Düğün Trendlerinde Yeni Bir Soluk: Bir Akdeniz Masalı

Akdeniz’in sımsıcak atmosferine, mavi-beyaz evlerine ve derin maviliklerine hepimiz bayılıyoruz. Öyle ki havalar biraz ısınınca kendimizi güneyde buluyoruz. Mavinin huzurunda kaybolmayı seviyoruz çünkü. İşte Akdeniz’in o karşı konulamaz güzelliği, son zamanlarda düğün temalarına da konuk oluyor ve ortaya muhteşem düğünler çıkıyor. Biz de güney rüzgarlarının peşine düştük ve düğün temanıza uygulayabileceğiniz detayları Akdeniz aşıkları derledik.

Akdeniz Gelinlerine Yakışır Bir Gelinlik

Eğer düğün temanızla Akdeniz rüzgarları estirmek istiyorsanız işe gelinliğinizle başlayabilirsiniz. Tabii ki kabarık gelinlik modellerinden uzak durmanız gerekiyor. Çünkü siz Akdenizlisiniz! Gelinliğinizin özgürce dans edebildiğince rahat formlarda tasarlanması gerekiyor. Mesela ip askılı uçuş uçuş etekleri olan şık bir model tam da Akdeniz temasına göre diyebiliriz. Gelinlik konusunda yaza damgasını vuran Beren Saat-Kenan Doğulu düğününden de ilham alabilirsiniz. Beren Saat’in deniz kıyısında yapılan düğünü için seçtiği gelinlik size yol gösterebilir örneğin.

akdeniz-1

Zarafet Detaylarda Saklıdır!

Akdeniz temalı bir düğün konsepti konuklarınızı büyüleyeceği gibi, sizin de aksesuar seçimi konusunda yardımınıza koşacak. Bembeyaz bir gelinlikle harika bir uyum yakalayabileceğiniz o kadar çok aksesuar var ki! Klasik beyaz gelin ayakkabıları yerine mavi modellerle şıklığınızı tamamlayabilirsiniz mesela. Gelin çiçeğiniz içinse mevsim renklerinden yararlanın. Taze çiçeklerden tasarlanan mavili, pembeli zarif bir gelin çiçeği, gelinliğinizle muhteşem görünecektir.

akdeniz-2

Güzelliğinizi Taçlandırın!

Gelinliğinizle ve Akdeniz temalı düğün konseptinizle uyum sağlamak için bu oyuna saçlarınızı da katabilirsiniz. Mavi ve beyazın coğrafyasıyla uyumlu olmak için saçlarınızı dilediğinizce özgür bırakabilirsiniz. Bırakın özgürce uçuşsunlar… Havanıza hava katmak içinse taze çiçeklerden yapılmış şık bir taç takabilirsiniz. Ancak yine de saçlarınızı toplatmakta kararlıysanız dağınık bir topuzla toparlanmış saçınıza mavi-beyaz bir taç iliştirebilirsiniz.

akdeniz-3

Düğün Süslemelerinde Akdeniz Esintisi

Sıra geldi Akdeniz temalı bir düğünün en eğlenceli aşamasına! Düğün süslemelerinde mavinin egemenliğiyle müthiş bir ortam yaratmaya ne dersiniz? Bizce muhteşem olur! Beyaz çiçeklerle donatılmış masalar konuklarınızın iştahını açabilir mesela. Akdeniz motifleriyle bezenmiş vazolar ve şamdanlar ise dekorasyonun en önemli parçası olacaktır. Mavi fenerlerle de düğün mekanınızı da Akdeniz’in renklerine boyarsanız kusursuz bir tema için her şey tamam demektir.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!