Düğün Menülerinde Yenilik: Şeker Büfeleri

kapak

Klasikleşmiş düğün konseptlerindeki sıradanlıktan kaçmaya başladığımızdan beri düğünlere yakışacak birbirinden yaratıcı fikirleri, titizlikle araştırır olduk. Uzun zamandır mercek altına aldığımız şeker büfeleri ise yurt dışında düğünlerin olmazsa olmazı olsa da henüz bizim düğünlerimizde neredeyse hiç rastlamadık.

Tabii ki baby shower partilerinde sıklıkla gördüğümüz o şeker büfelerinden bahsediyoruz! Ama çok daha iddialı çok daha gösterişli olanlarından. Siz de düğün töreninizde tatlı yensin, tatlı konuşulsun istiyorsanız şeker büfelerini düğününüzde nasıl kullanabilirsiniz ve dekorasyonda ne gibi farklar yaratabilirsiniz gelin, birlikte bakalım.

seker-bufesi-1

Macaronlar, Çikolatalar, Şekerlemeler ve Daha Neler Neler

Düğün için şeker büfesi kurmak aslında sanılanın aksine büyük bir özen gerektiriyor. Çünkü büfe için seçtiğiniz her detayın düğün konsepti ve mekan atmosferi ile uyumlu olması gerekiyor. Bu yüzden şeker renklerinden büfe için kullanılan şık objelere kadar her detayda uyum yakalamaya dikkat edin. Hatta düğün renklerinden bile destek almanızda fayda var. Mesela beyaz ve yeşilin huzurunu yansıtan düğünler için beyaz tabaklar üzerindeki yeşil macaronlar muhteşem durabilir. Cam jelibon kavanozları ise büfenizin havasına hava katmaya yetecektir. Hatta fındıklı beyaz çikolataları da bu oyuna katarsanız hem göze hem de damağa hitap eden harika bir büfe kurdunuz demektir.

seker-bufesi-2

Geçmişe Yolculuk Yağan Düğünlere Özel Büfeler

Şu sıralar en sevdiğimiz düğün konseptlerinden biri de vintage temaları… Geçmişten bir demet rüzgarı düğünlerimize misafir eden vintage temasında gelinlikten çiçeğe, damatlıktan kol düğmelerine kadar her detayın düğün konseptine uygun olmasına özen gösteriyoruz. Peki ya şeker büfesi? Düğünlerin yeni trendi olan büfeler sadece renkli düğünlere değil, şıklığı geçmişte arayan düğünlere de fazlasıyla yakışıyor. Mesela birkaç eski bavul üzerine kurulmuş şık büfeyle harikalar yaratmak mümkün! Hatta bir kavanoz acıbadem kurabiyesi de baş köşede yerini alırsa sadece gençler değil büyük misafirlerinizin de büfe başından ayrılmayacağını garanti edebiliriz.

seker-bufesi-3

Nikah Şekeri Yerine Bir Kese Kağıdı Dolusu Şekerleme

Düğünlerin yeni trendi şeker büfelerini zengin bir içerikle kurarsanız nikah şekeri masrafından kurtulabilirsiniz. Nasıl mı? İsimlerinizin ve düğün tarihinizin olduğu kese kağıtları hazırlatıp şeker büfesinin yanı başına bırakın. Herkes sevdiği şekerlemeyi kendi kesesine doldururken hem yıllarca hatırlayacakları bir anı olacak hem de nikah şekerleriniz hiç ummadığınız kadar alkış toplayacak. Düğün sonrası pek çok çiçeği burnunda çiftin sorularına maruz kalacağınıza eminiz. Şekerleme büfeniz damakları şenlendirirken diğer yandan da düğün atmosferine bambaşka bir soluk getirecek çünkü.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!