Düğün Mekanına Gelin Saç Modelleri

Düğün mekanına uygun olarak tercih edilen ve gelin adaylarının şıklığını tamamlayan gelin saç modelleri, düğün temasıyla uyumlu bir hava yakalamanızı sağlar.

Düğünlerinde hayal ettikleri görünüme kavuşmak isteyen gelinler için en az gelinlik ve ayakkabı kadar önem taşıyan bir diğer detay da, saç modeli. Bu açıdan, doğru gelin saçı modeline karar verebilmek, kusursuz bir görünüm elde etmek isteyen gelin adayları için büyük önem taşıyor.

Gelinliğinizi tamamlayacak, en önemli aksesuarınız olan gelin saç modelini seçerken, düğününüzün yapılacağı mekanı göz önünde bulundurmanız önemli. Farklı düğün mekanları, farklı hava şartları ve farklı koşullar içerdiğinden, gelin saç modellerinin bu doğrultuda seçilmesi, gelinler açısından rahat bir kullanım sunarken, aynı zamanda da, düğün temasıyla uyum yakalamasını sağlıyor.

Bahar aylarında en sık tercih edilen kır düğünleri, gelin saç modelleri seçiminde, en rahat alternatifleri sunan düğün mekanları arasında yer alıyor. Sade ve şık görünümün ağır bastığı, bu düğün mekanlarında, açık bırakılan hafif dalgalı saçlar, salaş topuzlar ve örgü saç modelleri olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra, kır düğünlerinde gelin saç modellerinin birçoğuna, çiçekler eşlik ediyor. Özelikle, gerçek çiçeklerden oluşan gelin taçları, gelinlere hem romantik, hem de canlı bir tarz katıyor.

a6bee81ffa93006918e65eef10fd1978

Kapalı mekanlarda yapılan düğünlerde, en sık göze çarpan gelin saç modelleri, aşağı ya da yukarıdan sıkıca toplanmış saçlar olarak karşımıza çıkıyor. Taşlı gelin taçlarıyla hareketlendirilen bu saç modelleri, diğer düğünlere göre, daha sıcak ve havasız olan kapalı mekanlarda, gelinlerin bunalmasını önlüyor. Bu mekanlar için topuz alternatifleri ise, örgülü, yandan ya da tepede dağınık topuzlar olmak üzere, farklı gelin adaylarına göre şekillendiriliyor.

Vintage temasını yansıtan bahçe düğünlerinde, eski dönem ruhunu yansıtan, sade ve gösterişsiz dağınık topuzlar ön plana çıkıyor. Yandan toplu dağınık topuzlar ve üstten örgülü saç modelleri, bahçe düğünlerinin favori gelin saç modelleri arasında yer alıyor. Taşlı ve taraklı tokalar ise, bu tarz gelin saçlarının en büyük tamamlayıcısı.

Yaz aylarının vazgeçilmez konseptlerinden biri olan, kumsal düğünlerinde, gelin adayları, daha duru ve yalın saç modellerini tercih ediyor. Kumsalda, rüzgarın etkisiyle saçının bozulmasını istemeyen gelinler, doğal görünümlü topuzları tercih ederken; hafif esen rüzgarla hareketlenen gelin saç modelleri isteyen gelinler ise, iri doğal dalgalı açık saç modellerini seçiyor. Topuzlarda çiçek görünümlü küçük tokalar ise, topuzların vazgeçilmez aksesuarları arasında yer alıyor.

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!