Düğün Fotoğrafları için Öneriler

En mutlu gününüz hızla yaklaşıyor. Her şeyin mükemmel olması için uğraşıyorsunuz. Düğünü yapacağınız mekanı seçtiniz; davetli listesini oluşturdunuz ve davetiyeleri gönderdiniz. Ama bir dakika! Bu mutlu gününüzü ölümsüzleştirecek fotoğrafçıyı seçtiniz mi? Eğer hala seçmediyseniz düğün fotoğrafları ile ilgili tavsiyelerimizi okuyun.

etkinlik-dugun-fotograflari-5

Düğün Fotoğrafçısı Nasıl Seçilir?

Düğün fotoğrafları, düğünden sonra, o mutlu günün vesikası olarak elinizde kalacak yegane hatıradır. Bu nedenle düğün fotoğrafçınızı dikkatle seçmeli ve onunla fotoğraflarınızı güzel kılacak her türlü bilgiyi paylaşmalısınız.

Öncelikle, düğün fotoğrafçısı sokakta yürürken denk gelinerek seçilecek bir şey değildir. Üzerinde uzun araştırmalar yapılması gerekir ve eğer mevcutsa tanıdıklarınızın tavsiyeleri de size yardımcı olacaktır. İnternette bir arama yaptığınızda, karşınıza yüzlerce fotoğrafçı çıkabilir. Ama sizin için hangisi en uygunudur? Bu noktada “hayallerinizi süsleyen düğün fotoğrafları nasıl olmalı?” sorusuna cevap vermelisiniz.

dugun-fotograflari-merve-aykan-334

Düğün fotoğrafları için önce mekan belirlemelisiniz. Fotoğrafları profesyonel bir stüdyoda mı; yoksa dış mekanda, çiçeklerin ve ağaçların arasında; veya bir göl veya deniz kenarında mı çektirmek istediğiniz bu noktada önem kazanmakta. Her ortam farklı ışıklandırma ve fotoğraf ekipmanı gerektirdiğinden, istediğiniz ortamda fotoğraf çekmek için, hem gerekli donanımı, hem de uzmanlığı olan bir fotoğrafçı seçmeniz en doğrusu. Stüdyoda çok iyi düğün fotoğrafları çeken bir fotoğrafçı, bir şelalenin altında, size hayal ettiğiniz fotoğrafları veremeyebilir.

Mekanı belirlediniz diyelim. Karşınızda bir seçim daha var. Fotoğraflarınız nasıl bir tema içermeli? Bir taş evin önünde, saksıların arasında mı fotoğraf çektirmek istiyorsunuz? Ya da bir Vespa’nın üstünde, elinizde gelin çiçeği, poz mu vereceksiniz? Yoksa, bunların hiçbirini istemiyor, sosyal mesaj vermek için çevreci görünmek mi istiyorsunuz? İşte bunların hepsini, öncelikle, seçeceğiniz fotoğrafçıya danışmanız gerekli. Eğer seçtiğiniz fotoğrafçı, bu temalarda fotoğraf çekemeyeceğini söylerse, hemen başka bir fotoğrafçı bulmanız gerekecek. Bu nedenle, mekandan sonra, hayalinizdeki fotoğraf temalarını da belirlemeniz, fotoğrafçı seçiminizde önemli bir unsur olacak.

2621689-dugun-fotograflari-9 (1)

Mekan ve tema tamam. Şimdi sıra doğru fotoğrafları çekmekte. Fotoğrafçınıza tam olarak ne istediğinizi söylemenizin yanında, ilişkinizle ilgili başka detaylar da vermeniz, işinizi kolaylaştıracak; ömür boyu zevkle bakacağınız düğün fotoğraflarına sahip olmanızı sağlayacaktır. Fotoğrafçınız, nerede ve nasıl tanıştığınızı; nelerden hoşlandığınızı; normal hayatta nasıl bir giyim tarzınız olduğunu; hangi mekanları tercih ettiğinizi ve aranızdaki ilişki hakkındaki diğer önemli detayları öğrenirse, size tam istediğiniz fotoğrafları çekebilir. Sizi, en uygun poza sokacak, sizin için en uygun objeleri, temaları organize edecek ve sizin de kendinizi rahat hissetmenizi sağlayarak en güzel fotoğrafları çekecektir.

Düğün fotoğrafları, ileride dönüp baktığınızda, size en güzel anlarınızı hatırlatacak. Bu nedenle fotoğrafçınızı seçerken ince eleyip sık dokumanız lazım. Fotoğrafçınızı seçtikten sonra da iş bitmiyor. Onunla iş birliği içerisinde olarak, onun en güzel fotoğrafları çekmesini sağlamalısınız. Bütün bunları yaptıktan sonra, arkanıza yaslanıp fotoğraflarınıza bakmak kalıyor!

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!