Düğün Günü Stres Azaltmak İçin Yapmanız Gerekenler

Hayatınızın en özel günlerinden olan düğün töreni sırasında ve hazırlık aşamasında, stresinizi azaltmak için önerilerimiz var. Göz atmaya ne dersiniz?

Hayatınızın en anlamlı ve en özel günlerinden biri olan düğün töreni, en stresli ve heyecanlı günü de aynı zamanda. Düğün telaşı, eş dost baskısı, akraba anlaşmazlıkları, fikir uyuşmazlıkları derken, stres de kaçınılmaz oluyor haliyle. Üzerine bir de yeni hayat heyecanı ve sorumluluğu eklenince, işler içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor. Ama panik yapmayın, çünkü size bu stresi yenme aşamasında, işinize oldukça yarayacağını düşüdüğümüz önerilerimiz var. İşte düğün günü stres azaltmak için yapmanız gerekenler.

Öncelikle bu günün hayatınızın en unutulmaz anlarından biri olacağını aklınızdan çıkarmayın ve kötü anılar biriktirmek yerine, olayların pozitif yanlarına odaklanın. Kim ne söylerse ne yaparsa yapsın bu sizin gününüz… Derin bir nefes alın ve tatlı tatsız (istemeseniz de) her anın tadını çıkarmaya bakın.

Ben stresimi bir türlü atamıyorum, bu heyecanla başedemiyorum diyorsanız, şimdi yazacaklarımızı iyi okuyun. Öncelikle sizi rahatlatıp gevşemenizi sağlayacak aktivitelere odaklanın. Güzel bir masaj, ılık bir duş, keyif ve enerji verecek bir müzik eşliğinde dans etmek gibi mesela. Ya da bütün öfkenizi ve duygu birikiminizi dışarı çıkarmanızı sağlayacak koca bir çığlık atın. Bunlar bana göre değil, yaptığım halde yine de rahatlayamıyorum diyorsanız, yastıkları tekmeleyin, peluş oyuncakları yumruklayın ve kötü enerjinizi boşaltın.

Stresi atmanın en etkili yollarından biri de, sizi strese sokan kişi ya da durumdan uzaklaşmanız olacaktır. Bir süreliğine bile olsa, düğün telaşınızı unutun ve kendinize rahatlama fırsatı tanıyın. Partnerinizle geçireceğiniz güzel bir aktivite, ikinizi de rahatlatacak, bu yoğun ve telaşlı günlerde sizi bencillikten de uzaklaştırmış olacak. Tabii tüm bunları yaparken, hakimiyeti kaybetmemeniz de oldukça önemli. Çünkü, düğün üzeri kendinizi çok kaptırmanız, yorucu aktivitelerde bulunmanız, düğün günü motivasyonunuzu ve enerjinizi aşağı çekebilir. Bundan dolayı aktivitelerin dozunu iyi ayarlamanız gerekir.

Bu düğünde, en az sizin kadar stres sahibi olacak partnerinizi, eş adayınız ve yol arkadaşınızı, size daha çok yaklaştıracak küçük sürprizler yapmayı ihmal etmeyin. Bu yorucu süreçte, size iyi geleceğine inandığınız arkadaşlarınızla görüşün. Koşulsuz şartsız güvenebileceğinizi bildiğiniz dostlarınızla sohbet edin, yaşadığınız stresi onlarla paylaşmanız deşarj olmanızı sağlayacaktır. Günlük hayatınızda yapmayı sevdiğiniz aktiviteleri tekrarlayın. Sinemaya gidin, kitap okuyun, mutfağa girin ve pişirmekten zevk aldığınız pasta ya da yemekleri yapın. Sevdiğiniz şarkıları mırıldanın. Yalnız kalın, kendinizi dinleyin ve stresinizi en aza indirebilmek için mutlaka uyuyun.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!