Düğün Müzikleri ve Düğün Müziği Tavsiyeleri

Kimi zaman yıllardır hayalini kurarsınız, kimi zaman ise aklınızdan çıkmışken bir anda gün saymaya başlarsınız. Evet düğünlerden bahsediyoruz; yıllarca unutamayacağınız ve gülerek anımsayacağınız o heyecanlı dakikalardan…

Hayatınızı birleştireceğiniz kişiyi buldunuz ve artık ortak bir gelecek için yola çıktınız. Evet, en zor kısmı başarıyla atlattınız. Peki ya sonrası?Evlilik kararı kadar evlilik kararı sonrası aşamalar da oldukça emek ister; malum artık yalnız değilsiniz ve tüm bu süreci müstakbel eşinizle planlayacaksınız. Düğün ne zaman olacak, düğün nerede yapılacak, erkek tarafı kız tarafı derken zaman su gibi akıp geçer. Evlilik teklifi, söz, nişan, kına gecesi, düğün derken ayların nasıl geçtiğinin farkına bile varamazsınız.

Tüm bu kargaşayı yaşarken, geriye dönüp baktığınızda “keşkelerinizin” olduğunu görmek kimi zaman üzücü olabilir, bu sebeple sizin için bu yazımızı hazırladık.

Düğün müzikleri ve düğün müziği tavsiyeleri vererek işinizi bir nebze kolaylaştırmak, yoğunluk içinde atlayabileceğiniz ayrıntıları tekrar hatırlatmak istiyoruz. Çünkü düşünülenin aksine düğün müzikleri sadece siz eğlenirken arka plandaki sesler değildir; düğün müzikleri mutlu anlarınızı ölümsüzleştiren ve zihninize kazınan anların şahitleridir. Hayatınızı tamamen değiştiren ve yepyeni bir hayata adım attığınız bu dakikaları nasıl hatırlamak istersiniz? Yanıtı tamamen size bağlı ancak hayalinizdeki düğün gecesi için düğün müzikleri işte bu yüzden çok önemlidir.

Düğün gecesinin en önemli kararlarından birisi de şüphesiz düğün müzikleri belirlemektir. Bu zorluğu bildiğimiz için sizlere düğün müziği tavsiyeleri sunmak arzusundayız.

Müzik; düğünün atmosferini büyük ölçüde etkileyen unsurlar arasında yer alır. Düğünün tüm atmosferini belirler; müzik hareketlenir herkes neşelenir, müzik yavaşlar romantik dakikalar yaşanır. Bu sebeple düğün müziklerinin belirlenmesi aşamasında  eş adaylarının birlikte karar vermesi gerekir, çünkü düğün alanına girişten başlayarak sonuna kadar müzikler devam eder ve düğünün seyri için çok önemli bir yere sahiptir. Düğün için genellikle gelinle damadın gecesi olduğu söylenir; aslında öyledir de. Ancak seçilen düğün müzikleri ile düğün tüm konukları içine çeken, herkesi eğlendiren herkes için buram buram romantizm kokan bir olay haline getirilebilir. Bu sebeple hem konuklarınızın sıkılmaması adına hem de çiftlerin özenle seçilmiş güzel müziklerle kendini daha rahat hissetmesi ve iyi vakit geçirmesi için müzik seçiminin önemi düşünüldüğünden çok daha önemlidir.

Düğün müziklerinin en önemlisi giriş anınızda çalacak şarkıdır. O şarkıyla birlikte çiftler salona girer, konuklar için çok kısa onlar için çok uzun ve heyecanlı bir yolda el ele yürürler. O an hem konuklar hem de çiftler için unutulmazdır. Geçmiş zamanlarda genellikle bu anlar için klasik ve slow şarkılar tercih edilirken, artık farklı alternatifler de tercih edilebiliyor. Çiftler düğün salonuna hareketli ve dinamik bir giriş yapmak istediklerinde hareketli şarkıları; o anı romantik hazırlamak istiyorlarsa slow şarkıları tercih edebilirler.

Düğün mekanına ilk girişinizde çalınabilecek alternatifler

İsteğinize göre slow veya hareketli parçalar olabilir:

Bu konuda ilk önerimiz

Düğün Müziği Tavsiyeleri 1 – Yalın “Keyfi Yolunda, Aşkı Sonunda”

<

Bu şarkıyı seçerek hem konuklarınızı hareketlendirebilir hem de eşinizle romantik dakikalar geçirebilirsiniz.

Düğün Müziği Tavsiyeleri 2 – Melih Kibar “Mesaj”

Tercihinizi enstrümantal parçalardan yana kullanmak istiyorsanız, bu parça tam size göre olabilir! Düğün giriş müziği olarak sükse yapan ve beğeni sağlayan parçalardan biri olarak çok beğeni topladığını söyleyebiliriz.

Düğün Müziği Tavsiyeleri 3 – Evanescence “Bring Me To Life”

Sıradaki önerimiz klasiklerden vazgeçmeyenler için. Evanescence’ın efsanevi şarkısı ile düğün salonuna girebilir, düğün konseptinize de uygunsa etkileyici bir atmosferin oluşmasına sebep olabilirsiniz.

Düğün Müziği Tavsiyeleri 4- Hareketli Müzik

İsterseniz etnik esintiler olan bir giriş müziği ya da yabancı pop müziğinin son dönemdeki popüler eserlerinden birini tercih edebilirsiniz.

Düğün Müziği Tavsiyeleri 5-  Hande Yener “Ya Ya”

Düğünlerin eğlencesi için elbette en büyük sebep gelinle damadın mutluluğudur. Ancak bilindik, popüler bir şarkının da etkisini hiçkimse yadsıyamaz. Herkesi hareketlendirecek güzel ve eğlenceli bir şarkıyla salonun atmosferini bir anda değiştirebilirsiniz.

Düğün Müziği Tavsiyeleri 6 – Adele “Someone Like You”

Dünya çapında beğeni rekorları kıran Adele parçası ile salonu romantizme boğabilir, ilk dansınızda da unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz.

Düğün Müziği Tavsiyeleri 7- Gökhan Türkmen “Aşk Lazım”

Gökhan Türkmen’in hareketli melodisiyle hayat bulan romantik sözlerle düğününüze anlam katabilirsiniz.

Düğün Müziği Tavsiyeleri 8 – Yalın “Kasma”

Bu parçayı tercih ederek mutluluklarını müziklerle ifade etmek isteyen çiftler düğün salonuna eğlenceli bir şekilde girebilirler.

Düğün Müziği Tavsiyeleri 9 – Yalın “Sen En Güzelsin”

Romantizmden vazgeçemeyen çiftlerimize özel bir önerimizi daha paylaşmak istiyoruz. Salona romantik bir giriş yapmak için en iyi seçeneklerden biri de “Sen En Güzelsin”.

Dans Şarkıları Önerileri

Salona etkili bir giriş yaptıktan sonra tüm konuklarınızla bu mutlu anınızı paylaştınız. Salona girmeyi tercih ettiğiniz şarkılarla tüm duygularınızı sizi seven ve size destek olmak isteyen kişilerle paylaştıktan sonra şimdi sıra dans müziğinde…

İlk dans müziği bütün çiftler için önemlidir. Nasıl önemli olmasın, aşkınıza şahitlik yapan tüm sevdiklerinizin huzurunda dans ettiğiniz bu şarkı birlikte geçireceğiniz hayatın ilk anlarını mühürlemenize yardımcı olur. Çiftlerin en çok önem verdiği aşama özellikle ilk düğün dansı eğer çiftlerin özel şarkıları varsa onun kullanılması romantik ve gelin damat açısından bir o kadar özel olacaktır.

Yıllarca bu şarkı çiftler tarafından unutulmaz ve her çaldığında o ilk dans akla gelir. Birlikte çıktıkları yolun belki de en romantik, en eğlenceli ve en duygusal anlarını hatırlatır.

Kendinize ait özel parçanız yoksa ilk dans için buradan fikir edinebilirsiniz:

Top 10 romantik tam olarak dansa uygun şarkılar:

Bu video içinde birbirinden romantik ve klasik ilk dans şarkıları arasından istediğinizi seçebilir ve ilk dansınızı daha anlamlı hale getirebilirsiniz.

Top 25 dans müzikleri:

Top 25 dans müzikleri ile evliliğe giden yolda eşinizle birlikte geçirdiğiniz günleri hatırlayabileceğiniz, aşkınızın atlattığı badireleri gülümseyerek anabileceğiniz şarkılar arasından dilediğinizi seçerek, aşk hikayenizi sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Bana ellerini ver, hayat seni sevince güzel…

Bu şarkıyı neredeyse bilmeyen yoktur. Herkes için farklı bir anlamı, uyandırdığı farklı bir duygu vardır. Yaşanmışlıkların bu denli romantik bir şekilde anlatıldığı başka kaç şarkı vardır ki? Muhteşem bir ilk dans şarkısı olduğuna şüphe yok.

Şimdi sıra; size biraz da farklılıkları sunmaya geldi. Herkesi şaşırtan ancak sonucu çok eğlenceli olan bir videoyu sizlerle paylaşıyoruz. Güzel bir müzikle başlayan dansın sonunda çiftin unutulmayacak güzellikte beklenmeyen komik dansları :

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!