Düğün Konseptine Göre Gelin Arabası Seçimi

Rüyalarınızı süsleyen muhteşem bir düğünü, düğün konseptine göre seçtiğiniz çok özel bir gelin arabası ile taçlandırın.

Gelinin şıklığına yakışan bir gelin arabası, tüm davetlileri etkiler. Düğün konseptine göre gelin arabası seçimi doğru yapıldığında, düğün mekanına ulaşımınız mutlu ve unutulmaz bir yolculuğa dönüşür. Hayatınızın en özel gününde, hayranlık dolu bakışları toplamaya hazır mısınız?

Uzun zamandır beklediğiniz ve hazırlandığınız en özel ve unutulmaz gün geldi çattı. Düğünle ilgili tüm detaylar için günlerce çalışıp yoruldunuz. Peki, düğün mekanına nasıl bir gelin arabasıyla gideceğinizi hiç düşündünüz mü? İşte gelin arabası seçiminde işinizi kolaylaştıracak bir kaç ipucu:

Düğün Konseptinden Çıkmayın

Sizin için hayatınızın bir dönüm noktası olan ve ömür boyu unutmayacağınız bu özel günde, düğününüzün konsepti, seçeceğiniz mekanı, müzikleri, yemekleri, gelinliğinizi, gelin başını ve hatta ayakkabılarınızı bile etkiliyor. Birbirine uyumlu seçtiğiniz bütün bu detaylar gibi düğünün yine önemli ayrıntılarından biri olan gelin arabası da konsepte uygun olmalı.

Örneğin; klasik bir düğün konsepti ve görkemli bir salon seçtiyseniz çok eğlenceli ve renkli bir gelin arabası seçmeniz, yaratmak istediğiniz etkiyi bozacaktır.

Yaz Düğünleri İçin Püfür Püfür Bir Seçim

Sıcak bir yaz gününde, açık hava düğünü veya kır düğünü planlıyorsanız gelin arabası da tam da bu sıcak güne uygun olmalı. Üstü açık bir araba ile sıcaktan bunalmadan mekana varabilirsiniz. Ayrıca gelinin duvağının uçuştuğu anlar, düğün fotoğrafçıları için bulunmaz fırsatlar anlamına gelir. Üstü açık gelin arabanızı, hem düğün mekanına gitmek hem de fotoğraf çekimi yapmak için kullanabilirsiniz.

Düğün mekanı eğer uzak bir mesafede değilse, sizin için en güzel seçenek şirin bir fayton olabilir. Düğün stresinden biraz uzaklaşıp, faytonla yapacağınız eğlenceli bir şehir turunun ardından düğün mekanına daha neşeli girebilirsiniz. Tabi faytonun, tüller ve çiçeklerle süslenmiş olması gerekir. Bu romantik ve güzel görüntünün, diğer davetlileri de etkileyeceğini ve herkesin önünde poz vermek isteyeceğini göreceksiniz.

İçinizdeki Renkleri Arabanıza Yansıtın

Rengarenk çiçekler, balonlar, kalpler ile cıvıl cıvıl süslerle bezenmiş, rengarenk bir salonda dünya evine girmeyi hayal ediyorsanız, içinizdeki renkleri gelin arabası da taşısın. Sizin kalbinizden geçtiği şekilde sizi yansıtsın.

Örneğin düğün mekanınız pembe renklerle dekore edilmişse, pembe bir gelin arabası tercih edebilirsiniz. Ya da beyaz bir gelin arabasını çok renkli balonlar ve çiçekler kullanarak süsleyebilirsiniz. Renkli tüller ve kurdeleler, araba süsleme konusunda göz dolduran malzemeler olarak işinize yarar.

Küçük bir araba içinizdeki renkleri yansıtmanız için yeterli değilse, nostaljik ve renkli bir minibüs kiralayabilirsiniz. Böylece hem daha renkli ve gösterişli bir süsleme, hem de çok daha rahat bir yolculuk yaparsınız.

“Evet” Demeden Son Mesajlar

Düğün arabalarında yer alan yazıları daha önce görmüşsünüzdür. Eğlenceli bir çift iseniz böyle bir tarzı seçebilirsiniz. Düğününüzün sevimli ve modern bir konsepti varsa, böyle tabelalarla gelin arabasını süsleyip herkesi gülümsetin. Size özel mesajlar bulmanız, bu mesajların romantik olmasını da sağlar. Yine de gelin ya da damat adayını mesajlarınızla kızdırmamaya dikkat edin.

Geleneksel motifler kullanmak da gelin arabası için yaratıcı bir süsleme olabilir. Kendi yörenize uygun özellikleri bulup süslemenizde bu detaylara yer verebilirsiniz.

Gelin arabasının farlarına kirpik şeklinde aksesuarlar takmak ve gelin gibi süslemek de, modern düğünlere yakışacak süslemeler arasında yer alır. Aynı şekilde arabaya papyon takarak smokin görünümü de verebilirsiniz.  İlişkinize özel detaylar ve nesneler varsa yine süslemenizde yer alabilir.

Arabanızın arkasına bağlayacağınız teneke kutular da eğlenceli bir görünüm ve çıkardıkları sesler ile dikkat çekmeyi sağlar. Nostaljik bir gelenek olan bu süslemeyi, kendinize uygun hale getirebilirsiniz.

Klasik ve Romantik Bir Yolculuk

Klasik ama şık bir düğün konsepti planlayanlar içingelin arabasıseçimi de klasik arabalardan yana olabilir. Yaşanmışlıkları olan, benzersiz modelleri ve şıklığıyla göze çarpan klasik arabalar, özel tasarımları ile bu günü daha da unutulmaz kılacak. Düğün mekanına gidene kadar size nostaljik anlar yaşatacak, geçtiğiniz yollarda tüm gözleri size çevirecek. Mekana vardığınızda davetlilerin bu ihtişam karşısında nasıl hayranlık dolu bakışlarla sizi süzdüğüne tanık olacaksınız.

Genellikle geniş bir kasa ve iç alana sahip klasik otomobiller, gelinlikle rahat yolculuk etmenizi de sağlar. Siz otomobilin içindeyken fotoğrafçınızın çektiği doğal anlarınız, en sevdiğiniz düğün fotoğraflarınız olabilir.

Klasik bir otomobil seçtiyseniz, sizi düğün mekanına getiren şoförünüzün de klasik ve şık görünmesine dikkat edin. Kendisinin takacağı bir şapka ya da bir papyon, girişinizin tüm havasını değiştirebilir. Unutmayın, her şey detaylarda gizlidir.

Hayallerinizi Yaşamak İçin Uygun Bir Gün

Lüks arabalara meraklıysanız, gelin arabası olarak rüyalarınızı süsleyen lüks bir araba kiralayabilirsiniz. Biraz pahalı olsa da, en mutlu gününüzde kendinize yaptığınız bu jesti yıllar sonra da tebessümle hatırlayacaksınız.

Modern bir düğün konseptiniz varsa, iyi bir markanın son model arabasıyla düğün mekanına gitmeniz, düğününüz için havalı bir başlangıç yapmanız demektir. Bu arabanın yine konseptinize uygun süslenmesi de önemli. Konseptinize uygun değilse ve güzel süslenmemişse, böyle bir araba seçmeniz, davetliler tarafından havalı bulunmak yerine görgüsüzlük olarak değerlendirilir. Böyle bir yanılgıya düşmemek için hayallerinizdeki araba konseptinize ne kadar uyuyor diye bir kez daha düşünün. Ayrıca, arazi araçlarına gelinlikle binmenin zor olacağını aklınızda bulundurun. Böyle araçların romantik görünmesi için çok daha özel bir süsleme yapmanız gerektiğini unutmayın.

“Bugün benim günüm, lüksün sınırlarını zorlamak istiyorum” derseniz, gelin arabası olarak limuzin kiralayabilirsiniz. Uzun bir limuzinle düğün mekanına giriş yapmanız; hem tüm davetli ve akraba değerlendirmelerinden tam not almayı sağlar, hem de keyifli bir yolculuk sunar. Düğün mekanına giderken şampanya ile kendi aranızda ön kutlama yapabilirsiniz. Tabi, üzerinizin leke olmaması için çok dikkatli olmanız gerektiğini söylememize bile gerek yok.

Düğün Deniz Kenarındaysa Herkesi Şaşırtın

Düğününüz deniz kenarında bir mekanda ya da kumsalda ise, mekana denizden giriş yapma imkanını araştırın. Konseptinize uygun süslenmiş küçük bir tekne ile düğün mekanına gelmeniz, herkes için unutulmaz bir giriş olacaktır. Yanaştığınız iskelenin de süslenmesi gerektiğini unutmayın.

Düğün konseptine uygun arabaya sahip olmayabilirsiniz ama bunun en mutlu gününüze gölge düşürmesine izin vermeyin. Düğün organizatörleri ve araç kiralama şirketleri, düğün konseptinize uygun hayal ettiğiniz gelin arabasını bulmak için size yardımcı olacaktır.

Hangi konsepte göre gelin arabası seçerseniz seçin, dikkat etmeniz gereken detaylar aslında ortak. Kiraladığınız gelin arabasının dışının dolduğu kadar içinin de temiz olması ve güzel kokması gerekir. Gelinin şıklığı ve gösterdiği özen, arabaya yansımış olmalı. Kiraladığınız arabanın teslim süresine dikkat edin. Aksi takdirde, mutluluğunuz fazla ödeme yaptığınız için pişmanlığa dönüşebilir.

Yakın çevrenizin sahip olduğu arabaları göz önünde bulundurmanız da sizin için ekonomik bir çözüm olabilir. Bu konuda yine arabayı temiz teslim etmeye ve teslim tarihine dikkat edin.

Her şey bu güzel günü daha da özel kılabilmek için.Siz sadece hayal edin ve ne istediğinize karar verin.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!