Düğün için Masa Süsleme Alternatifleri

Bazı düğünlerde masa süslemeleri gelinden ve damattan daha çok ilgi çeker. Göz alıcı kumaşlar, rengarenk çiçekler, küçük detaylar ve müthiş bir organizasyon birbiriyle uyum içerisinde gerçekleştiğinde, misafirlerinizin hayran kalacağı bir ortam hazırlamış olursunuz. Tıpkı gelinlik seçiminde olduğu gibi masa süsleme alternatifleri de birbirinden güzel seçenekleri ile kafanızı bir hayli karıştıracaktır. Öncelikle renginizi belirleyerek işe başlayın. Sonra çiçeğinizin ne olacağını seçin. Böylece seçenekleri biraz daha azaltmış olacaksınız. Karar vermenizi kolaylaştırmak adına size bazı önerilerimiz var.

1- Düğün organizasyonlarında genellikle misafirler yuvarlak masalarda ağırlanırlar. Beyaz masa örtülerinin tam ortasına yerleştireceğiniz beyaz ortancalar ve pembe güller, tam anlamıyla bir gelin masumiyetiyle ortama masalsı bir hava katacaktır. Gümüş vazo detaylarının içine beyaz çiçekler koyabilir ve bunlardan her masaya birer tane koyabilirsiniz. Masanın numarasının yazılı olduğu gümüş bir çerçeve ve irili ufaklı mumlar masanızın mükemmel görünmesini sağlayacaktır.

2- Yuvarlak masa yerine uzun bir masa da tercih edebilirsiniz. Ahşap bir masa, ahşapla uyumlu tabaklar, kristal kesme kadehler ve şamdanlarda mumlar… Masanın birkaç noktasına yerleştireceğiniz beyaz orkidelerle kusursuz bir görüntüyü yakalamış olursunuz. Oldukça sade olan bu masa, kolayca hazırlanabilecek şık bir süslemeye sahip.

3- Düğününüzün ana rengini belirledikten sonra detayları da bu renklerle uyumlu olacak şekilde ayarlamalısınız. Mor asaletin rengidir. Düğününüzde beyazla birlikte kullandığınızda oldukça sıcak bir görüntü yakalamış olursunuz. Mor bir masa örtüsü ve peçeteler ile bol miktarda kullanacağınız beyaz çiçekler, kontrast oluşturarak göz alıcı bir manzara ortaya çıkaracaktır.

4- Toz pembenin beyaz ve doreyle uyumunu düğün temanızda kullanabilirsiniz. Pembe güller, altın rengi çatal bıçak takımı ve vazo, kenarları yaldızlı kadehler ve beyaz peçeteler… Özellikle şık bir kır düğününde tercih edilebilecek bu konsept, doğanın içinde ışıldamanızı sağlayacaktır.

5- Çiçeklerinizi daha fonksiyonel kullanmak sizin elinizde!Yuvarlak masanın ortasına renkli çiçeklerden kocaman bir kalp yapın ve etrafına mumları dizin. Mumlar yandığında oluşturduğunuz kalp şekli daha da belirgin hale gelecektir.

6- Renkleri kullanmaktan çekinmeyin. Ana rengin beyaz olduğu bir düğünde, aksesuarların rengarenk olmasında hiçbir sakınca yok. Mavi vazolara konulmuş pembe ve sarı çiçekler sizin çocuksu yanınızı da yansıtmanıza yardımcı olacaktır.

7- Pastel tonlarındaki renkli çiçeklerinizi bir bütün halinde dikdörtgen masanızın ortasına koyabilirsiniz. Bu kadar yoğun bir renk bloğu kullandığınızda diğer detaylarda farklı renkler kullanmamaya özen göstermek gerekir. Beyaz, krem, toz pembe gibi daha soft ve açık renkler masa süslemenizde kullanacağınız diğer renkler olacaktır.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!