Düğün Yapılan Yalılar

En özel gününüzde düğün yapılan yalıları seçmeniz için birbirinden güzel sebepleriniz var. Geçmişin ayak izleriyle süslü, Boğaz kıyılarının incileridir yalılar. Tarihin hem bilinen hem de gizli kalmış kapılarından içeri girebilirsiniz. Sır dolu, gizemle kaplı bir dünyanın yanında, duyduğunuz, bildiğiniz efsanelere de ev sahipliği yaparlar. Hiçbir şey bilmiyorsanız da, görüntüleri hayal dünyanızı harekete geçirebilir ve yalılara kendiniz hikayeler bulabilirsiniz. Düğününüzü yalıda yapmak ise, yalıya kendi hikayenizin, kendi dönüm noktanızın ve mutluluğunuzun izini kazıyacaktır.

Yalı düğünü için seçebileceğiniz tema, tarihi bir düğün teması olmalıdır. En ufak detaya kadar asırlara selam gönderen işaretler yerleştirmelisiniz. Müzikten davetiyeye kadar konuklarınızı bu rüyaya hazırlayabilirsiniz. Yalılar boğazda mücevher gibi parlayan düğünlere, gökyüzüne ışıl ışıl yansıyan mutluluklara ev sahipliği yapıyor. Romantizm ve tarihin buluştuğu noktada ayaklarınızı yerden kesecek bir hisse sahip olacaksınız. En önemlisi de yalıda gerçekleştireceğiniz düğün, içinden asla çıkmak istemeyeceğiniz bir masal olarak anılarınıza yerleşecektir. Düğününüze unutulmaz bir giriş yapmak isterseniz, yalıların çoğuna denizden de giriş yapılabildiğini unutmayın. Düğününüze bir tekneyle gelip, Boğaz’ın dalgalarından, düğün yapılan yalınıza adım atabilirsiniz.

1- Sait Halim Paşa Yalısı/Düğün Yapılan Yalılar

Çıkan yangının ardından, 1800’lü yıllardaki haline göre restore edilen Sait Halim Paşa Yalısı’nda dört mevsim ayrı güzellikte düğün yapmak mümkün. Oldukça iddialı ikramları ve hizmetleriyle Sait Halim Paşa Yalısı’nda da düğün sonrası konaklamanız için bir suit ve sabah muazzam bir kahvaltı sizi bekliyor. Menüleri de kendi dileğinize göre revize edebilirsiniz. Aynı zamanda müzik için de beraber çalıştıkları orkestralar ve DJ’ler bulunuyor.

2- Fuat Paşa Yalısı/Düğün Yapılan Yalılar

İstanbul’a eşsiz güzellik katan boğazın en güzel yalılarından biri Fuat Paşa Yalısı’dır. Osmanlı mimarisini, modern tatlarla birleştiren yalıda düğünler, gelin ve damat için muhteşem manzaraya sahip kahvaltı ve özel ikramlar bulunan balayı odasında bitiyor. DJ, orkestra, özel şovlar, fotoğraf-video çekimi ve aklınıza gelebilecek her türlü hizmeti sağlayacak profesyonel bir ekibe sahip Fuat Paşa Yalısı, tarihin ve boğazın dokunuşunu iliklerinize kadar hissettirecek.

3 – Esma Sultan Yalısı/Düğün Yapılan Yalılar

Osmanlı Hanedanı’nın görkemli izlerini taşıyan Esma Sultan Yalısı, Ortaköy’de, boğazın en muhteşem noktasında bulunuyor. Esma Sultan Yalısı’nda geçmişten bugüne rüya gibi bir düğün ve yolculuk sizi bekliyor. Ödüllü şeflere sahip yalının menülerinden birini seçebilir veya kendinize özel bir menü hazırlatabilirsiniz. Boğaza nazır yemyeşil bahçesi yaz düğünleri için unutulmaz bir mekan. Profesyonel danışmanlık hizmetleri bulunuyor. Aynı zamanda düğün gecesi için yardımcı nedimeler de size eşlik ediyor.

4- Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı/Düğün Yapılan Yalılar

Osmanlı’nın üç hanedanına doktorluk yapmış Hekimbaşı Salih Efendi’nin yalısı, Anadolu Hisarı’nda bulunuyor. Ahşap yalı 350 kişiye kadar kokteyl hizmeti ve 240 kişiye kadar da yemekli düğün hizmeti verebiliyor. Boğazın en güzel yerinde, tarihi dokuda bir düğün için Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı’nı tercih edebilirsiniz.

5- Debreli İsmail Paşa Yalısı/Düğün Yapılan Yalılar

Anadolu kıyısında, Beylerbeyi’nde bulunan Debreli İsmail Paşa Yalısı, 110 yaşında. Asırlık yalı  var olduğu günden beri, görenleri büyülüyor. İhtişamı ve düğün çiftleri için hazırladıkları sürprizlerle kendinizi özel hissetmenizi sağlayacak. Uzman ekibiyle ve usta şefleriyle harika bir düğün organizasyonu Debreli İsmail Paşa Yalısı’nda sizi bekliyor.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!