Düğün Mekanına Göre Porselen Makyaj

Sizler için “profesyonel porselen makyaj nasıl yapılır ve hangi mekanlardaki düğünlere uygundur?” sorularının cevabını araştırdık.

Düğün gününde, makyajın tam ve istenildiği gibi olması gelinlik kadar önemlidir. Bu işlemi garantiye almak için profesyonel ellere kendinizi emanet etseniz bile, düğün gününden önce en az bir kez makyaj provası yapmanız ve düğününüzün konseptine uygun seçimler yapmanız gerekmekte. İşte bu nedenden ötürü, düğün makyajınız olan porselen makyaj tarzınızı, mekana uygun şekilde planlamalısınız.

Bilindiği üzere, düğün gününün sabahından gecenin bitimine kadar hiç solmayan, akmayan, bozulmayan ve formunu koruyan bir makyaja ihtiyaç duyacaksınız. Porselen makyaj da bu amaçla uygulanan bir teknik olduğu için, seçiminiz büyük olasılıkla bu yönde olacaktır. Ancak, her porselen makyajher düğüne uygun olmayacağı için, kendi düğününüzün ruhuna ve mekanına uyum sağlayacak, sırıtmayacak ve garip kaçmayacak bir porselen makyajtürü seçmeniz gerekmektedir.

porselen-makyaj

Kır Düğünlerine Uygun Porselen Makyaj:

Eğer düğününüz bir kır düğünü konseptinde olacaksa, gelinliğiniz ve saçınız oldukça yumuşak geçişli, uçuşan, çok derli toplu olmayan ve en önemlisi romantizmi önde tutan çizgide olacaktır. Bunun devamı olan makyajınız da aynı türde yapılmalıdır. Porselen makyajda yüzün tüm kusurları ve hatta kusursuz alanları da komple kapatılıp sıfırdan belirginleştirildiği için, ağırlığını arttıracak hamlelerden kaçınmalısınız. Cildinizdeki baz makyaj (fondöten, pudra, kapatıcı) çok yoğun olacağı için, göz ve dudak makyajını çok sade ve doğal tonlarda (toprak tonları ve şeftali renkleri) seçmeniz, düğün mekanına bütünlük sağlamak açısından sizin yararınıza olacaktır.

Otel / Geniş Salon Düğünlerine Uygun Porselen Makyaj:

Porselen makyaj tekniğinin tam anlamıyla uygulanmasının yaratacağı görüntünün komple uyum sağlayacağı düğün mekanı oteller ve salonlardır. Eğer düğününüz bu tarz bir mekandaysa, porselen makyajın tüm nimetlerinden çekinmeden yararlanabilirsiniz. Ten makyajınız kadar göz makyajınız da ağır olmalı, ayrıca kemik yapınızı tekrar çizecek kontur uygulamaları da olabildiği kadar yoğun kullanılmalıdır. Saçınız ve gelinliğinizle harika bir uyum içinde olacak olan porselen makyaj, tüm gün dayanacaktır.

Havuz Başı / Bar / Lounge Düğünlerine Uygun Porselen Makyaj:

Böyle bir mekanda düğün yapacaksanız, kesinlikle renkli porselen makyaj uygulamalarına hazır olmalısınız. Mekanların ambiyansı doğrultusunda, makyajınız hem porselen pürüzsüzlüğünde hem de biraz alışılmışın dışında olmalı. Göz makyajında parlak renklere yönelmekten korkmayın; ancak asla göz ve dudak makyajını aynı anda yoğunlaştırmayın. Kusursuz ten makyajınız sayesinde, gecenin sonunda havuza da atlasanız yüzünüzdeki ürünler akmayacaktır.

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!