Düğün Giriş Müzikleri

Düğün öncesi yorgunluğunu, stresini atıp sevdiklerinizle, aileniz ve arkadaşlarınızla doyasıya eğleneceğiniz düğün gecenizde giriş müzikleri önemi tabii ki çok büyük. Tüm davetlilerin eğlenebileceği, sıkılmadan vakit geçirebilecekleri giriş müzikleri seçmek kolay değil. Herkese hitap edecek müzikler seçmek, kimi zaman da kendi müzik zevkinizden taviz vermek zorunda kalabilirsiniz bu yüzden. Ama düğünlerin sadece gelin ve damada ait olan müzikleri de vardır tabii ki: İlk dans müziği ve düğün giriş müziği yani gelin ve damadın davetlilerin olduğu salon ya da açık havadaki düğün mekanına girişlerinde çalan müzik.

Düğün giriş müzikleri tüm ışıklar ve tüm gözler sizin üzerinizdeyken çalan, gelin ve damat olarak konuklarınızın karşısına ilk çıktığınız anın büyüsünü yansıtan müziklerdir. Düğünlerin her detayının olduğu gibi düğün giriş müziklerinin de klasikleri var artık. Siz de risk almak istemeyen bir çiftseniz yıllardır süregelen geleneklere ayak uydurarak bu bilindik şarkılardan birini seçebilirsiniz.  Ama yenilikten yana bir çiftseniz seçenekleriniz çok bol. Biz size burada kimi tavsiyelerde bulunsak da siz istediğiniz şarkıyla düğün mekanınıza giriş yapabilirsiniz. Tabii seçtiğiniz şarkıdan yalnızca seçtiğiniz 30 – 40 saniyelik kısmın kullanılacağını hatırlatmamız gerek. Genellikle şarkıların intro’ları yani başlarındaki enstrümantal kısımlar tercih edilse de isterseniz başka bölümlerini de kendi giriş müziğiniz olarak kullanabilirsiniz. Burada önemli olan dramatik, etkileyici ve romantik bir müzik olması. İşte size birkaç öneri:

Leonard Cohen’in Dance Me To The End of Love adlı şarkısı hiç eskimeyecek bir klasiktir.

Goran Karan’ın Stay With Me adlı parçası duygusal bir giriş için bire bir.

Enya’nın Only Time isimli şarkısı da güzel bir seçenek.

Enya’nın Book of Days şarkısıyla oldukça etkileyici bir giriş yapabilirsiniz.

Goran Bregovic’ten Czardsz farklı bir giriş yapmak isteyenler için ideal.

Fanfan, La Valse de yıllardır vazgeçilemeyen, etkilyecici bir giriş müziğidir.

Tabii iş düğün giriş müziğini seçmekle bitmiyor. Görkemli ve etkileyici bir giriş için düğün öncesinde müzikli bir prova yapmanızda sonsuz fayda var. Salona müstakbel eşinizle kol kola mı yoksa el ele mi gireceksiniz, müzik siz hangi noktadayken duracak, yanınızda meşale olacak mı yoksa başınızdan aşağı çiçek yaprakları mı atılacak, vesaire vesaire… Ufak bir provayla tüm bu soruların yanıtlarına kavuşabilir ve düğün gelip çattığında gerçek bir prens ve prenses kadar asil bir girişle tüm davetlilerin beğenisini kazanabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!