Evlenmeye karar verdik sura düğün mekanında. Kır düğünümü olsun kapalı bir yer mi?Karar vermek zor. Hadi iş başına.

Evet. Her şeyin başladığı andır dudaklardan çıkan bu cesur kelime. Sevgi dolu bir yürek elinde bir yüzük, kim bilir nasıl almışızdır değil mi o güzel teklifi. Cevabımız evet ise yaşamlarımızı birbirine bağlarken, evliliğe; ister özgürlüğe veda diyelim istersek de özgürlüğü beraber paylaşmak. Kesin olarak tek bir şey var oda artık iyi bir organizasyona ihtiyacımız olduğu.

Eğer çok önceden çift olarak sade bir nikah hayal ediyorsak ki niye hayatımızın en özel anları için böyle bir şey isteyelim ki, o zaman işimiz biraz daha basit oluyor. Ama haklı olarak düğün istersek artık iyi bir organizasyona ihtiyacımız var demektir. Esas soru düğün mekanı neresi olacak?

Kır Düğünü

Avantajları; doğanın içinde daha samimi bir ortamda olur. Çiçeklerle süslenmiş bir bahçede biz gelin olarak önde konsepte uygun kıyafetleriyle nedimeler arkada çok hoş olur. Herkesin ilgi göstermediği bu tarz düğünler sessiz sakin ve huzurlu olur. Yazın evlenmek isteyenler için kır düğünü idealdir.

Dezavantajları; zemin toprak olduğundan topuklu ayakkabılarımızın içine batma riski vardır. Gelinliğimiz çimler yüzünden yeşil renge boyanabilir. Yağmur yağmazsa esen rüzgar yüzünden çekilen düğün fotoğraflarında kötü çıkabiliriz. Yağmur çok az serpse bile açık alanda duran müzik sistemi zarar görebilir. Eğer bulunduğumuz alanının çevresi çit vs. kapalı değilse kedi, köpek gibi davetsiz misafirlerimiz olabilir.

Düğün Salonu

Avantajları, sıradan bir tercih olmasına karşın en çok rağbet edilendir. Konuklarımız en azından mekana daha rahat ulaşırlar. Doğadan kaynaklı hiçbir aksilik olmaz. Salonun kaliteli olması önemlidir. Güzel bir dekor, güzel hazırlanmış müzikler ve iyi bir düğün pastası düğünümüzün güzel geçmesi için yeterli olur.

Dezavantajları, herkesin düğün için ilk aklına gelen mekandır. Mekanı sadece fiyatı uygun diye kiralarsak durum kötü. Kötü bir havalandırma bizi havasız bırakabilir, kötü bir dekor göz zevkimizi , kötü bir düğün pastası damak tadımızı daha kötüsü midemizi bozabilir. Işıklandırmanın yetersizliği resimlerde kötü çıkmamıza, ses düzenindeki aksaklıklar düğünün sonunda başımızın ağrımasına sebep olabilir.

Bosphorus Palace Hotel

Otel Düğünü

Avantajları; otelin şık bir salonunda işin ehli tarafından yapılmış bir organizasyonda gerçekten unutamayacağınız kadar güzel bir düğün yaşayabiliriz. Öncelikle düğünün otel salonunda olması başlı başına bir prestij kaynağıdır. Düğüne katılacak konuklarda saygı ve hayranlık uyandırır. Bizim yerimize planlanıp yapıldığı için aklımız düğünde kalmaz. Gelinliğimizi giyer damadı kolumuza takar mükemmel düğünümüzün tadını çıkartırız. Otel düğününün en güzel yanlarından bir tanesi de düğün sonrasıdır. Eşimizle birlikte bizi otelde güzel bir balayı odası bekler.

Dezavantajları, ille de otelde olsun deyip araştırmadan herhangi bir otelde yaparsak kendi paramızla rezil olabiliriz. Otelde düğün imajıyla gelen konuklar, en başta da siz hayal kırıklığına uğrayabiliriz. Kötü bir düğün salonunun şartları nasılsa aynısıyla karşılaşabiliriz. Berbat geçen bir düğünün ardından hiçbir özelliği olmayan balayı odasında yatmak zorunda kalabiliriz.

1980_blog_alt_19106

Restoran Düğünü

Avantajları, düğünümüz yemekli olduğu için konuk sayısı az olur. Kaliteli bir restoran yemeğimizi yemek hem de eğlenmek için idealdir.

Dezavantajı; Kalitesiz bir restoran ta yemeğin sonu gıda zehirlenmesinden acilde bitebilir. Yemek gelinliğimize dökülebilir, hiç yoksa düğününüz yemek kokuları içinde geçer. Birde ömür boyu uzak akrabalarımız kendileri davet edilmediği için sitem edip dururlar.

Karar verirken şunu unutmayalım ki önemli olan bizim düğün sahiplerinin mutluluğudur. Her şey gönlümüzce olsun.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!