınız için romantik bir detay olacaktır

4-Düğün fotoğrafı çekimi tavsiyeleri Bırakın bir balon gibi mutluluktan uçtuğunuzu herkes görsün. Yıllar sonra bile düğün fotoğrafını çektirirken ne kadar eğlendiğinizi anlatın sevdiklerinize. İki uçan balon alın ve yüzlerinizi gizleyin. Basit nesnelerle fark yaratın.

Fotoğrafınıza eşlik edecek nesneleri kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Size özel mesajlar içeren fotoğraf çerçevesi, yelpaze gibi aksesuarlarla benzersiz ve eğlenceli fotoğraflar yaratabilirsiniz.

5-Düğün fotoğrafı çekimi tavsiyeleri Romantik bir çift misiniz? O halde klasik otomobiller düğün fotoğrafınızın bir parçası olabilir. Üstü açık bir otomobil, gelin duvağının güzel bir görüntü vermesi açısından da oldukça avantajlı olacaktır. Onu yolundan çevirmiş ve evliliğe ikna etmiş olduğunuzu bavul detayıyla anlatabilirsiniz. Otomobili eğlenceli görünmesi için balonlarla süsleyebilirsiniz. Ya da daha nostaljik bir görünüm için teneke kutuları kullanabilirsiniz. Çocuk ruhunuzu ortaya koymak ve sevimli bir süsleme yapmak isterseniz oyuncaklar uygun olur. Klasik ve romantik bir dekor için ise, çiçeklerle süslenmiş bir otomobil iyi bir seçim olacaktır.

6Düğün fotoğrafı çekimi tavsiyeleri Düğün fotoğrafı çektirirken oluşturulan öpüşme hikayesinin modası çoktan geçti. Bunun yerine bedeninizin bir kısmını gölgelerinizle tamamlayabilir, ortaya eğlenceli kareler çıkarabilirsiniz. Güzel bir manzaranın önünde dans ederken çekilen fotoğrafınız ise hem eğlenceli hem romantik görünecektir.

Aslında hangi pozisyonu almanız ve nasıl poz vermeniz gerektiğini biraz da gelinliğin modeli belirler. Örneğin uzun kuyruklu bir gelinliğiniz varsa, bu kuyruğun sergilenmesine imkan veren bir poz vermeniz gerekir. Merdivenlerden sarkan ya da etrafınızı saran bir görünüm olabilir. Ya da sırt dekoltesi olan bir gelinin, sırt detayının göründüğü bir poz vermesi hoş bir etki yaratacaktır. Gelinliğinizin havası nasılsa fotoğraf konseptini buna göre modern, romantik ya da klasik olarak belirleyebilirsiniz.

7-Düğün fotoğrafı çekimi tavsiyeleri  Neredeyse birçok fikir düğün fotoğrafları çektirirken kullanıldı. Ama bazı detaylar var ki klasik fotoğrafları bambaşka bir hale büründürüyor. Bunun için biraz sanatsal bir gözle konuyu ele almanız, değişik fikirler bulmanızı sağlayacaktır.

Örneğin, düğün fotoğraflarının vazgeçilmezi olan sandalda, çok yüksekten çekilmiş bir görüntünüzle farklı bir fotoğrafa imza atabilirsiniz. Düğün buketi gibi detayları ön planda tutup, kendinizin daha geride ya da flu gösteren silüet çekimleri yapabilirsiniz.

Havadan konfeti yağmasını sağlayarak güzel bir ambiyans yakalayabilirsiniz. Ya da sabun köpükleriyle baloncuklar oluşturarak büyülü bir ortam yaratabilirsiniz. Çift olarak sevdiğiniz bir film varsa, bu filmin sahnelerinden de yararlanmak, ilginç sonuçlar çıkarabilir. Bu süreçte bol bol dergi sayfası karıştırmak, fotoğraf ve katalogları incelemek size ilham verecektir.

8-Düğün fotoğrafı çekimi tavsiyeleri Sahilde çekim yapıyorsanız, deniz manzarası sizin için muhteşem ve doğal bir fon yaratır. Kumdaki ayak izleriniz ya da kuma yazacağınız yazılarla fotoğrafınızı size özel detaylarla süsleyebilirsiniz. Ayrıca mum, çiçek ve denizyıldızı kullanarak yapacağınız dekor ile çok romantik fotoğraflara imza atabilirsiniz. Rüzgar, duvak ve saçların ahenkle uçuşmasına yardım eder. Tek dikkat etmeniz gereken, kıyafetlerinizin ıslanmaması ve kumda çok kirlenmemesi olacaktır. Buna uygun bir kıyafet hazırlayabilir ve yanınızda yedek olarak bulundurabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!