Düğün Fotoğrafı Organizasyonu

Düğün gününüzü yıllar boyu hatırlamanız için düğün fotoğraflarınız büyük anlam taşır. Düğün fotoğrafı organizasyonu için profesyonel bir plan yapmak önemlidir.

En mutlu gününüz hızla yaklaşıyor. Her şeyin mükemmel olması için uğraşıyorsunuz. Düğünü yapacağınız mekanı seçtiniz; davetli listesini oluşturdunuz ve davetiyeleri gönderdiniz. Ama bir dakika! Bu mutlu gününüzü ölümsüzleştirecek fotoğrafçıyı seçtiniz mi? Eğer hala seçmediyseniz Düğün fotoğrafı organizasyonu için tavsiyelerimizi mutlaka okuyun.

Düğün Fotoğrafçısı Nasıl Seçilir?

Düğün fotoğrafları, düğünden sonra, o mutlu günün vesikası olarak elinizde kalacak yegane hatıradır. Bu nedenle düğün fotoğrafçınızı dikkatle seçmeli ve onunla fotoğraflarınızı güzel kılacak her türlü bilgiyi paylaşmalısınız.Öncelikle, düğün fotoğrafçısı sokakta yürürken denk gelinerek seçilecek bir şey değildir. Üzerinde uzun araştırmalar yapılması gerekir ve eğer mevcutsa tanıdıklarınızın tavsiyeleri de size yardımcı olacaktır. İnternette bir arama yaptığınızda, karşınıza yüzlerce fotoğrafçı çıkabilir. Ama sizin için hangisi en uygunudur? Bu noktada “hayallerinizi süsleyen düğün fotoğrafları nasıl olmalı?” sorusuna cevap vermelisiniz.

Düğün fotoğrafları için önce mekan belirlemelisiniz. Fotoğrafları profesyonel bir stüdyoda mı; yoksa dış mekanda, çiçeklerin ve ağaçların arasında; veya bir göl veya deniz kenarında mı çektirmek istediğiniz bu noktada önem kazanmakta. Her ortam farklı ışıklandırma ve fotoğraf ekipmanı gerektirdiğinden, istediğiniz ortamda fotoğraf çekmek için, hem gerekli donanımı, hem de uzmanlığı olan bir fotoğrafçı seçmeniz en doğrusu. Stüdyoda çok iyi düğün fotoğrafları çeken bir fotoğrafçı, bir şelalenin altında, size hayal ettiğiniz fotoğrafları veremeyebilir.Mekanı belirlediniz diyelim. Karşınızda bir seçim daha var. Fotoğraflarınız nasıl bir tema içermeli? Bir taş evin önünde, saksıların arasında mı fotoğraf çektirmek istiyorsunuz? Ya da bir Vespa’nın üstünde, elinizde gelin çiçeği, poz mu vereceksiniz? Yoksa, bunların hiçbirini istemiyor, sosyal mesaj vermek için çevreci görünmek mi istiyorsunuz? İşte bunların hepsini, öncelikle, seçeceğiniz fotoğrafçıya danışmanız gerekli. Eğer seçtiğiniz fotoğrafçı, bu temalarda fotoğraf çekemeyeceğini söylerse, hemen başka bir fotoğrafçı bulmanız gerekecek. Bu nedenle, mekandan sonra, hayalinizdeki fotoğraf temalarını da belirlemeniz, fotoğrafçı seçiminizde önemli bir unsur olacak.

Mekan ve tema tamam. Şimdi sıra doğru fotoğrafları çekmekte. Fotoğrafçınıza tam olarak ne istediğinizi söylemenizin yanında, ilişkinizle ilgili başka detaylar da vermeniz, işinizi kolaylaştıracak; ömür boyu zevkle bakacağınız düğün fotoğraflarına sahip olmanızı sağlayacaktır. Fotoğrafçınız, nerede ve nasıl tanıştığınızı; nelerden hoşlandığınızı; normal hayatta nasıl bir giyim tarzınız olduğunu; hangi mekanları tercih ettiğinizi ve aranızdaki ilişki hakkındaki diğer önemli detayları öğrenirse, size tam istediğiniz fotoğrafları çekebilir. Sizi, en uygun poza sokacak, sizin için en uygun objeleri, temaları organize edecek ve sizin de kendinizi rahat hissetmenizi sağlayarak en güzel fotoğrafları çekecektir.Düğün fotoğrafları, ileride dönüp baktığınızda, size en güzel anlarınızı hatırlatacak. Bu nedenle dugun fotografi organizasyonu yaparken ve fotoğrafçınızı seçerken ince eleyip sık dokumanız lazım. Fotoğrafçınızı seçtikten sonra da iş bitmiyor. Onunla iş birliği içerisinde olarak, onun en güzel fotoğrafları çekmesini sağlamalısınız. Bütün bunları yaptıktan sonra, arkanıza yaslanıp fotoğraflarınıza bakmak kalıyor!

Araştırma yapın – Düğün Fotoğrafı Organizasyonu

Düğün fotoğrafçılığı günümüzün en çok rağbet gören mesleklerinden. Hal böyle olunca seçenek de çok fazla oluyor. Birlikte çalışacağınız fotoğrafçıyı seçerken tanıdığınız birinin referansı varsa ona öncelik tanımanızı tavsiye ederiz. Böylesi önemli bir olayda tanımadığınız biriyle çalışacaksanız da panik olmayın ama mutlaka size portfolyosunu göstermesini isteyin. Çektiği fotoğrafları gerçekten beğendiğiniz, içinize sinen birini bulana dek de araştırmaya devam edin.

Bütçe belirleyin – Düğün Fotoğrafı Organizasyonu

Düğünün her detayında olduğu gibi fotoğraf için de ayıracağınız bütçeyi muhakkak önceden belirleyin. Fotoğrafçınızla anlaştıktan sonra da ödeme detaylarını muhakkak konuşun. Ödemenin ne kadarını peşin, ne kadarını tüm fotoğrafları teslim aldıktan sonra yapacağınızı kararlaştırın.

Planlı olun – Düğün Fotoğrafı Organizasyonu

Seçenekleri düşünün ve kararlarınızı belirleyin. Gelinin de damadın da sabahtan itibaren tüm hazırlanışlarının ayrı ayrı fotoğraflandırıldığı, düğünün kare kare çekildiği ve tabii ayrı bir gelin-damat çekimi yapıldığı bir paket mi istiyorsunuz? Yoksa daha azını ya da daha da fazlasını? Önce müstakbel eşinizle konuşup isteklerinizi belirleyin, ardından da fotoğrafçınızla her şeyi detaylandırın.

Yaratıcı olun – Düğün Fotoğrafı Organizasyonu

Evlilik fotoğrafında sıradanlıktan kaçınıp farklı mekanları tercih edebilir, yaratıcı fikirlerle unutulmaz fotoğraflar ortaya çıkarabilirsiniz.

Laf aramızda gelin adayları biraz da düğün fotoğrafları için kusursuz görünmek istiyor. Düğünden geriye kalan en güzel hatıraların başında fotoğraf çektirirken yaşanan eğlenceli anlar geliyor. Düğün fotoğrafı çektirirken, çok eğlenmenin yanı sıra aslında çok da romantik dakikalar yaşanıyor. Yıllarca en güzel hatıralarınızı sevdiklerinize göstereceksiniz, her baktığınızda yüzünüzde gülücükler açacak, nasıl eğlenceli olmasın o fotoğrafların çekimi. Günlerce anlatacaksınız düğün fotoğrafı çektirirken yaşadığınız keyifli anları. Son zamanlarda gördüğünüz tüm düğün fotoğrafları birbirine benziyor. Çizginin biraz dışına çıkmak için düğün fotoğrafı çektirirken nasıl kompozisyonlar oluşturabilirsiniz, sizin için toparlamaya çalıştık.

İşte En Güzel Günlerin Provası Düğün Fotoğrafları İçin Birkaç Fikir…

1- Düğün fotoğrafı çektirirken biraz da kendinizden bir şeyler katın. Örneğin sizin ilişkinizin baskın tarafı gelin ise bunu yıllar sonra mutlulukla bakacağınız düğün fotoğraflarına da yansıtın. Biraz sıra dışı ama kesinlikle etkileyici.

2- Çekimler için hava şartları her zaman açık alanlar için uygun olmayabilir. Böyle durumlarda fotoğraf stüdyosu için hoş nesneler kullanabilirsiniz. Dantel bir hamakta romantik anlarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz. Bu fotoğrafın dev bir baskısı yatak odanızın duvarını süsleyebilir.

3- Düğün fotoğraflarınızı çektirirken hava yağmurlu olabilir. O halde kriz anlarını bile fırsata çevirin, romantik bir pozun en güzel parçası olun. Düğün arabasının camından en doğal halinizle fotoğrafçınızın anı yakalamasına izin verin.

4- Bırakın bir balon gibi mutluluktan uçtuğunuzu herkes görsün. Yıllar sonra bile düğün fotoğrafını çektirirken ne kadar eğlendiğinizi anlatın sevdiklerinize. İki uçan balon alın ve yüzlerinizi gizleyin. Basit nesnelerle fark yaratın.

5- Romantik bir çift misiniz? O halde klasik otomobiller düğün fotoğrafınızın bir parçası olabilir. Onu yolundan çevirmiş ve evliliğe ikna etmiş olduğunuzu bavul detayıyla anlatabilirsiniz.

6-Düğün fotoğrafı çektirirken oluşturulan öpüşme hikayesinin modası çoktan geçti. Bunun yerine bedeninizin bir kısmını gölgelerinizle tamamlayabilir, ortaya eğlenceli kareler çıkarabilirsiniz.

7- Neredeyse bir çok fikir düğün fotoğrafları çektirirken kullanıldı. Ama bazı detaylar var ki klasik fotoğrafları bambaşka bir hale büründürüyor. Örneğin, düğün fotoğraflarının vazgeçilmezi sandalda, çok yüksekten çekilmiş bir görüntünüzle farklı bir resme imza atabilirsiniz.

Düğün fotoğrafçısı dendiği zaman aklınıza gelen her şeyi unutun. Kendi masalınızı yaşayacağınız gün geldi. Baş rolde olacaksınız ve heyecandan birçok detayı kaçıracak, yaşadığınız duygu selinden dolayı çoğu görüntüyü hafızanıza yerleştiremeyeceksiniz. Bunlar; arkadaşlarınızın etrafınızda nasıl pervane olduğu, ailelerin üzerindeki tatlı hüznü, kimin ne giyip nasıl dans ettiği gibi detaylar… Bu noktada ihtiyacınız olan iyi bir sanatçı; düğün gününüzü size tekrar yaşatacak, yakaladığı karelerle istediğiniz her an sizi o güne geri götürecek ve her detaya hakim olmanızı sağlayacak bir düğün fotoğrafçısı. Günümüzde başlı başına büyük bir sanat dalı haline gelen düğün fotoğrafçılığı, sunduğu seçeneklerle tercih yapmayı oldukça zorlaştırıyor. Dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı, sizinle aynı yerden düğününüze bakabilecek birini bulabilmek. Düğün fotoğrafçınızın rahat ve güler yüzlü olması, her anınızı daha da rahat yaşayacağınıza işarettir. Yaşam tarzınıza ve tercihlerinize göre bir albüm seçmekte özgürsünüz. Eğer motosiklet sahibi bir çiftseniz, kasklarla bile poz verebilirsiniz. Denizi seviyorsanız güzel bir sahil, yeşili seviyorsanız bir orman veya şehri seviyorsanız kalabalık bir sokak seçimi yapmakta özgürsünüz. Tarihi mekânlar, terk edilmiş fabrikalar veya lunapark… Hayalinizde canlandırdığınız herhangi bir fotoğraf albümü. Evlendiğiniz mevsime göre düzenlenmiş bir kurgu. Bütün gereçler tedarik ediliyor, yapmanız gereken tek şey seçmek. Artık belgesel düğün fotoğrafçılığı var. Fotoğraf çekiminin nerede başlayıp nerede biteceği tamamen size kalmış durumda. Seçtiğiniz düğün fotoğrafçısı son gelinlik provanızdan başlayıp, düğün sonrası odanıza kadar uğurlayabilir sizi. Belki romantik bir atmosferde gölgelerinizin fotoğrafını çektirirsiniz belki de hayal gücünüzü zorlayıp film kahramanlarına dönüşebilirsiniz. Örneğin arkadaşlarınız korsan kılığına girebilir ve damat da gelini onlardan kurtarmaya çalışabilir. Yıllar sonra dönüp bakacağınız fotoromanı siz yaratacaksınız.

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!