Düğün İçin Klas Tercihlerden: Ihlamur Kasrı

Tarihi ve doğayı mükemmel bir şekilde harmanlayan Ihlamur Kasrı, büyüleyici atmosferi ile unutulmaz bir düğün vaat ediyor.

Düğün mekânı seçimi, düğün hazırlık sürecinde zorlu ancak bir o kadar da keyifli olan hazırlıkların başında geliyor. Öyle ki çiftler, aylar öncesinden organizasyonu gerçekleştirecekleri mekan için çalışmalara başlıyor. Düğünün temasına, iç mekan ya da dış mekan tercihine göre İstanbul’da pek çok alternatif bulunuyor.

Düğünlerini klasik düğün salonları yerine, tarihi bir mekânda yapmak ve bu mekânların ruhunu düğün temalarıyla birleştirerek düğünlerini hem kendileri, hem de davetlileri için kusursuz hale getirmek isteyen çiftler için akla ilk gelen yerlerden biri tarihi Ihlamur Kasrı olarak karşımıza çıkıyor. Beşiktaş, Nişantaşı ve Mecidiyeköy gibi İstanbul’un en kalabalık semtleri arasında yer almasına rağmen, şehrin karmaşasından uzak bir iç ortam sunan mekanlardan biri olan Ihlamur Kasrı, yüksek duvarlarıyla keşfedilmeyi bekliyor.

pageIHLAMUR-KASRI-99

Son dönemlerde yapılan tadilat ve düzenlemeler ile yenilenen Ihlamur Kasrı, özel ve klâs bir düğün yapmak isteyen çiftlere ev sahipliği yapıyor. Dekoratif parmaklıklarıyla, dışarıdan bakıldığında bile ihtişamını hissettiren bu tarihi mekân, Ihlamur Mesiresi olarak anılan bir alan içerisinde, genellikle törenler için kullanılmakta olan Merasim Köşkü ve Maiyet Köşkünü barındırıyor. Asırlık ağaçların ve heykellerin yer aldığı geniş bahçesi ve bu bahçeyi daha da kusursuz bir hale getiren havuzunun yanında, misafirlerine eşi benzeri olmayan doğal bir doku eşliğinde tarihi sunan Ihlamur Kasrı, muhteşem atmosferiyle de hafızalardan uzun süre silinmeyecek bir düğün vaat ediyor.

30-Ihlamur-Kasri-6

Düğün ve davet organizasyonlarına sadece ön bahçesi ile hizmet veren Ihlamur Kasrı, düğün temasına ve oturma düzenine göre, ortalama 500 kişilik bir kapasiteye sahip. Bulunduğu konum itibariyle oldukça merkezi olan bu kasır, düğün gününüzde hem size, hem de davetlilerinize ulaşım kolaylığı sağlıyor. Müze statüsüne sahip olması nedeniyle, yemek ve ikramlarınız için catering hizmeti kullanmanızı gerektiren bu mekân, geri kalan tüm detayları tam hayal ettiğiniz gibi göz kamaştıran bir ihtişamla tamamlıyor. Ihlamur Kasrı’nın, tarih ve doğayı birlikte sunan atmosferini düğün töreninizde yaşamak istiyorsanız, uygun tarih ve yeri bulabilmeniz adına, organizasyon görüşmelerine düğün tarihinizden en az 6 ay öncesinde başlamanız gerekiyor.

ihlamur-pavilion

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!