Düğün Planlaması Nasıl Yapılır?

Hani o filmlerde, dizilerde gördüğümüz, gazetelerden okuduğumuz peri masalı tadında düğünler  bir yıldırım nikahının hemen ardından ya da bir son dakika kararıyla gerçekleşmiyor maalesef.  Her bir düğünün arkasında, nereden baksanız bir yıllık hazırlık aşaması var. Bu da demek oluyor ki müstakbel eşler için düğün planlaması da bir yıl önceden başlıyor. Her sene İstanbul’da yapılan yüz binlerce düğün düşünüldüğünde, istediğiniz tarihte istediğiniz mekanda yer bulabilmeniz gerçekten büyük bir mucize. O yüzden evlenme teklifinin ardından yapacağınız ilk iş, düğününüzü nerede yapacağınıza karar vermek ve hemen rezervasyon için harekete geçmek. İşte düğün planlanması için yapmanız gerekenler:

Düğünün Yapılacağı Mekan ile İrtibata Geçin – Düğün Planlaması

Düğününüzü yapmayı istediğiniz yerlerin listesini yapın ve tek tek irtibata geçin. İlk istediğiniz mekanda yer bulamama ihtimalinize karşılık, diğer seçenekleri de değerlendirmeniz gerek. Rezervasyonunuzu yaptırın ve en kısa zamanda mekanla görüşmeye gidip gerekli işlemleri halledin.

Takvim İşaretleme/Ajanda Tutma – Düğün Planlaması

Sizi çok yoğun bir tempo bekliyor. O kadar çok yerden randevu alacak, o kadar çok provaya, o kadar çok cilt bakıma ve alışverişe gideceksiniz ki bazen kafanız fazlasıyla karışacak. Her şeyi aklınızda tutmaya çalışmayın. Elinizin altında bir takvim ya da bir ajanda bulundurun. Yapacaklarınızı tek tek not edin. Böylece muhtemel bir zamanlama hatasının önüne geçmiş olursunuz.

Organizasyon Şirketi  Ayarlayın – Düğün Planlaması

Düğün planlaması denilince zaten ilk akla gelen organizasyon şirketleridir. Hayalinizdeki düğünü gerçeğe dönüştüreceğine inandığınız bir firmayla görüşün ve aklınızdakileri anlatın. Önerilerini de dinleyin ve gerisini onlara bırakın.

Gelinliğinizi Nereye Diktireceğinize Karar Verin- Düğün Planlaması

Belki de hazır almak istersiniz… Siz yine de elinizi çabuk tutun. Kadınlar her sabah işe giderken bile ne giyeceklerini  geceden düşünmeye başlarlar. Söz konusu gelinlik olunca işler daha da zorlaşıyor tabi. Bu yüzden düğün planlamasının en önemli kısmı gelinliğe karar vermektir. Damatlar için damatlık bu kadar sıkıntı yaratmıyor genellikle. Son birkaç hafta kala tek bir seferde işlerini halledebiliyorlar. Bu yüzden damatlık seçimini düğün planlamasının dışında tutabiliriz.

Davetiyenizi Seçin – Düğün Planlaması

Davetiye için özel bir tasarım mı yaptırmak istersiniz yoksa var olan seçenekleri mi değerlendirmek istersiniz? Bir an önce kararınızı verin ve basılması için sipariş verin. Daha bunları yüzlerce kişiye dağıtmanız gerekecek.

Fotoğrafçı ile Anlaşın – Düğün Planlaması

En özel gününüzü ölümsüz kılacak olan kişi ile görüşmeyi de unutmayın. Düğün fotoğrafları çeken fotoğrafçıların portfolyosuna bakın ve tarzlarını anlamaya çalışın. Sizin için en uygun olanı ile anlaşın.

Bu büyük işleri hallettikten sonra gelin arabası kiralamayı ve saç, makyaj provasına gitmeyi unutmayın. Tüm bunlara başlamadan önce de bütçenizi belirleyin. Anlaştığınız firmaları da bütçenizin el verdiği seçenekler arasından seçin.

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!