Düğün Mekanı Oteller

Hayallerinizdeki gibi bir düğün için mekanın önemi tartışılmaz. Düğün mekanları arasından en popüler tercih günümüzde hala oteller. Düğün mekanı oteller yazımızda popüler seçenekleri paylaşmak istiyoruz.

 Hayalinize dokunmanıza sayılı adım kaldı. Ve bu adımların en kritiği düğün mekanı seçimi. Biz de popüler düğün mekanı oteller arasından en popüler, en şık, en çok tercih edilen, sevris kalitesiyle, yemek dışında diğer olanaklarıyla öne çıkan otel seçeneklerini derleyerek heyecanlı koşuşturmanız esnasında size bir nefes aldırmak ve düğün organizasyonunuzu şekillendirirken bir ışık vermek istedik.

İstanbul’ da sayısız düğün mekanı var artık. Ve oteller bu konuda hala en güçlü seçenek olarak lider diyebiliriz. Çünkü böylesi bir davette önemli kriterlerden biri, karşınızda bir kompleks olmasının yarattığı fayda. Yani yalnızca balo salonu ya da havuz başı ile düğün yemeğine ev sahipliği yapması bir mekanı tercih edilir kılmıyor, kılmamalı. Girişinden başlayarak otopark/ vale hizmeti alabileceğiniz, hazırlıklar için size hazırlık odası sağlayabilen, ön kokteyl mekanı olan, balayı odası ve kahvaltı alternatifi sunan, kolay erişilebilir ve merkezi noktalarda konumlanmış, hizmet kalitesi ve hijyen konusunda rüştünü ispat etmiş mekanlar oluyor bu oteller.

Düğün dışındaki mekanların çoğunda dezavantaj olan konular, 5 yıldızlı veya özel statü otellerde bilakis tercih sebebi artılar olarak göze çarpıyor. Çünkü büyük bir kısmı büyük otel zincirlerinin ülkemizdeki halkası. Bu nedenle rahatlıklar tercih edebilirsiniz bu otelleri.

Ayakkabısını arayan bir Sinderella mı, sarayların sultanı Hürrem mi yoksa kraliyet gelini Leydi Diana mı olmak istemiştiniz? Doğru bir mekan seçimi ve kurguyla hepsi mümkün. Siz karar veredurun, biz size o arada mekan seçeneklerini iletelim.

Çırağan Palace Kempinski: Ülkemizin en prestijli oteli olan Çırağan’ın 1000 kişilik balo salonunda masalsı bir düğün yapmak bir çok insanın hayali diye düşünüyoruz. Otelin boğaza nazır açık alanı ise ılık bir yaz akşamı yıllarca konuşulacak bir düğün yaşamak için en doğru tercih olacaktır. Çırağan’ da aynı zamanda irili ufaklı bir çok salon da var.

Çırağan Otel’ in bir diğer ve en önemli özelliği elbette muhteşem bir boğaz manzarasına hakim konumu.

Sanıyoruz ki bir çok çift için Çırağan Otel Kempinski hayal ötesi bir alternatif hala. Öyle ya bir sarayda evlenmeyi kim istemez? Hem tarihi ve estetik yanı ve saray dokusunun mistizmi hem de modern alanları, görkemi, otel girişinin ve merdivenlerinin asaleti üst düzey bir düğün için en güzel seçenek halihazırda.

Düğün için tercih edebileceğiniz Çırağan Otel, boğaz manzaralı bir balayı odası da rezerve edip dekore edeerek ve muhteşem bir ilk kahvaltı servisi ile de düğününüzü unutulmaz kılacak son noktayı koymuş olacak.

Four Seasons Bosphorus: Düğün mekanı otellerden bir diğer popüler olanı, Çırağan Palace Kempinski’ ye komşu bu mistik otelde, yine en üst düzeyde servis alabilmek mümkün. 600 kişilik modern balo salonu seçeneği yanı sıra, dış mekan da bulunuyor. Üst düzey bir çok yerli yabancı konuğun tercih ettiği bu otelde de dillere destan bir düğün gerçekleştirebilirsiniz. Pastoral ve romantik bir İstanbul panoraması içeren düğün fotoğraflarınız için Four Seasons Otel’in açık mekanı oldukça uygun.Ayrıca otelin lobisi, genel alanları ve süit odaları da oldukça şık dizayn edilmiştir ve fotoğraf çekiminde değerlendirilebilir. Balo salonu fuayesi oldukça görkemli olduğu için nikah şekeri köşesi, photo corner gibi özel alanlar oluşturabilir, kokteyl servisi verebilir, davetlilerinizi çigan grubu orkestrası ile karşılayabilirsiniz. Bunlar da size organizasyon tüyolarımız olsun 🙂

Yine  Four Seasons da, boğaz manzaralı bir balayı odası da rezerve edip dekore ederek ve muhteşem bir ilk kahvaltı servisi ile balayınızdaki romantik düzeyi arttıracak.

Swissotel The Bosphorus : İstanbul Boğazı üzerinden düğün mekanı oteller gezintimize devam edersek Swissotel The Bosphorus seçeneğini gözardı etmemiz pek uygun olmayacaktır. Swissotel zincirinin İstanbul’ un kalbindeki halkası Swisotle The Bosphorus, irili ufaklı bir çok salondan oluşan kongre merkezi ile her sayıda davetli için rahatlıkla tercih edilebilecek bir mekan. Yine A kalite servis, muhteşem menü seçenekleri, gümüş servis setupları, kar gibi üniformalarıyla en üst düzeyde servis veren banket bölümü sayesindetüm konuklarınızı memnun edecek ve aksaksız şık bir düğüne ev sahipliği yapabileceksiniz.

Swissotel’ in yarı ve tam boğaz manzaralı oda seçeneklerinden birinde düğün gecenizi geçirebilirsiniz.

Daha makul bütçeli düğün mekanı oteller de değerlendirmeye alınabilir:

Ataköy Sheraton Otel: Ataköy sahil yolu üzerinde, uzun yıllardır konumlanmış, Galleria Alışveriş Merkezi’ ne komşu bu otel de yine dugun mekani oteller arasından yüksek servis kalitesi ve estetik görüntüsü ile göze çarpan seçeneklerden biri. Sheraton Otel’in yaklaşık 650 kişilik balo salonu güzel bir düğün organizasyonu için oldukça yeterli.

Fuayesi başlangıç kokteyli için çok uygun. Yine bir deniz manzarası şansını kullanabileceğiniz bu otelde, odalar son derece temiz, teknolojik olanakların tamamına sahip. Havuz başı yaz düğünleri için uygun. Ayrıca ulaşım ve park açısından elverişli. Zaten vale hizmeti bulunuyor. Banket bölümü düğün davetinizin en üst düzeyde gerçekleşmesi için eminiz ki tüm olanakları seferber edecektir.

Ajia Otel: Dugun Mekani Oteller arasından İstanbul Anadolu Yakası’ ndan da size güçlü  bir alternatif sunmak istersek Anadolu Yakası sahil şeridinde konumlanmış bulunan Ajia Otel’ den bahsetmek isteriz. Eski Ahmet Rasim Yalısı uzun zamandır otel olarak hizmet veriyor. Oldukça bakir olan Anadolu Yakası sahil şeridi Çubuklu’da yer alan otelin adresi Beykoz olarak görünse de sizi yanıltmasın, Beykoz’ dan oldukça geride bulunuyor.

Ajia Otel yaz için kapalı ve açık mekan toplamda 280 kişiye yemek düzeninde servis verebiliyor.

Yine muhteşem bir İstanbul manzarası size eşlik ediyor, mistik bir mekanda evet diyorsunuz, davetlileriniz büyülenmiş bir biçimde masalınıza tanıklık ediyor.

Kışın bu sayı 80 civarında.

Fuat Paşa Oteli: İstanbul Sarıyer’ de sahil yolu üzerinde konumlanmış bu tarihi yalı uzun yıllardır otel olarak hizmet veriyor. Fuat Paşa Oteli son zamanlarda makul bütçesi ile göze çarpan, fiyat/ fayda oranıyla bakıldığında mutlaka değerlendirilmesi gereken bir seçenek. Bu mistik yalının oldukça otantik bir lobisi var ve avlu aynı zamanda. Lobiye bakan odalar balkonlu.Bu balkonların birinde nikah kuruluyor. Ve davetliler nikahı izleyerek aynı esnada kokteyl alıyor. O balkondan siz de çiçeğinizi atmalısınız! Daha sonra düğün için 200 kişilik kapalı mekana geçiliyor. Bu kapalı mekan normal şartlarda restoran olarak kullanılan ancak düğün organizasyonu için salon dekorasyonu da yapıldığında asla sırıtmayan ve şık bir hale gelen sıcak bir mekan. Tarihi ve mistik tarafı, mütevazı fiyatları, bir çok filme ev sahipliği yapmış dekoratif Ottoman tarzı odaları ile Fuat Paşa oldukça popüler bir düğün mekanı.

Yine balayı odanız ve ilk kahvaltınız şehrin en güzel panoraması fonunda, yine romantizm dorukta. Balkonlu odalardan birinde karı koca olarak ilk kahvenizi yudumlayabilme şansı da cabası.

Umarız en şık ve eğlenceli düğün sizinki olur. Mutluluklar

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!