Düğün Müzik Listesi Oluştururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Müzik ruhun gıdası olduğu gibi düğünlerin de eğlencesini şekillendiren detaydır. Düğün müzik listesi oluştururken çoğu çiftin zorlandığı bir gerçek. Ortak alınan kararların dışında, düğün müzikleri bir çok detayı düşünerek hazırlanması gereken bir liste. Sevdiğiniz ve size özel olan şarkıların haricinde, temanıza, mekana ve süreye uygun bir liste yapmanız gerekiyor. Herkesin eğlenebileceği bir liste yapmak kolay değil. Düğün müzik listesi oluştururken dikkat edilmesi gerekenleri sizin için bir araya getirdik.

Giriş, İlk Dans ve Pasta Müziklerinin Seçimi

Giriş müziğinizin görkemli ve dikkat çekici olması gerekiyor. Hazırladığınız bir koreografi veya dilediğiniz tarzda bir giriş yapmak için tercih sizin. Çok sakin ve durgun bir müzik düğününüze girişinizin kimse tarafından fark edilmemesine neden olabilir. Seçtiğiniz müziğin tema ve ışıkla da büyük ilgisi var. İlk Dans müziği ise yeteneklerinize bağlı. Şarkının ne anlattığı da önemli. Yabancı dilde bir ayrılık şarkısını sadece melodisini sevdiğiniz için ilk dans şarkısı olarak seçmeniz pek mantıklı olmayacaktır. Şarkıların ne anlattığına dikkat etmeniz bu noktada önem taşıyor. Pasta müziği ise herkesin yemeğini yediği ve zaten kendini piste attığı sırada çalmaya başlayacak. Bu nedenle hem tempoyu biraz düşüren hem de dikkatleri çeken bir müzik olması gerekiyor. Davetlilere “pasta geliyor” dedirtecek müziği bulup listeye ekleyebilirsiniz.

Mekan ve Temanın Müzik Seçiminde Önemi

Düğününüzün gerçekleşeceği mekanı seçerken hayalinizde binlerce görüntü canlanacak.. Yapmanız gereken o görüntünün arka planına müzik yerleştirmek. Tarihi mekan ve bahçelere canlı müzik, balo salonlarına, kapalı mekanlara ve tekne düğünlerine de DJ set uygun olacaktır. Saray düğünlerine aşırı hareketli müzikler yakışmaz. Yaptığınız listeyi teslim ettiğiniz kişiye güvenmeniz de büyük önem taşıyor. Mevsim ve temanın da müzik listesi oluştururken büyük önemi var. Kış düğünleri için dingin ve sakin bir başlangıç yapıp, sonradan hareketlenen bir müzik listesi oluşturmalısınız.Yaz düğünleri ise başından sonuna kadar hareketli olabilir. Fakat yemek zamanı çalacak şarkıları doğru ayarlamanız gerekiyor. Davetliler kendilerini dansa kaptırıp yemeği kaçırabilirler.

Eğlenceyi Kısıtlamayın

Düğün müzik listesi oluştururken dikkat etmeniz gereken bir nokta daha var, o da müziğin tek düze ilerlememesini sağlamak. Araya klasiklerden, herkesi oynatacak hareketli parçalardan serpiştirmenin kimseye sakıncası olmayacaktır. Tam tersi herkesi ortama ısıtacak ve rahatlatacaktır. Tek bir tarza bağlı kalmayıp listede abartısız geçişler yapmanız, pistin her zaman eğlenen bir kalabalıkla dolu olmasını sağlar.

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!