Düğün Mekanı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Hayatınızın en önemli günlerinden birine hazırlık süresinde yapmanız gereken birçok şey vardır. Hayalinizdeki evlilik teklifini gerçekleştirdikten sonra aralanan yeni kapılar büyük bir coşku ve meşguliyet içerisinde geçer. Tamamlanması gereken o kadar çok şey vardır ki nereden başlayacağınızı bilemezsiniz. Düğün mekanınından gelinlik ve damatlığa, davetiyelerden nikah şekerine kadar her şeyin kusursuz olmasını ister bunun için çabalayıp durursunuz. Peki tüm bu hususlar bir kenera, düğün mekanını seçerken nelere dikkat etmeniz gerekmektedir, hiç düşündünüz mü?

Düğün mekanınız ister bir kumsal ister bir düğün salonu isterseniz de bir bahçe olsun. Ayrı ayrı dikkat etmeniz gereken o kadar çok etken var ki, bunlardan sadece bir tanesini atlamış olun o güzel gününüze kabusa dönüşebilir. Hayatınızın en mutlu anlarından birinde bir sorun ile karşlaşıp tadınızın kaçmasını istemezsin. Sizler için düğün mekanı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini araştırdık; yazımızı okuyarak endişelerinizi azaltabilir ve gözden bazı şeyleri kaçırmamanız için de kendiniz için ufak bir liste oluşturabilirsiniz.

Düğün konseptine göre mekan seçerken dikkat etmeniz gereken unsurlar değişebilir evet, fakat, ne olursa olsun bir düğünde sorun yaşamamanız için işte size dikkat etmeniz gerekenler;

-Düğün deyince ilk akla gelen davetliler, temek bir durumu da beraberinde getirir. Davetli sayısına göre masa, sandalye ve diğer şeylerin ayarlanması ile davetli sayısının artması mekanda sorun yaratabilir. Bu yüzden mekandan rica ederek ve bütçenizi de ona göre ayarlarak yedek birkaç masa ve sandalye bulundurmalarını isteyin. Bütçenizi bir kişi fazla olsa dahi genişletemeyecekseniz de davetli sayısından son güne kadar emin olun.

-Yemekli bir davet veriyorsanız eğer vereceğiniz yemeğin davetli sayısı ile orantılı olmasına dikkat edin. Düğün için ayarladığınız mekan yemek veriyorsa ya da düğün töreninizin olacağı yere catring firması hizmet verecekse, yemekleri düğün mekanına birkaç saat önceden gidin ve sizin de içinizin rahat etmesi için kontrolden geçirin. Mönünün eksiksiz olduğundan ve kişi sayısı ile orantılı olduğundan emin olun. Bunun yanı sıra düğününüzde içki servisi olacak ise mönüye dail olan içkilerin servis edilip edilmeyeceğinden emin olun ki ekstra bir ücret hesabınıza yazılıp, ayırdığınız bütçenin de dışına çıkmayın.

-Organizasyon firması ile çalışacaksanız eğer yine mekana birkaç saat öncesinde gidip her şeyin eksiksiz olduğundan emin olun. Davetlilerin check-in’inden masa numaralandırmalarına, mekanın dış süslemelerinden dekorasyonuna, masaların düzenlenmesinden pastanın geleceği ana kadar her şeyin kusursuz zamanlama ile gerçekleşeceğinden emin olarak içinizi rahatlatmış olur ve düğün töreni anında bir sorun yaşamazsınız.

-Düğün töreniniz ister açık mekanda ister kapalı mekanda olsun hava şartları her iki durumda da çok önemlidir. Plansız gerçekleşen bir hava muhalefeti canınızı oldukça sıkabilir. Bu gibi durumlar için organizasyon firması ile çalışıyorsanız ya da arkadaşlarınızdan destek alıyorsanız bir başka planınızın daha olması sizi ve davetlilerinizi kurtarır. Kapalı salon ise, düğünün gerçekleşeceği yere girene kadar şemsiyeler dışında konsept ile uyumlu tentelerle giriş kapatılabilir. Kır düğünü konsepti içinse büyük çadır ya da kapalı bir yer daha hazırlık için bekletilebilir.

-Düğün mekanı seçerken mekanı yerinde görün. Mekanda gerçekleşmiş olan bir başka düğün törenlerinin internette fotoğraflarını görerek düğün mekanına karar vermeyin. Düğün mekanına karark vermek için mutlaka yerinde gidin ve görün. Karar verirken mekanın elektrik kesintisine karşı jeneratörü var mı, yok mu öğrenin.

-Düğün mekanı açık havada olsa kapalı hava da olsa ne şekilde havalandırıldığından emin olun. Kır düğünü için belli bölgelere yerleştirilmiş klimalar oldukça işe yarar. Kapalı alanlardaki klimalar ise bulunduğunuz ortamı temiz tutması açısından oldukça önemlidir. O kada kalabalık bir salonda hiç kimse düğün sonrası evine hasta olarak dönmek istemez, bu yüzden de havalandırma durumlarını mutlaka gözden geçirin ve bundan emin olmadan mekanı tutmayın.

-Son olarak, konuştuğunuz her şeyi ama her şeyi belgeleyin. Kısaca, sözleşme yapın ki mekanda siz de içiniz rahat bir şekilde bu önemli günü kusursuz kılabilin.

 

 

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!