Düğün Videosu ile Hayatının En Güzel Anını Ölümsüzleştir

Birbirini seven iki insanın en özel gününü zamana kaydeden düğün videosu hakkında merak ettiklerinizi sizin için kısaca derledik.

Eski düğünleri hatırlar mısınız? Bir fotoğrafçının eski tip bir kamerayla görüntülediği, çoğunlukla görüntü, renk açısından amatörce, titrek kamera hareketleri ile zaman zaman parazitli düğün enstantaneleri ile dolu kalitesiz bir düğün videosu sıkıntısı. Sıkıntı lafını boşuna söylemiyoruz. İzlerken gerek görüntü kalitesi gerekse kayda alınan ses ve müziklerin kulak tırmalayıcılığı ile bir süre sonra insanı yoran o videoların dönemi günümüzde çoktan kapandı gitti.

Videographer-1

Düğün videosu artık başlı başına profesyonel bir sektör konumunda. O kadar ki, bu konuda size hizmet veren uzman ekipler evlenecek çiftlere yapacak birşey bırakmıyor. Müstakbel gelin ve damat sadece konsepte uygun mizansenlerin, müziklerin seçiminde belirleyici olmakta. Gerisi profesyonel çekim ekibinin maharetine kalıyor. Ortaya çıkan ise klasik bir düğün videosu olmasının çok ötesinde, adeta video klip estetiğinde bir görsel keyfe dönüşmekte.

Elbette burada önemli olan düğün videosu konseptinin belirlenmesi. Düğün öncesi ya da düğün günü yapılan bu video çekimlerinde keyifli sahneler içeren bu konseptlerde neler yok ki? Bazen popüler şarkılar eşliğinde dans eden çiftler, kimi zaman da tarihi bir dekorda Osmanlı usulü fayton ve has bahçe sefası yapıyorlar. Sıradışı hayalleri olan gelin ve damadımız sualtında dalgıç kıyafetleriyle veya bir safari dekorunda belgesel tadında kurgulanan çekimleri de tercih edebilir! Bazen de çiftimizin bir günü baştan sona eğlenceli bir şekilde kameraya yansıtılıyor. Tabi burada da işin romantik ve mizahi kurgusu da çekim ekibi ve çiftlerin ortak kararıyla hazırlanıyor. Bu noktada size önerimiz, mevsime uygun bir konsepti tercih etmeniz. Aksi takdirde meteorolojik sürprizler dış mekan çekimlerinde sizi üzecektir.

Videographer-2

Doğrusu, bir düğün videosu hazırlanırken, hem profesyonel ekibin hem de gelin ve damadın yaratıcılığı ön planda. Hayat sürprizlerle dolu iken, bir düğün videosu senaryosunda neden standartlara bağlı kalınsın. Tabi bu geleneksel düğün anlayışına sahip olanlar için geçerli değil. Kendi düğününüzde elbette başrol gelin ya da damat olarak sizsiniz. Bu başrolü, seçeceğiniz bir kurgu ile yıllarca unutamayacığınız hem romantik hem de eğlenceli bir anıya dönüştürmek sizin elinizde. Yapacağınız tek şey ise bu konuda yaptıkları ve titizlikleri ile tercih edilebilir referanslara sahip bir çekim ekibiyle anlaşmanız. Sonrası ise ömür boyu hatırlanacak eşsiz bir anı… Hem de çok keyifli görüntüler eşliğinde…

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!