Düğün Konseptine Uygun Müzik Listesi Oluşturmanın İncelikleri

Düğün hazırlıkları sırasında çiftler her ne kadar kendilerini şımartacakları bir düğün yaratmanın peşinde olsalar da bir yandan da misafirlerini mutlu edebilme telaşına giriyorlar. Düğün mekanıyla başlayan hazırlıkların pek çoğu da davetli kitlesi düşünülerek belirleniyor. Hal böyle olunca da baştan sona uyumlu bir düğün yaratmak kaçınılmaz oluyor.

Düğün müzikleri listesi ise bu süreçte misafirlerden en çok etkilenen şey oluyor. Bir yandan davetlilere uygun müzikler seçilirken diğer yandan da düğünün atmosferine uygun parçalar eleniyor. Bu işin üstesinden gelmenin ne kadar özen gerektiğini çok iyi bildiğimizden hazırlığın bu kısmında size yardımcı olmak istedik ve düğün müzikleri listenizi oluştururken düğün konseptine uygun listeye ulaşmanın yollarını aradık. İşte ipuçları…

muzik-kapak

Giriş ve İlk Dans Müziği

Her ne olursa olsun düğün müzikleri listenizi yaparken giriş müziğiniz mutlaka konseptin bir parçası olmalı. İlk izlenim her zaman için önemlidir çünkü. Örneğin retro temalı bir düğün temanız varsa son yılların en hit parçasını bile bulsanız sınıfta kalacaksınız demektir. İlk dans müziğinde ise aynı uyumu yakalamanız oldukça mühim. İlk dans, düğün videosunun en çok izlenen kısmı olacak çünkü. Yıllar sonra düğün mekanının havasına hiç de yakışmayan bir müzikle dans ettiğinizi görüp tekrar tekrar pişman olmak istemeyeceğinizi garanti edebiliriz.

muzik-1

Düğün Konseptine Uygun Müzik Listesi Oluştururken Düğün Temasından İlham Alın

Düğün müziklerini seçerken en iyi rehberiniz düğün konseptiniz ve davetli kitleniz olacaktır. Düğün konseptiniz her zaman size harika fikirler verebilir. Örneğin vintage bir düğün için geçmişin ruhunu yaşatan parçalar seçebilirsiniz. Ya da otel balo salonlarında yapılan iddialı bir düğün için Viyana arşivlerini karıştırıp vals rüzgarının peşine takılabilirsiniz. Her temanın kendine ait bir ruhu olduğuna göre seçim yapmak çok da zor olmayacaktır. Yeter ki düğün temanızın ruhuna kulak verin, hangi müziklerin mutlaka olması gerektiğini size fısıldayacaktır.

muzik-2

Konseptin Havasını Bozmayın

Düğün temanızla uyumlu bir müzik listesi oluşturmak istiyorsanız konseptin havasını bozmayacak parçalar seçmeniz gerekiyor. Tabii ki düğün töreninizin ortasında Ankara’nın Bağları da çalabilir. Ancak eğer zamanlamayı doğru tutturamazsanız o gösterişli düğününüzün kimliği bir anda değişebilir. Bu yüzden düğün müzikleri listeniz konseptinize aykırı olsa bile yumuşak geçişlerin önemli olduğunu unutmayın.

muzik-3

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!