Düğün Konseptine Göre Damat Ayakkabıları

Düğün hazırlıkları başlasın! En az kadınlar kadar erkeklerin de özenip bezenmesi gereken bir etkinlik takvimi vardır ki o da kendi düğünleri. Gelinin gölgesinde kalmadan siz de eksiklerinizi tamamlamalı ve kusursuz bir görünüm elde etmek için çabalamalısınız. Konsepte göre damatlığınıza karar verdiniz peki ama ya ayakkabılar? Bu konuda da kararsızlık yaşamayın ve hem konsepte hem de damatlığınıza en uygun ayakkabıları aramaya şimdiden başlayın. Bu sancılı süreçte sesinizi duyar gibi oluyoruz sanki; önünüze hazır seçeneklerin gelmesi sizin de işinize gelir gibi, değil mi! O halde yazımıza göz atın ve konsepte göre damatlık ayakkabı seçimlerinize tam da bu noktada karar verin.

Saray Düğünü

Sarayda gerçekleşecek bir düğün için düğün süslemelerinden damatlığa ve gelinliğe kadar her şey saraya yakışır bir görselliğe sahip olur. Saray düğünü bir çeşit salon düğünü olacağından ya da mevsimine göre bahçede de düzenlenebilir, tercihiniz smokin ya da frak olacaktır. Bunlardan biri değilse de mutlaka siyah, elegan görünümlü bir damatlığın altına ayakkabı bakıyor olacaksınızdır. Frak ya da smokin için rugan ayakkabılar uygun olabilecekken, siyah takım kıyafet için seçenekler mevcuttur. Siyah takım kıyafetiniz için rugan değil, deri oxford model bir ayakkabı tercih edebilirsiniz.

Kır Düğünü

Kır düğünü için ayakkabı seçerken çok dikkatli olmalısınız. Ayakkabınız damatlığınıza göre basit ya da abartılı olmamalı. Kır düğünü daha yalın ama sade duruşu ile şıklığı yakalayabilen ayakkabıları sever. Bunun için yapmanız gereken en doğru şey, konsepte göre damatlık ayakkabı seçmektir. Kır düğünleri genellikle ilkbahar ya da yaz aylarında gerçekleşir. Bu mevsime de en iyi bej ya da canlı renklerdeki ayakkabılar gider. Ayakkabılardan loafer modelleri tercih edin çünkü kır düğününde en iyi bu ayakkabılar ile rahat edersiniz. Damatlığınıza uygun ayakkabı rengini, kravatınızdan ya da yaka çiçeğinizden esinleneren seçebilirsiniz.

Boho Düğünü

Boho düğünü için 70’lerden ilham aldıysanız eğer damatlığınız ve damatlık ayakkabılarınız için de ilham alabilirsiniz. Boho ve vintage’in mükemmel uyumunu damatlığınızda yakalayabilirsiniz. Vintage görünümlü ya da vintage boho ayakkabılarınızı bot ya da loafer tarzından seçin ki boho ruhunu tam anlamıyla yaşayın ve yaşatın. Deri, hafif aşınmış botlar boho konsept için harika bir seçenek. Siyah renginde asker botu ise sizi oldukça asi gösteren bir başka seçenek. Toprak tonlarındaki loafer’ları ise damatlık pantolonunuzun paçalarını kıvırarak kullanın ki boho damat olduğunuzu kanıtlayın!

Kumsal Düğünü

Kumsal düğünü için en ideal olan her zaman iç.in şık bir sandalet ya da parmak arası terliklerdir. Kumlarda olacağınızdan çıplak ayak kalmayı da tercih edebilirsiniz. Kumsal düğünü için en uygun damatlık bej, beyaz ya da uçuk mavi tonlarındaki takımlardır. Damatlığınıza uygun terlik ya da sandaletleri seçerken, uıyumsuz ya da kaba görünebilecek duruşlardan kaçının. Deri ya da hasır malzemeler kumsal düğününe en çok yakışan seçeneklerdir. Tercihlerinizi de bu yönde yaparak oldukça uyumlu görünebilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!