Düğün Fotoğrafı Mekanları

İstanbul güzel şehir. Her bir semtinden, her bir sokağından arşivlik kareler yakalamak mümkün. Eski yapılar, parklar, bahçeler, korular, sahiller, Boğaz, Adalar ve daha neler neler… Peki, düğün fotoğrafı çektirmek için en uygun mekanlar nereler? En güzel kır manzarası, en güzel sokaklar ve evler nerede, en çok malzeme veren temalar neler? İşte İstanbul’da düğün fotoğrafı çekilecek en iyi 10 mekan…
1- Büyükada’da Düğün Fotoğrafı
Adalar içerisinde size düğün fotoğrafı için en çok malzeme verecek, en güzel fonu oluşturacak olan Büyükada’dır. Büyükada’nın beyaz konakları, bahçelerden sokaklara sarkan mor leylakları ve faytonları, düğün fotoğraflarınıza mekan olmak için ideal. Eğer adaya hazırlanmış olarak gidecekseniz  Bostancı – Büyükada arasında çalışan deniz taksileri tercih edebilirsiniz.
2- Emirgan Korusunda Düğün Fotoğrafı
Yemyeşil bir doğa, rengarenk çiçekler, göletler üzerinde tahta köprüler… Hayalinizdeki düğün fotoğraflarında böyle bir mekan varsa Emirgan Korusu tercih edilebilecek yerlerin başında geliyor. Emirgan Korusu sadece düğün fotoğrafları için değil, düğünün kendisi için de rağbet gören mekanlardır.

3- Kuledibinde Düğün Fotoğrafı
En güzel İstanbul manzarasına sahip mekanlardan biri Galata Kulesi’dir. Kuleden gözlenen manzara kadar kulenin kendisi de en az o kadar güzel bir İstanbul manzarasıdır. Özellikle bu semtle aranızda duygusal bir bağ varsa Kuledibi ve Serdar-ı Ekrem düğün fotoğraflarınıza mekan olabilir.
4-Boğazda Düğün Fotoğrafı
Arkanızda Boğaz manzarasının olduğu kareler için Anadolu yakasında, Anadoluhisarı (Sabancı Öğretmenevi) ve Çengelköy’ü (Çınaraltı); Avrupa yakasında ise Ortaköy sahilini tercih edebilirsiniz. Aynı manzarayı bir tekne kiralayarak da yakalamanız mümkün.

5-Fethipaşa Korusunda Düğün Fotoğrafı
Avrupa yakasında Emirgan Korusu’nun yarattığı etkiyi Anadolu Yakası’nda Fethi Paşa Korusu yaratıyor. Bu geniş mekanın içini dilediğiniz gibi değerlendirebilir ve şahane kareler oluşturabilirsiniz.
6- Kuzguncukda Düğün Fotoğrafı
Eski İstanbul mahalleleri, cumbalı evler ve Arnavut kaldırımı sokaklar… İşte bu sokaklara bir de klasik araba eklendiğinde, düğün fotoğraflarınız için muhteşem bir tema oluşturmuş olursunuz. Yalnız, kiraladığınız klasik arabanın Kuzguncuk’un dar sokaklarından geçip geçemeyeceğine dikkat edin.
7- Gülhane Parkında Düğün Fotoğrafı
Gülhane Parkı’nın güzelliği, kapısından başlayıp Sarayburnu’na kadar devam ediyor. Hatta parkın içine girmeden önce İstanbul’un en güzel sokaklarından biri olan Soğukçeşme Sokak’ta da birkaç kare fotoğraf çektirebilirsiniz.
8-Polonezköyde  Düğün Fotoğrafı

“Gelin ata binmiş ya nasip demiş” diye boşuna dememişler. Eğer aklınızda at üzerinde gelinlikli bir fotoğraf hayali varsa Polonezköy’de bulunan at çiftliklerini aklınızda tutun.

9-Haydarpaşa Garında Düğün Fotoğrafı
Yakından gören, görmeyen herkesin hayranlık duyduğu Haydarpaşa Garı, her zaman iyi fotoğraf vermiştir. Tam da garın iskele tarafı, muhteşem düğün fotoğrafları için biçilmiş kaftan. Eğer izin alabilirseniz demi yoluna inerek rayları da fon olarak kullanabilirsiniz.
10- Atatürk Arboretumunda Düğün Fotoğrafı
Özellikle sonbahar düğünlerinde bu mekanı tercih etmenizi önerebiliriz. İstanbul’da en güzel sonbahar manzaraları Belgrad Ormanı’nın güneydoğusunda bulunan bu ormanlık alanda mevcut. Sararmış yapraklar ve durgun bir göl ile doğanın uykuya dalma anını fotoğraflarınızda kullanabilirsiniz.

Düğün fotoğrafları mekanları için, çiftler eğer aynı okuldan mezun iseler ve okulun ortamı bu iş için müsaitse üniversiteleri de önerebiliriz. Boğaziçi, Galatasaray, Mimar Sinan ve İstanbul Üniversitesi anakampüsü ,oldukça güzel manzaralara sahip okullardır. Sizin için özel bir anlamı olacaksa düğün
fotoğraflarınız için bu mekanları da tercih edebilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!