Düğün Yapılacak Kasır ve Saraylar

Bu masalın prens ve prensesi siz olduğunuza göre masalın sonuna da ancak kasır ya da sarayda yapılan bir düğün yakışır. Düğün mekanı konusunda tüm çiftler titizlenir ama siz bir adım öne geçip görkemli bir düğünle konuklarınızı ağırlamak istiyorsanız düğün yapılacak kasır ve sarayları şimdiden araştırmaya başlayın. Çünkü hepsinin programı aylar hatta bir yıl öncesinden belirlendiğinden karar vermek için çok vaktiniz olmayacak. Üstelik yer tahsisi için Milli Saraylar Daire Başkanlığı Tahsisler Birimi ile iletişime geçildiğinden prosedürler biraz zaman alabiliyor. Biz sizin için düğün yapılacak kasır ve saraylardan küçük bir liste oluşturduk. Siz de düğün mekanı olarak kasır ya da saray konusunda ısrarcıysanız bu listeye mutlaka göz atın. İşte sizin seçtiğimiz düğün yapılacak kasır ve saraylar…

 1- Hidiv Kasrı – Düğün Yapılacak Kasır ve Saraylar

Burası Beykoz Çubuklu sırtlarında bulunan tarihi bir yapı. Kasrın içinde Boğaz’ın nefes kesen manzarasına açılan Mermer Teras bulunuyor. Düğün yapılacak kasırlar arasında ilk sırayı kaptırmayan yapının göz alıcı salonlarında akıllardan çıkmayan bir düğünle yeni hayatınıza ilk adımı atabilirsiniz.

2- Beylerbeyi Sarayı – Düğün Yapılacak Kasır ve Saraylar

Düğün yapılacak mekan için kasır ya da saraylar tercih edilecekse bunun için aylar öncesinden tahsis ücretinin belirli bir kısmını yatırmanız gerekiyor. Fakat söz konusu Beylerbeyi Sarayı ise uygun tarih bulmak çok zor olduğundan olabildiğince erken karar vermenizde fayda var.

3- Küçüksu Kasrı – Düğün Yapılacak Kasır ve Saraylar

Milli Saraylar Daire Başkanlığı’na bağlı hizmet veren kasrın rıhtım bölümü düğün davetleri için açılıyor. Kasrın büyüleyici atmosferinde hem çiftler hem de misafirler keyifli bir düğün geçiriyor.

4- Çırağan Sarayı – Düğün Yapılacak Kasır ve Saraylar

Köklü bir tarihe sahip olan saray, Kempinski otel grubu altında hizmet veriyor. Otellerin düğün konusundaki tecrübesiyle sarayların ihtişamını bir arada sunan Çırağan, sizin düğününüzün de başrol oyuncusu olabilir.

5- Ihlamur Kasrı – Düğün Yapılacak Kasır ve Saraylar

Ihlamur Kasrı’nın sadece Ön Bahçe kısmı düğün ve davetler için hizmet veriyor. Oturma düzenine göre 500 kişiyi ağırlayabilen kasır, bulunduğu konum ve ulaşılabilirliğiyle düğününüzün yapılacağı kasır olarak iyi bir aday.

6- Malta Köşkü – Düğün Yapılacak Kasır ve Saraylar

Yıldız Parkı içerisindeki iki tarihi köşkten biri olan Malta Köşkü’nün terası 300 kişi, Japon Bahçesi ise 250 kişi kapasitesine sahip. Tarihin derinliklerinde o günleri yaşatan bir düğün töreni için Malta Köşkü’nü tercih edecekseniz yer bulmanız diğerlerine göre daha kolay olacaktır.

7- Maslak Kasırları – Düğün Yapılacak Kasır ve Saraylar

İstinye ile Tarabya kavşakları arasındaki kasırlar, rüya gibi düğünlere ev sahipliği yapıyor. Ön Bahçe, Arka Bahçe, Gölet Çevresi ya da Mabeyn-i Hümayün (Limonluk)… Farklı büyüklükteki alanlar için yine Milli Saraylar Tahsis Birimi ile irtibata geçmek gerekiyor.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!