Düğün Pastası Seçiminin Sınırları

Düğün yapmak çoğu çiftin hayalidir. Hayallerindeki düğünü gerçekleştirebilmek adına bir çok şeyi organize etmeleri gerekmektedir. Bunların başında tema seçimi gelir. Temaya uygun bir çok seçim şekillenir. Bunlardan biri de pasta seçimidir. Temaya uygun pasta seçimiyle düğününüz tam anlamıyla şahane olacaktır.

Partneriz ile birlikte evlenme kararı aldıktan sonra nasıl evlenmek istediğinize karar vermekte sıra. Sade bir nikah ile evlenmeyi tercih edenler olduğu gibi düğün yaparak bu gününü özel hale getirmek isteyenlerde olacaktır. Siz de şahane bir düğün yapacağım diyorsanız düşünmeniz gereken bir çok detay olduğunu hatırlatmak isteriz. Düğününüzü planlamaya başladıysanız tüm ayrıntıları gözden geçirmeniz gerecektir. Bir çok detayı ayrı ayrı organize edebilmek oldukça zordur. İşinizi kolaylaştırmak adına yapmanız gereken öncelikle düğün temanızı belirlemek olmalıdır. Çünkü temanızı belirledikten sonra yapmanız gereken diğer tüm unsurları bu temanın içinde kullanacaksınız. Böylelikle belirlediğiniz tek bir tema üzerinden diğer detayları şekillendirebileceksiniz. Eğer temayı belirlemediyseniz düğün mekanı, gelinlik, damatlık, saç ve makyaj hatta düğün pastası bir birinden bağımsız ve farklı tarzlarda olacaktır. Bu durum uyumsuzluğa yol açıp istediğiniz düğünü gerçekleştirmenize engel olabilir. Bu gibi olumsuzlukları önlemek ve işinizi kolaylaştırmak adına temanızı belirlemek yapacağınız ilk iş olmalıdır. Günlerce hazırlığını yaptığınız düğünün sizi yansıtması ve bir bütün halinde değerlendirilmesi adına işe koyulmakta fayda var.

Düğün Temanız Sizi Yansıtmalıdır.

Tabi temayı araştırmak ve belirlemek sanıldığı kadar kolay olmuyor. Siz de düğününüzün temasını belirlemekte zorlanıyorsanız son dönemde oldukça ilerleyen ve gelişen organizasyon şirketleri düğün temanızı oluşturmakta size yardımcı olabilir. İsteklerinizi belirtmeniz doğrultusunda var olan temalardan uygununu sizin için önerebilir ya da sizin için yeni bir tema oluşturabilirler. Ancak her anında kendi izinizin olmasını istiyorsanız tabi ki siz de düğününüzün temasını belirleyip hazırlıklarınızı bu şekilde devam ettirebilirsiniz. Öncelikle var olan temalar arasından siz ve ilişkiniz adına en anlamlı olanı tercih etmelisiniz. Tarzınızı ve heyecanınızı yansıtan bir tema seçmek düğün gününüzde mutluluğunuza mutluluk katacaktır. Sizin mutlu ve iyi olduğunuz bir düğünde misafirlerinizin enerjinizden etkilenmemesi olanaksız hale gelecektir. Temayı belirledikten sonra rahat bir nefes alın. Çünkü işin büyük kısmı halloldu diyebiliriz artık. Şimdi sırada bu tema etrafında karar vermeniz gerecek diğer ayrıntılarda. Bunlar başlıcaları arasında mekan, gelinlik, damatlık, müzik ve düğün pastası gelmektedir. Eğer düğün pastası dışındaki tüm hazırlıklarınızı tamamladıysanız şimdi düğün temanıza uygun pastayı seçmenin zamanı gelmiş demektir. Temaya uygun pasta olur mu demeyin, tabi ki olur hem çok şık olur.

Hazırlıkların Eğlenceli Kısmı; Temasına Uygun Düğün Pastası Seçimi

Bir çok kişi düğün telaşesinden ya da fazla önemsemediğinden düğün pastası hakkında fazla düşünmez, araştırma içine girmeden odu bittiye getirirler. Ama unutmayın düğün pastası da düğünün temel taşları arasında yer alıyor. Pastayı müstakbel eşinizle alkışlar arasında keserken tüm gözler sizin ve pastanızın üzerinde olacak. Misafirlerinize servis edildiğinde görünümü gibi lezzeti de şahane olmalı ki damaklarında düğün pastanızın lezzeti kalmalıdır. Aksi taktirde her şeyin çok güzel gittiği bir düğünde kötü bir pasta misafirleriniz de düğün için kötü bir hatıra bırakabilir. Peki temaya uygun lezzetli bir pasta nereden seçilir diyorsanız hiç merak etmeyin bu konuda profesyonel bir çok pastacı bulunuyor. Siz istediğiniz modeli gösterebilir ve onlar da gösterdiğiniz pastayı hazırlayabilir. Ya da hayalinizdeki pastayı tarif edebilir onlar da bu tarife uygun bir pasta hazırlayabilirler. Yapmanız gerekenlerden biri de pastacılık sektörü hakkında küçükte olsa bilgi sahibi olmanızdır. Çünkü yeni gelişmeler ile birlikte arzuladığınız pastayı tam da istediğiniz gibi yaptırabilirsiniz. Bunun için birkaç tane pastacı gezerek neler yapabileceklerini öğrenmenizde fayda var. Çünkü düğün pastası seçiminin sınırlarını siz belirlemelisiniz. Pastanızı belirledikten sonra düğün günü bir aksilik olmasını önlemek adına belirlediğiniz pastanın görünümünü ve tadını kontrol edebilirsiniz. Bunu da düğün öncesinde düğün pastanızın küçük bir halini pastacıdan üretmesini rica ederek gerçekleştirebilirsiniz. Pasta seçme aşamasını lütfen aceleye getirmeyin. Bırakın çeşit çeşit pastaların tadına bakacağınız bu sürecin tadını çıkarın. Hem içinize sinecek en güzel pastayı bulmak için zamana ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Şimdi gelin birkaç konsept düğün pasta örneklerine bakalım. Belki de hayal ettiğiniz o pastayı bulacaksınız. İşte pasta örnekleri…

Bu özel günde gün bizim günümüz diyenler çiftler… Salona girişlerinden düğün bitimine kadar her anın gözler onların üzerinde olmalıdır. Her şey bunun için düzenlenmiştir. Eğer gelin ve damada ağırlık veren bir tema hazırladıysanız bu pasta temanıza oldukça uyum sağlayacaktır. Sade olduğu kadar asil oluşu da göz ardı edilemiyor. Şıklığı ve zarifliği yansıtmasının yanında mutluluğunuzu da temsil eden bu pasta ile hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

ib_api_p_2113398

Baharın habercisi, mutluluk sebebi çiçekleri düğününüzün her anına yerleştirdi iseniz pastanızda da çiçek görmek isteyeceksinizdir. Eğer çiçek temalı bir düğün hazırladıysanız bu güzel pasta düğününüzün vazgeçilmez bir parçası olabilir. Pastanın çiçeklerinin göze batmayacak şekilde dizayn edilmesi ve beyaz renk kullanılması çiçek temalı düğününüzü bayacak bir pasta olmasını engelliyor. Şirinliği ve zarifliği ile göz dolduran bir pasta olarak istediğiniz unsurları taşıyor.

ib_api_p_2082932

Biz normal çiftlerden olmak istemiyoruz, düğünümüz klasik bir düğün olmasın diyen çiftlerin pastalarını da klasik bir şey seçmelerini bekleyemeyiz. dugun pastasi seciminin sinirlarini zorlamak istiyoruz diyen çiftlerde olabilir elbet. Eğer uçuk kaçık ve eğlenceli temalı bir düğün gerçekleştirecekseniz bu pasta düğününüz için gayet uygun olabilir. Hem misafirlerinizi şaşırtacak hem de eğlendirecek bir pasta olan çizgi film karakterlerini içeren pasta ile tutkularınızı ve çocuk ruhunuzu yansıtabilirsiniz.

ib_api_p_1821389

Düğün zamanı için vazgeçilmezdir bahar mevsimi. Ne çok sıcak olup insanları boğuyor ne de çok soğuk olup bezdiriyor. Tam kıvamında… Çiçeklerin açtığı, kuşların öttüğü, aşkın buram buram hissedildiği baharda düğün yapmak bir çok çiftin tercihidir aslında. Eğer siz de bahar temalı bir düğün yapacaksanız beyazlar içindeki bu düğün pastası tam size göre. Hem şık hem de iç açıcı bir görünüme sahip pasta ile mutluluğu yakalayabilir, baharın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Bununla birlikte eğer klasik temalı bir düğün tercih ettiyseniz de yine bu pastayı kullanabilirsiniz. Bembeyaz olan bu pasta gelinliğiniz ile uyum içerisinde olarak çok zarif bir düğün teması oluşturmanızı sağlayacaktır. Baharı yansıttığı gibi klasik temalı düğününüzün içini ısıtacaktır.

ib_api_p_1543832

Baharın tüm renklerini düğününde isteyen çiftler… Kendi mutluluklarını misafirlerine aktarmak isteyen bu çiftler temasını cıvıl cıvıl renklerden yana kullanmak isteyecektir. Bu çeşitli renk cümbüşünü pastasına uyarlamak isteyen çiftler için en iyi alternatif cupcake pastalar olacaktır. Eğer siz de farklı renkleri içeren bir düğün yapacaksanız bu pasta tam da size göre. Klasik düğün günü pastasını da alt üst eden cupcake pasta ile hem değişiklik yapmış olacak hem de temanıza uygun bir pasta seçmiş olacaksınız. Siz de düğününüzde farklılık yapmak isterseniz cupcake pastaları kendi tercihinize göre sipariş edebilir, rahatlıkla düğün pastanız yapabilirsiniz.

ib_api_p_1542403

Siz de aklınızda olan konsept pastanızı ya da leziz ve şahane görünen pastalar için öneri de bulunabileceğiniz kişileri bizimle paylaşabilirsiniz. Aklınıza takılan herhangi bir şeyi sorarak bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Böylelikle daha fazla mutlu çiftin düğün temasına uygun pastasına kavuşmasını sağlayabiliriz.

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!