Düğün Pastası Seçiminin İncelikleri

pasta-kapak

Düğün davetlerinin en az gelin ve damat kadar ilgi çeken bir oyuncusu daha var! Tabii ki gösterişli modeli, enfes tadı ve damakları şenlendiren sunumları ile büyük merakla beklenen düğün pastalarından bahsediyoruz! Damak zevkine güvenen çiftler oldukça şanslı. Çünkü düğün pastası seçimi şakaya gelmeyecek, son dakikalara bırakılmayacak kadar mühim bir hadise! Düğün sonrası konukların en çok konuştuğu detaylardan biri de pasta seçimleri oluyor çünkü. Şanslı olan çiftler için sözümüz yok. Ama içinde bir parça tereddüt olan çiftlerin sayısı hiç de az değil. Bu yüzden bu kez tam da düğün pastası seçme arifesinde olanlar için düğün pastası seçme sanatının inceliklerini yazdık.

pasta-1

Taze Bir Pasta İçin Mevsim Koşullarına Dikkat Edin!

Herkesin hayalinde hem lezzetli hem de eşsiz bir pasta olduğuna eminiz. Ancak ne yazık ki pek çok çift pasta seçiminde çok da başarılı değil! Nerden mi biliyoruz? Sımsıcak yaz günlerinde yapılan düğünlerde çikolatalı ve karamelli sayısız düğün pastası gördük çünkü. Tabii ki damak zevkinize göre bir düğün pastası seçmek istediğinizi biliyoruz. Hatta tam bir çikolata tutkunu olabilirsiniz. Ama yaz aylarında çikolatalar ve karamellerle doldurulmuş bir düğün pastası ne yazık ki mevsim şartların uymuyor. Bu yüzden düğün pastanızı seçerken mevsim şartlarını göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin yaz ayları için taze meyveli, marshmellow’lu ve hafif kremalı modeller seçmeniz yerinde olacaktır. Kış aylarında ise özgürsünüz. Dönemin meyveleri ile hazırlanmış, bol çikolatalı ya da karamelli pastaları gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

pasta-2

Konsepte Uygun Pasta Modelleri

Pasta seçimi konusunda yapılan hatalardan biri de düğün temasına uygun bir model seçmemek oluyor. Düğün pastasının içeriğini belirledikten sonra yapmanız gereken ilk şey düğün konseptinize uygun olabilecek modelleri araştırmak. Bu konudaki en büyük yardımcınız ise Instagram hesapları olacak diyebiliriz. Doğru etiketler ile tam da hayalinizdeki kadar büyüleyici ve konseptinize uygun bir düğün pastası bulabilirsiniz.

pasta-3

Pastanızı Güvenilir Ellere Emanet Edin!

Düğün pastası seçiminde en önemli husus aslında doğru isimlerle çalışmak. Yıllardır pek çok düğünün pastasını yapmış emin elleri bulabilirseniz oldukça şanslısınız demektir. Ancak yine de ünlü pastaneler dışında pek çok butik pastacının da olduğunu unutmayın. Bu yüzden yakınlarınızdan olabildiğince yardım alın. İçlerinden birinin düğün pastası mutlaka mükemmeldir. Ve son olarak; düğün pastası konusunda kiminle çalışırsanız çalışın, son dakika sürprizleriyle karşılaşmak istemiyorsanız düğünden önce pasta numunesini muhakkak tadın.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!