Düğün Salonları

Çiftlerin ömür boyu beraber olacakları geceye nerede başlayacaklarını belirleyen mekan seçimidir. Uzun yıllar hafızalarda kalacağı için çok büyük bir özenle seçilmelidir.

dugunsalonu

Çiftlerin hayatlarını birleştirecekleri düğün gününün en önemli ayrıntılarından birisi hiç kuşku yok ki düğün salonları. Düğün salonları düğün gününden aylarca önce alındığı için çiftlerin son derece ileri görüşlü olmaları gerekir. Zira halkın büyük bir bölümünün ilgisini çekecek sınav, önemli bir spor müsabakası, seçim vb. hiçbir organizasyon o güne denk gelmemelidir. Eğer düğününüz boş ise anlayın ki yanlış bir tarih seçmişsiniz.

Eskiden düğün salonlarına bir ailenin tüm üyeleri davet ediliyorken sandalyenin sayılı olduğu ya da menü usulü ücret ödenen mekanlarda bir aileden 2 ya da 3 kişinin düğüne katılması tercih ediliyor. Bir aileden 4 kişi geldiğini düşünürsek davetiyelerin altına salona gelen ilk 50 aile içeriye girebilir notu eklememiz gerekebilir.

20101009_kir_dueguenue006

Düğün salonlarında klasik hale gelen pasta-limonata ikilisi ile beraber garsonun ‘bıçak kesmiyor’ tamlaması ve seslendirmeden sorumlu kişinin ’amcasından 1 çeyrek altın’ cümlesini duymak istemeyen çiftler soluğu nikah salonları, kır düğünleri, restoranlar ya da otellerde alıyor. Haliyle düğün salonlarında yapılan düğünler yerini yavaş yavaş açık havada yapılan düğünlere bıraktı.

Daha çağdaş ve modern bir görüntüde evlenmek isteyen çiftlerin kır düğünü için en büyük handikapları olumsuz hava şartları oluyor. Genellikle Nisan-Ekim dönemlerinde yapılan kır düğünleri ilkbahar ya da sonbahar yağmuruna rastlarsa ortaya hiç de hoş olmayan görüntüler çıkıyor. Kıyafetler ıslanıyor, makyajlar bozuluyor, vs.vs. Bazı kır düğünü mekanları dış bölümlerinin yanında her ihtimale karşı iç bölümlerini de hazır tutarak düğün saatine göre içeride ya da dışarıda organizasyon yapıyorlar. Hal böyle olunca kır düğünü yapacak çiftlerin hava şartlarını düşünmesine gerek kalmıyor. Bu durum da o işletmeleri tercih edilir kılıyor.

main-marina-restaurant-cafe-bar-1402142605

Bir cafe ya da restoran ile anlaşıp orayı düğün amacıyla kullanmak orta gelir düzeyinde olan insanların en çok başvurduğu evlilik şekillerinden birisi haline geldi. Böyle evlilik düşünen çiftler düğün salonunda evlenmek istemeyip otellerde evlenmeye bütçe ayıramayacak grubu kapsıyorlar. Otellerde yapılan düğünler ise hem düğün sahiplerinin hem de misafirlerin hummalı bir çalışma yapmasını gerektiriyor. Düğün sahipleri çok yüksek ücret ödeyecekleri o özel geceleri için her şeyin kusursuz olmasını istiyorlar. Günler öncesinden masa düzenleri, misafir oturma yerleri, çalacak şarkılar büyük bir özenle seçiliyor. Düğüne katılacak misafirler ise düğün salonu veya restoran tarzı bir yer olmadığı için en özenli kıyafetlerini giyip, en güzel görünüşleriyle o ortamda olmak istiyorlar, ee haksız da sayılmazlar.

Düğün salonları, kır düğünü, restoran ya da otelde evlenen tüm çiftlerin tek bir amacı vardır, o da ömür boyu mutlu olmak…

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!